Cracovia - Dalin Myślenice 1:0
podczas meczu; źródło: Gazeta Krakowska

"Był karny,czy nie?" -

Był karny,czy nie?

O wygranej Cracovii zadecydował rzut karny w 69 minucie. Obrońca gości Fornalik twierdził, iż to Zegarek ciągnął go za koszulkę. Paweł Zegarek: - była między nami przepychanka, ale potem "urwałem" się rywalowi i ten trącił mnie nogą, straciłem równowagę. Tomasz Księżyc ze stoickim spokojem strzelił mocno i precyzyjnie w lewy róg i w takich okolicznościach "Pasy" zdobyły 3 punkty.

Od początku meczu toczył się pod dyktando Cracovii. Goście przyjechali z nastawieniem gry na remis, czego po meczu nie ukrywał trener Wiesław Bańkosz. Cracovia miała przewagę, ale w pierwszych 30 minutach grała za wolno, przejrzyście by wypracować dogodne sytuacje podbramkowe. Dopiero w ostatnich 15 minutach gra ożywiła się. W 32 min, po centrze Bastera, mocno strzelał z 12 m Powroźnik, ale Felsch wybił piłkę na róg. W 34 min Felsch źle obliczył lot piłki, ale Zegarek nie trafił do pustej bramki. W 39 min po 30-metrowym rajdzie Wyroba strzelał z 16 m zbyt słabo i Paluch wyłapał piłkę. W 45 min po idealnym podaniu Księżyca, Bagnicki znalazł się sam przed Felschem, próbował przerzucić piłkę nad bramkarzem, ale ta wyszła na aut.
Po przerwie przewaga Cracovii jeszcze bardziej wzrosła. "Pasy" niemal nie schodziły z połowy rywala. W 52 min po wolnym Janika, Baster z 7 metrów trafił w nogę Felscha. W 55 min. wychodzący na idealną pozycję Baster źle przyjął piłkę i szansa przepadła. Schowani za podwójną gardą goście w 65 min nieoczekiwanie otrzymali prezent od Walankiewicza, który źle podawał piłkę od Palucha. Przejął ją Cygan i w sytuacji sam na sam z bramkarzem stracił głowę, zamiast spokojnie strzelić do siatki, pospieszył się ze strzałem i podał piłkę (głową) do rąk Palucha.
W 69 minucie nastąpiła sytuacja opisana na początku sprawozdania. Teraz dopiero Dalin ruszył śmielej do ataku, w 86 min Rudzki bardzo mocno strzelił z 25 metrów, ale Paluch zdołał sparować piłkę w bok. Potem jeszcze raz Rudzki usiłował zaskoczyć Palucha strzałem z dystansu. Cracovia kontratakowała, w 87 minucie Baster, będąc sam w polu karnym, pospieszył się ze strzałem (lobem) i Felsch w ostatniej chwili wybił futbolówkę na róg.

Cracovia wygrała zasłużenie, miała inicjatywę, więcej pozycji, ale grała jakoś bez wyrazu. Za mało było w jej akcjach dynamiki, za mało oskrzydlających akcji. Dalin grał konsekwentnie o jeden punkt, miał dobrze zorganizowana, obronę, poza jednym przypadkiem dobrze bronił Felsch.
Andrzej Stanowski
Źródło: Dziennik Polski 4 października 1999

"Ukarany Dalin" -

Ukarany Dalin

Bramka: Księżyc 73 (karny). Sędziował T. Gancarz ze Stalowej Woli. Żółte kartki: Kowalik, Zięba, Księżyc — Olczykowski. Widzów 1500.

Często zdarza się tak, że drużyna lepsza nie wygrywa meczu. Blisko spełnienia się takiego scenariusza było wczoraj. Cracovia była zespołem dojrzalszym, tym, który chciał strzelić bramkę. Sprawiedliwość była jednak po stronie gospodarzy, którzy nie mogąc strzelić bramki z akcji, wypracowali sobie rzut karny. Paweł Zegarek był przewracany w polu karnym — to nie ulega kwestii! Pretensje gości o podyktowanie „jedenastki" są więc nieuzasadnione. Nie było sędziowskiego prezentu. Ale rozgoryczenie myśleniczan można zrozumieć, gdyż przez dłuższy czas udawało im się utrzymywać korzystny rezultat. Sami są sobie winni, że nie postarali się o coś więcej. Gdy po błędzie Walankiewicza piłkę otrzymał Cygan, bezsensownie zagrał ją głową, zamiast przyjmować i samemu popędzić na bramkę Palu-cha. Goście w dodatku co chwilę, zwłaszcza w II połowie, padali na murawę zyskując na czasie, gdyż interweniował lekarz. Cracovia kilka razy oddawała piłkę, ale gdy raz myśleniczanie mając leżącego na boisku piłkarza nie przerwali gry tylko popędzili na bramkę rywala, krakowianie przestali bawić się w fair play.

Gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że kilka starć z obu stron było brutalnych — np. wejście Zięby w Felscha, kwalifikujące się nawet na czerwoną kartkę, czy faule Olczykowskiego. Jak było powiedziane wcześniej, Dalin nie miał szans na strzelenie bramki w I połowie, a gospodarze przynajmniej kilka. W 33 min Baster zagrał z lewej strony do Powroźnika, ten natychmiast strzelił z woleja, ale Felsch znakomicie sparował ten strzał. Po dwóch minutach z ostrego kąta próbował zaskoczyć bramkarza Zięba, zaś gol- kiper wybił piłkę pod nogi Zegarka, który spudłował strzelając nad poprzeczką. I tuż przed przerwą gdy Bagnicki będąc sam na sam z bramkarzem posłał loba obok słupka. Po chwili zaś po rzucie wolnym Księżyc strzelił płasko, ale za lekko by zaskoczyć Felscha. W drugiej połowie mecz był rwany z powodów, o których była mowa powyżej. W 52 min Baster sprawdził myślenickiego bramkarza, który nie dal się zaskoczyć. Wreszcie w 71 min obrońcy nie upilnowali Zegarka co skończyło się rzutem karnym. Napięcie wytrzymał Księżyc, który pewnie wyegzekwował „jedenastkę". 3 min przed końcem Rudzki strzelił z dystansu, ale Paluch wybił piłkę nad poprzeczkę, po chwili zaś po strzale Bastera Felsch wybronił się ostatkiem
Źródło: Gazeta Krakowska 4 października 1999

Mecze sezonu 1999/00

Wawel Kraków 1999-08-07 Wawel Kraków - Cracovia 0:2  Tomasovia Tomaszów Lubelski 1999-08-14 Cracovia - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:1  Sandecja Nowy Sącz 1999-08-18 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1  Lublinianka Lublin 1999-08-21 Cracovia - Lublinianka Lublin 2:0  Wisłoka Dębica 1999-08-28 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:2  Błękitni Kielce 1999-09-04 Cracovia - Błękitni Kielce 1:0  Avia Świdnik 1999-09-11 Avia Świdnik - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 1999-09-18 Cracovia - Polonia Przemyśl 2:0  Stal Rzeszów 1999-09-22 Stal Polimarky Rzeszów - Cracovia 0:2  Pogoń Leżajsk 1999-09-25 Pogoń Leżajsk - Cracovia 1:0  Dalin Myślenice 1999-10-03 Cracovia - Dalin Myślenice 1:0  Górnik Wieliczka 1999-10-09 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:2  Stal Sanok 1999-10-17 Cracovia - Stal Herb Sanok 5:0  Unia Tarnów 1999-10-23 Unia Tarnów - Cracovia 3:0  Proszowianka Proszowice 1999-10-30 Cracovia - Proszowianka Naftomontaż Proszowice 2:1  Tłoki Gorzyce 1999-11-06 Tłoki Gorzyce - Cracovia 2:1  MZKS Kozienice 1999-11-11 Cracovia - MZKS Kozienice 2:0  Cracovia_herb 2000 Trening Noworoczny  Janina Libiąż 2000-02-02 Janina Libiąż - Cracovia 1:4  Karpaty Siepraw 2000-02-09 Cracovia - Karpaty Siepraw 5:1  Proszowianka Proszowice 2000-02-16 Cracovia - Proszowianka Naftomontaż Proszowice 2:2  Dalin Myślenice 2000-02-20 Dalin Myślenice - Cracovia 3:7  Zjednoczeni Branice 2000-03-05 Złomex Branice - Cracovia 0:5  Wawel Kraków 2000-03-11 Cracovia - Wawel Kraków 3:0  Tomasovia Tomaszów Lubelski 2000-03-18 Tomasovia Tomaszów Lubelski - Cracovia 0:2  Sandecja Nowy Sącz 2000-03-26 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Gościbia Sułkowice 2000-03-29 Gościbia Sułkowice - Cracovia 1:1 k.2:3  Lublinianka Lublin 2000-04-01 Lublinianka Lublin - Cracovia 1:0  Wisłoka Dębica 2000-04-08 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:1  Błękitni Kielce 2000-04-16 Błękitni Kielce - Cracovia 0:1  Avia Świdnik 2000-04-19 Cracovia - Avia Świdnik 3:0  Wieczysta Kraków 2000-04-26 Wieczysta Kraków - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 2000-04-29 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:1  Stal Rzeszów 2000-05-03 Cracovia - Stal Rzeszów 1:0  Pogoń Leżajsk 2000-05-06 Cracovia - Pogoń Leżajsk 2:0  Dalin Myślenice 2000-05-14 Dalin Myślenice - Cracovia 0:4  Proszowianka Proszowice 2000-05-17 Cracovia - Proszowianka Proszowice 0:0 k.4:2  Górnik Wieliczka 2000-05-20 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:1  Wawel Kraków 2000-05-23 Wawel Kraków - Cracovia 2:1 k.2:4  Stal Sanok 2000-05-27 Stal Herb Sanok - Cracovia 0:0  Unia Tarnów 2000-05-31 Cracovia - Unia Tarnów 1:2  Proszowianka Proszowice 2000-06-04 Proszowianka Naftomontaż Proszowice - Cracovia 3:3  Tłoki Gorzyce 2000-06-11 Cracovia - Tłoki Gorzyce 1:0  MZKS Kozienice 2000-06-17 MZKS Kozienice - Cracovia 2:0