Moskała (65' Szczoczarz).

4-5-1

"Drumlak wraca do kadry" -

Drumlak wraca do kadry

Dzisiaj piłkarze zagrają w Pucharze Polski w drugiej rundzie szczebla krajowego. 0 godz. 18 podejmą na swoim stadionie Ii-ligowego Kujawiaka Włocławek. Do kadry na ten mecz przywrócony został Paweł Drumlak.

Przed treningiem pojawił się Drumlak, który ód kilkunastu dni decyzją prezesa Janusza Fi¬lipiaka przesunięty został do rezerw. - Jestem zdrowy, trenuję od dwóch tygodni, gram w rezerwach, bardzo chciałbym pomóc kolegom w trudnej sytuacji kadrowej - mówił mi Drumlak. Prezes nie chciał jednak rozmawiać z piłkarzem. Na pytanie - czy Drumlak wróci do kadry pierwszego zespołu?; prezes odrzekł: - Najpierw porozmawiam z trenerami. Po półgodzinie prezes wychodził z klubu. - I jak wygląda sprawa Drumlaka? - pytam. - Proszę o to pytać trenera Stawowego. Trener Stawowy zakomunikował: - Paweł Drumlak wraca do treningów z pierwszym zespołem. We wtorkowym meczu z Kujawiakiem zacznie mecz na ławce rezerwowych. Wejdzie na boisku w drugich 45 minutach. Pan prezes zapowiedział, że będzie go pilnie obserwował. Ja też chcę zobaczyć, w jakiej jest formie, czy będę mógł na niego liczyć w sobotnim meczu z Groclinem.

Na wczorajszym treningu pojawili się kontuzjowani ostatnio Piotr Giza, Piotra Bania i Dariusz Pawlusiński. Giza ćwiczył już z kolegami, choć ostrożnie. Bania, który miał ściągany paznokieć z palca u nogi, najpierw biegał wokół boiska, potem ćwiczył na siłowni. Z piłką jeszcze nie trenował, rana na palcu jest zbyt świeża. Poprawia się natomiast stan kostki Pawlusińskiego, był na zabiegach, od środy powinien trenować z kolegami.

- Dzisiejszy mecz z Kujawiakiem traktujemy bardzo poważnie. Dla nas Puchar Polski jest tak samo ważny jak liga, przecież przez Puchar można dostać się do europejskich pucharów - mówi trener Stawowy. W dzisiejszym meczu trener chce wystawić „jedenastkę”, która kończyła mecz z Bełchatowem, zmiana będzie tylko na pozycji bramkarza, szansę gry dostanie Olszewski.

Zatem „pasy” zaczną w składzie: Olszewski - Wacek, Skrzyński, Karwan, Radwański - Bojarski, A. Baran, Nowak, Baster - Moskała, Szczoczarz. Na ławce rezerwowych mają zasiąść: bramkarz Cabaj, ponadto: Joao Paulo, Drumlak, Rzucidło, Zimoń, Baliga, Waksmundzki.
Źródło: Dziennik Polski 25 października 2005

Gazeta Wyborcza

Tak jak przed rokiem Cracovia odpadła już na wstępie ogólnopolskiej fazy Pucharu Polski. Drugoligowy Kujawiak strzelił u siebie dwa gole w dwie minuty i to wystarczyło na słabe "Pasy"

Mecz rewanżowy rozstrzygnął się w dwóch minutach: 62. i 63. Najpierw po rzucie rożnym obrońcy Cracovii zbyt krótko wybili piłkę, do której dopadł Piotr Klepczarek i potężnym strzałem umieścił ją w okienku bramki. Minutę później Tomasz Bekas zamknął dośrodkowanie z lewej strony i głową skierował piłkę do siatki.

