2-3-5
Mecz poprzedniego dnia: Mecze tego dnia:

1939-05-28 Pogoń Lwów - Cracovia 1:6

1939-05-29 Cracovia II - Olsza Kraków 3:2

Gen. Zulauf wręcza pamiątkową księgę 35-lecia Pogoni kierownikowi Cracovii, która wygrała piłkarski turniej jubileuszowy.
(zdjęcie z meczu tego lub poprzedniego dnia)

W składzie drużyny krakowskiej nie zaszły żadne zmiany. W Junaku na środku pomocy zagrał Mozer, w napadzie miejsce Szewczyka zajął Górski. Cracovia wyjechała ze Lwowa z bardzo dobrą opinią. Zasłużyła sobie na to w 10 procentach.

Na meczu z Junakiem pokazała się po raz wtóry z jak najlepszej strony, wkładając do gry nie tylko wielką skuteczność, objawioną w pięciu strzelonych bramkach, nie zdobywając się na błyskotliwe, pełne polotu pociągnięcia, stojące na wysokim poziomie technicznym i taktycznym.

W Cracovii nie widziało się zasadniczo słabych punktów. Może jedynie Pawłowski raził niepewnością chwytów, poza tym cała drużyna w zupełności dopisała. Na pełne uznanie zasłużyli sobie Pająk, Jabłoński i cała środkowa trójka ataku.

Junak nie bardzo sobie radził z doskonale usposobioną drużyną krakowską. W pierwszym okresie gry zupełnie skapitulował. W drugiej połowie wykazali już więcej opanowania, nie mogąc jednak mimo wszystko wiele zdziałać. W drużynie drohobyckiej nie najgorzej spisała się tym razem pomoc. Dopisał również Gieruła w bramce. W ataku najlepsza była lewa strona.

Bramki dla Cracovii zdobyli: Korbas dwie, Pająk z rzutu wolnego, Szeliga i Młynarek. Dla Junaka Makomasz. Sędziował Wacław Kuchar.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 43 z 30 maja 1939 [1]

"Cracovia zwycięzca turnieju." -

Cracovia zwycięzca turnieju.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W poniedziałek w drugim dniu turnieju Jubileuszowego Pogoni odbyło się spotkanie Cracovia—Junak 5:1 (4:0). — Zwycięstwem tem zapewniła sobie Cracovia pierwsze miejsce w turnieju, a co za tem idzie, puhar ofiarowany przez prez. m. Lwowa, dra Ostrowskiego.

Junak, mimo wysokiej porażki, utrzymał szczególnie do przerwy grę otwartą, nie mógł jednak przeszkodzić Cracovii w zademonstrowaniu na wysokim poziomic technicznym stojącej gry zespołowej. Na pierwszy plan wysuwała się doskonała gra pomocy Cracovii, w której Góra dał lekcję pokazową współpracy z napadem. W napadzie lepsza była lewa strona Zembaczyński—Szeliga, bardzo dobrze grał również Korbas na środku.

Junak grał z Morozem na środku pomocy. — Gracz ten z Tarkowskim w obronie i Katowskim oraz Kruczkiem w napadzie, należał do najlepszych zawodników drużyny drohobyckiej. Podobnie, jak i poprzedniego dnia. Junak grał z nieprzeciętną ambicją, musiał Jednak ulec większej przewadze technicznej i rutynie przeciwnika. Cracovia już w pierwszych 25 minutach zapewnia sobie prowadzenie, zdobywając trzy bramki przez Zembaczyńskiego, Korbasa i Młynarka. Tuż przed końcem pierwszej poło¬wy Pająk ze wspaniałego przeboju podwyższa wynik na 4:0. W 6 min. po przerwie Kruczek uzyskuje jedyną bramkę dla Junaka. Przez parę minut jeszcze trwają ataki Junaka, następnie dochodzi do głosu Cracovia, dla której w 30 min Szeliga ustala wynik spotkania. Sędzia p. Wacław Kuchar.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 148 z 31 maja 1939

"Cracovia wygrała turniej jubileuszowy Pogoni" -
Nowy Dziennik

Cracovia wygrała turniej jubileuszowy Pogoni

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
W niedzielę zakończył się we Lwowie jubileuszowy turniej piłkarski Pogoni.

Rozegrane w poniedziałek mecze przyniosły na¬stępujące wyniki:
Cracovia pokonała Junaka 5:1 (4:0). Cracovia wygrała łatwo, mając przez cały czas silną prze-wagę. Gra drużyny krakowskiej stała na bardzo dobrym poziomie i obfitowała w ciekawe akcje, które zdobyły sobie ogólne uznanie. Cała drużyna krakowska przedstawiła się z jak najlepszej strony, nie mając zupełnie słabych punktów. Junak do przerwy zawiódł, po pauzie grał już lepiej, ale mimo wszystko nie mógł sprostać Cracovii. Sędziował Kuchar.

Drugie spotkanie przyniosło Pogoni zwycięstwo nad Wisłą 2:1 (2:0). Pogoń grała bez Jeżewskiego i Borowskiego z Sumarą w miejsce Schmidta. Drużyna lwowska tym razem grała znacznie lepiej i nadawała grze zdecydowany ton. Wisła grała słabiej niż przeciwko Junakowi. W Pogoni wyróżniali się Sumara. Panas. Wolanin, a w Wiśle Artur, Gracz i Kotlarczyk. Bramki dla Pogoni zdobyli Matyas i Wolanin. Dla Wisły Artur. Sędziował p. Kuchar. Po tym meczu ustawiły się wszystkie 4 drużyny. Do zebranych piłkarzy przemówił w imieniu prez. dr Ostrowskiego, inż. Rusin, wręczając zwycięzcy turnieju Cracovii piękny kryształowy puchar.
Źródło: Nowy Dziennik nr 146 z 30 maja 1939