Hrapkowicz
Kuźmiński (37' Krupa)
Zegarek

Tempo

Spotkanie Stali z Cracovią odbywało się w scenerii upalnego lata. Upał ten jednak nie przeszkadzał piłkarza obu zespołów w forsowaniu wysokiego tempa. To nie przyczyniło się do wysokiego poziomu gry, a wręcz wypadło ono bardzo blado. Zespół gości od początku nastawiał się na grę defensywną, na którą gospodarze długo nie mogli znaleźć recepty. Ponieważ wszystkie ich akcje już w zarodku były przerywane przez interweniujących piłkarzy gości, którzy często faulowali, czego efektem była czerwona kartka w 82 min. dla Sebastiana Krupy. Taki scenariusz z pewnością nie miałby miejsca, gdyby gospodarze już w 2 min. gry po wzorowo przeprowadzonej akcji ofensywnej uzyskali prowadzenie. Jednak piłka po uderzeniu Ożoga nieznacznie poszybowała nad poprzeczką. Później już nic interesującego się nie działo, choć gospodarze z dalszych odległości próbowali pokonać krakowskiego bramkarza. Jeszcze tuż przed przerwą dogodna sytuację zaprzepaścił ponownie Ożóg, a udaną interwencją popisał się Felsch. Początek drugiej połowy był udany dla Stali. W 47 min. ich składna akcja zakończyła się trafieniem Klempki. Utrata tej bramki przez gości zupełnie nie wpłynęła na ich grę. W dalszym ciągu grali destrukcyjnie, zupełnie nie kwapili się do zmiany niekorzystnego rezultatu, czego dowodem jest oddanie w całym spotkaniu zaledwie jednego celnego uderzenia na bramkę miejscowych. Miało to miejsce w 70 min. gry. W końcowych fragmentach Stal przeważała. Stworzyła sobie kolejne okazje do podwyższenia rezultatu, lecz do ich dyspozycji strzeleckiej można mieć było również sporo zastrzeżeń.
Marian Skiba
Źródło: Tempo 25 sierpnia 1997

"Supergol Klempki" -
Nowiny Rzeszowskie (dodatek Stadion)

Supergol Klempki

Czwarta kolejka spotkań na drugoligowym froncie przyniosła mecz na szczycie. W pojedynku dwóch zespołow, mających dotychczas komplet punktów na koncie GKS Bełchatów, zwyciężył Hutnik Kraków. Porażkę krakowian wykorzystała Stal Stalowa Wola i po pokonaniu Cracovii 1:0 wysunęła się na drugą pozycję w tabeli. Nie powiodło się natomiast drugieniu przedstawicielowi naszego regionu. Czuwaj Przemyśl zaledwie bezbramkowo zremisował na własnym boisku z innym beniaminkiem, kielecką Koroną.

Pojedynek z czwartą drużyną w tabeli urastał do wydarzenia numer dwa czwartej kolejki w piłkarskiej drugiej ldze. Pozostawał w cieniu bełchatowskiego szczytu, ale dodatkowym smaczkiem tej konfrontacji był fakt, iż szkoleniowiec krakowian jeszcze w poprzednim sezonie prowadził drużynę gospodarzy.

Niestety, nie było to wielkie widowisko piłkarskie. Wpłynęła na to wybitnie destrukcyjna gra przyjezdnych. Krakowianie od począłku schowali się za podwojną gardą i w ciągu 90 minut zaledwie raz zagrozili Adamowi Piekutowskiemu. Było to w 70 minucie po solowej akcji Łukasza Kubika, zakończonej płaskimi strzałem, z którego obroną miejscowy golkiper nie miał kłopotów. - Kubik powinien uderzyć precyzyjniej i wtedy zapewne odrobiliśmy stratę - ocenił zagranie swojego zawodnika Piotr Kocąb.

Od początku na boisku dominowali stalowowowolanie. Już w 2. minucie kapitan Stali, Mieczysław Ożóg, ostrym strzałem posłał piłkę ponad poprzeczkę bramki Jacka Flescha [błąd w pisowni Gazety!]. Później jeszcze Dec (14 min), ponownie Ożóg (22 i 45. min), Klempka (24.  min), Prokop (27 min) oraz Cios (38. min) egzaminowali krakowskiego bramkarza, ale efektów bramkowych to nie przyniosło. Goście odpowiedzieli tylko próbą dośrodkowania w wykonanu Kuźmińskiego, ale Piekutowski spokojnym ruchem zgarnął futbolówkę. Kuźmiński nie dotrwał do przerwy, gdy osiem minut przed zakończeniem pierwszej odsłony z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry. Gwoli sprawiedliwości trzeba dodać iż już przed zakończeniem pierwszej części krakowianie wyprowadzali groźną kontrę w przewdze liczebnej, ale arbiter gwizdkiem przerwał gościom tę akcję kończąc grę.
- Nie komentuję zwykle pracy sędziego, ale dzisiaj pan Siwiec był chyba zmęczony, słonce w czasie zawodów mocno operowało i dało mu się we znaki. Stąd chyba kilka niezrozumiałych dla nas decyzji. - dodał P. Kocąb.