- Awans przegraliśmy w Krakowie [było 0:0 - red.], potwierdziło się to we Włocławku, gdzie przeciwnicy dobili nas w pięć minut - komentuje przygaszonym głosem trener Cracovii Wojciech Stawowy. Czego zabrakło "Pasom"? - Zadziorności i waleczności, na gorąco nie bardzo chcę to oceniać, nie rozumiem pewnych rzeczy, jestem głupi po tym, co zobaczyłem - opowiada trener. Jak zespół, który trzy razy z rzędu wygrał w lidze, mógł tak łatwo oddać mecz w PP? - Przecierałem oczy ze zdumienia, widać piłkarze lubią mi sprawiać takie prezenty. Co do meczu: rzeczywiście stworzyliśmy tyle sytuacji pod bramką, ile palców u ręki, a przy jednej wyśmienitej mój zawodnik, nie powiem kto, nie trafił z metra do pustej bramki, przenosząc piłkę nad poprzeczką. Porażka mnie bardzo boli, bo w tym roku miałem apetyt na zdecydowanie więcej w Pucharze Polski - kończy Stawowy.
Źródło: Gazeta Wyborcza

"Rozczarowanie" -

Rozczarowanie

Spodziewano się łatwej wygranej gospodarzy, tymczasem „pasy” zagrały słabo, nieporadnie i goście, jak najbardziej zasłużenie, wywieźli cenny remis. To w obliczu rewanżu we Włocławku stawia krakowian w trudnej sytuacji.

W 1. połowie lepiej prezentowali się goście, grający agresywnie, ofensywnie. Już w 2 min Majić minął się z piłką na 2 m przed bramką. Potem dwukrotnie ratował krakowian Olszewski, broniąc zaskakującą główkę... Karwana i mocny strzał z wolnego Augustynka. W 22 min piłka wpadła do siatki „pasów”, ale sędzia orzekł, iż Mikulenas dobijał piłkę ze spalonego.

Akcje Cracovii były szablonowe, bez przyspieszenia, dwa razy próbował zaskoczyć bramkarza gości Szczoczarz, raz Bojarski strzałem w długi róg.

Po przerwie trener Stawowy wprowadził na boisko Gizę i Drumlaka, który zjawił się na boisku po 2-miesięcznej przerwie. Formą nie błyszczał, ale też nie odstawa! od kolegów. Piotr Giza, grający po 10-dniowej przerwie, miał kilka ciekawych, nieszablonowych akcji. Dobrze bronił Sławomir Olszewski. Nie grali leczący urazy Piotr Bania i Dariusz Pawlusiński.
Źródło: Dziennik Polski 26 października 2005

Trener o meczu

Stawowy jest zły na zawodników, bo doskonale wiedzieli, jak mu zależało na Pucharze Polski. - Do tych rozgrywek podchodziłem bardzo ambicjonalnie - nie kryje trener Cracovii. Przyznaje, że i prezes Janusz Filipiak liczył na sukces. - Obiecałem profesorowi, że postaramy się wypaść jak najlepiej - przyznaje Stawowy.

Szkoleniowec "Pasów" dziwiłby się swoim piłkarzom, gdyby byli w kryzysie lub słabszej formie, ale w lidze wygrali przecież trzy ostatnie mecze, w tym na wyjeździe z Pogonią Szczecin. W żadnym nie zabrakło im ani sił, ani chęci. Czemu więc z Kujawiakiem wypadli tak fatalnie?

- Jako trener długo nie znajdę na to odpowiedzi - rozkłada ręce Stawowy.

Bogusław Baniak (Kujawiak W.)

- Wiedzieliśmy dobrze jak gra Cracovia, że atakuje bocznymi obrońcami, dlatego staraliśmy się ich odciąć od gry. I to nam się udało. Nie przywiozłem do Krakowa najsilniejszego składu, zabrakło Bekasa, Miklosika, Kału, Truszczyńskiego. Dla nas liga jest najważniejsza. Mam żal do piłkarzy o drugą połowę, bo przy bardziej energicznej grze moglibyśmy pokonać Cracovię.

Mecze sezonu 2005/06

Tatran Preszów 2005-07-03 Cracovia - Tatran Preszów 1:2  Karpaty Lwów 2005-07-09 Cracovia - Karpaty Lwów 3:2  Szczakowianka Jaworzno 2005-07-13 Cracovia - Szczakowianka Jaworzno 1:2  Tatran Preszów 2005-07-16 Tatran Preszów - Cracovia 2:1  MFK Ružomberok 2005-07-19 MFK Ružomberok - Cracovia 0:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2005-07-22 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0  Korona Kielce 2005-07-26 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 0:0  Amica Wronki 2005-07-31 Cracovia - Amica Wronki 1:0  Górnik Zabrze 2005-08-06 Górnik Zabrze - Cracovia 3:0  MO Béjaïa 2005-08-13 Cracovia - MO Béjaïa 5:2  CA Batna 2005-08-17 Cracovia - CA Batna 1:1  Legia Warszawa 2005-08-28 Cracovia - Legia Warszawa 1:1  Dynamo Drezno 2005-09-02 Dynamo Drezno - Cracovia 1:2  Kmita Zabierzów 2005-09-06 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:1  Górnik Łęczna 2005-09-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:1  GKS Bełchatów 2005-09-17 Cracovia - GKS BOT Bełchatów 2:1  Kujawiak Włocławek 2005-09-20 Cracovia - Kujawiak Włocławek 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2005-09-24 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 4:1  Arka Gdynia 2005-10-01 Cracovia - Arka Gdynia 2:1  FK Mladá Boleslav 2005-10-07 FK Mladá Boleslav - Cracovia 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2005-10-15 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Pogoń Szczecin 2005-10-21 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:2  Kujawiak Włocławek 2005-10-25 Kujawiak Włocławek - Cracovia 2:0  Polonia Warszawa 2005-10-29 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Lech Poznań 2005-11-04 Lech Poznań - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2005-11-12 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 4:0  Wisła Płock 2005-11-19 Cracovia - Wisła Płock 3:1  Wisła Kraków 2005-11-22 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Zagłębie Lubin 2005-11-26 Zagłębie Lubin - Cracovia 3:1  Korona Kielce 2005-12-04 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 2:3  Amica Wronki 2005-12-10 Amica Wronki - Cracovia 1:1  Cracovia_herb 2006 Trening Noworoczny  FC Tatabánya 2006-02-03 Cracovia - Csőszer FC Tatabánya 1:1  Rad Belgrad 2006-02-06 Cracovia - Rad Belgrad 2:2  Jiul Petroşani 2006-02-08 Cracovia - Jiul Petroşani 2:2  Slovan Bratysława 2006-02-16 Slovan Bratysława - Cracovia 3:1  Baszkimi Kumanowo 2006-02-18 Cracovia - Baszkimi Kumanowo 1:1  Stal Alczewsk 2006-02-20 Cracovia - Stal Alczewsk 2:2  Toboł Kostanaj 2006-02-22 Cracovia - Toboł Kostanaj 1:1  Polonia Warszawa 2006-02-24 Polonia Warszawa - Cracovia 2:0  Górnik Zabrze 2006-03-03 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Wisła Kraków 2006-03-12 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Legia Warszawa 2006-03-17 Legia Warszawa - Cracovia 5:0  Górnik Łęczna 2006-03-25 Cracovia - Górnik Łęczna 0:1  GKS Bełchatów 2006-04-01 GKS BOT Bełchatów - Cracovia 2:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-04-08 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:3  Arka Gdynia 2006-04-11 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-04-15 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:0  Pogoń Szczecin 2006-04-22 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Polonia Warszawa 2006-04-30 Polonia Warszawa - Cracovia 1:3  Lech Poznań 2006-05-07 Cracovia - Lech Poznań 3:2  Wisła Płock 2006-05-10 Wisła Płock - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2006-05-13 Cracovia - Zagłębie Lubin 0:0  Dynamo Drezno 2006-05-20 Cracovia - Dynamo Drezno 2:1  Nacional Montevideo 2006-05-20 Cracovia - Nacional Montevideo 1:1