W przerwie trener Stali, Zbigniew Lepczyk, powiedział kilka cierpkich słów swoim podopiecznym. - Podkreśliłem, że rola faworyta jest trudna. Poprosiłem o koncentrację i grę bardziej skuteczną -  powiedział szkoleniowiec gospodarzy. Efekty przyszły błyskawicznie. Już po 120 sekundach po wznowieniu gry miejscowi uzyskali prowadzenie. Mieczysław Ożóg dokładnie obsłużył Krzysztofa Klempkę, a ten efektownym strzałem w prawy górny narożnik bramki gości zmusił do kapitulacji Jacka Flescha. Od tej chwili stalowcy chcieli podwyższyć rezultat, ale mimo wielu znakomitych sytuacji nie udało im się już pokonać krakowskiego golkipera. Skutecznie grał bok defensywny Cracovii z doświadczonym Leszkiem Walankiewiczem na czele. Osiem minut przed końcem za zagranie ful drugą żółtą kartkę zobczył Sebastian Krupa, a w konsekwencji czerwoną. Warto dodać, iż w ekipie gospodarzy zadebiutował były gracz Wisłoki Dębica, Piotr Stach. Ten piłkarz w poprzednim sezonie był wypożyczany przez dębiczan do Świtu Nowy Dwór.
Źródło: Nowiny Rzeszowskie (dodatek Stadion) nr 34 z 25 sierpnia 1997

Mecze sezonu 1997/98

Hetman Zamość 1997-08-03 Cracovia - Hetman Zamość 4:0  Hutnik Kraków 1997-08-10 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0  Siarka Tarnobrzeg 1997-08-13 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 1:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1997-08-16 Cracovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 7:1  Stal Stalowa Wola 1997-08-23 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Avia Świdnik 1997-08-30 Cracovia - Avia Świdnik 0:2  Górnik Łęczna 1997-09-06 Górnik Łęczna - Cracovia 3:1  Unia Tarnów 1997-09-13 Cracovia - Unia Tarnów 0:0  Okocimski Brzesko 1997-09-19 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:0  Wawel Kraków 1997-09-27 Wawel Kraków - Cracovia 2:0  Czuwaj Przemyśl 1997-10-04 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 0:0  Korona Kielce 1997-10-11 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Warmia Olsztyn 1997-10-18 Warmia Olsztyn - Cracovia 0:0  Wisła Włocławek 1997-10-26 Cracovia - WKP Włocławek 2:1  Jeziorak Iława 1997-11-02 Jeziorak Iława - Cracovia 1:0  Ceramika Opoczno 1997-11-09 Cracovia - Ceramika Opoczno 2:1  RKS Radomsko 1997-11-15 RKS Radomsko - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 1997-11-22 Cracovia - GKS Bełchatów 2:1  Cracovia_herb 1998 Trening Noworoczny  Hetman Zamość 1998-03-08 Hetman Zamość - Cracovia 3:1  Hutnik Kraków 1998-03-15 Cracovia - Hutnik Kraków 0:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1998-03-21 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Cracovia 1:1  Stal Stalowa Wola 1998-03-29 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  Avia Świdnik 1998-04-04 Avia Świdnik - Cracovia 0:0  Górnik Łęczna 1998-04-07 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Unia Tarnów 1998-04-11 Unia Tarnów - Cracovia 3:1  Okocimski Brzesko 1998-04-19 Cracovia - Okocimski Brzesko 0:0  Wawel Kraków 1998-04-25 Cracovia - Wawel Kraków 0:0  Czuwaj Przemyśl 1998-05-03 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 4:2  Korona Kielce 1998-05-09 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Warmia Olsztyn 1998-05-17 Cracovia - Warmia Olsztyn 9:1  Wisła Włocławek 1998-05-20 WKP Włocławek - Cracovia 0:1  Jeziorak Iława 1998-05-31 Cracovia - Jeziorak Iława 2:0  Ceramika Opoczno 1998-06-03 Ceramika Opoczno - Cracovia 1:0  RKS Radomsko 1998-06-06 Cracovia - RKS Radomsko 2:0  GKS Bełchatów 1998-06-09 GKS Bełchatów - Cracovia 2:0