Bagnicki
Kowalczyk,
Zganiacz

Teraz Pasy

Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono pamięć ofiar tragedii w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej.

Miesiąc temu w 11. kolejce Orange Ekstraklasa Cracovia pokonała Koroną 1:0 po bramce Marcina Bojarskiego. W wyjściowych jedenastkach znalazło się w sumie 13 piłkarzy, którzy wybiegli w podstawowym składzie w tamtym spotkaniu - w Cracovii 6., a w Koronie 7. zawodników.

W zespole Cracovii oprócz kontuzjowanych Pawlusińskiego, Radwańskiego i Szwajdycha nie zagrali Tomasz Wacek i Marcin Cabaj. Ich miejsce zajęli Mateusz Rzucidło i Sławomir Olszewski.

Obrona Cracovii zagrała więc w bardzo eksperymentalnym składzie z Michałem Karwanem na środku, Mateuszem Rzucidło z prawej i Łukaszem Skrzyńskim z lewej strony.

W pierwszych minutach meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Pierwsza składną akcję przeprowadziła Cracovia w 4 minucie. Marcin Bojarski wrzucił piłkę na szesnasty metr, a Piotr Bania głową próbował zaskoczyć bramkarza gości.

Korona odpowiedziała trzy minuty później szybką kontrą Kowalczyka, który dograł do Bonina, a ten strzelił z ostrego kąta lecz Sławomir Olszewski wybił piłkę na rzut rożny.

W 16 minucie Łukasz Skrzyński wrzucił piłkę w pole karne, gdzie przejął ją Arkadiusz Baran, silnie uderzył lecz po rykoszecie piłka wyszła na róg.

Mecz nie toczył się w szybkim tempie i oba zespoły nie stwarzały klarownych sytuacji bramkowych. W 23 minucie z dystansu na bramkę Korony uderzał Wiśniewski, a 5 minut później Olszewskiego strzałem przewrotką próbował zaskoczyć Bagnicki.

W 28 minucie goście objęli prowadzenie. Brzyski przeprowadził akcję lewą stroną, dograł do Kowalczyka, który strzałem z 7 metrów nie dał szans Olszewskiemu. 0:1...

W 35 minucie było już 2:0 dla gości. Bonin przechwycił piłkę 30 metrów przed bramką Olszewskiego i potężnym strzałem tuż przy słupku zdobył drugą bramkę dla Korony...

Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy przed narożnikiem pola karnego faulowany był Tomasz Moskała. Strzał z rzutu wolnego Łukasza Skrzyńskiego minimalnie minął górny róg bramki gości.

W przerwie meczu trener Stefan Majewski dokonał dwóch zmian. Boisko opuścili Piotr Giza i Piotr Bania, a w ich miejsce weszli Joao Paulo i Sebastian Kurowski. Po tych zmianach Paweł Nowak przeszedł do środka, a jego miejsce na skrzydle zajął Joao Paulo.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy Łukasz Skrzyński potężnie uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów lecz zmierzającą pod poprzeczkę piłkę na rzut rożny wybił Załuska.

Po przerwie Cracovia grała bardziej agresywnie niż w pierwszej połowie lecz nadal nie udawało się stworzyć dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

Dopiero w 67 minucie Joao Paulo po indywidualnej akcji uderzył z 16 metrów lecz Załuska wybił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później Korona miała doskonałą okazję do podwyższenia rezultatu. Prawą stroną uciekł Kowalczyk lecz na szczęście dla Pasów w ostatniej chwili w trudnej sytuacji ofiarnie interweniował Michał Karwan.

W 85 minucie Paweł Nowak strzelał tuż nad poprzeczką. Korona odpowiedziała groźną kontrą po której Robak znalazł się tuż przed Olszewskim lecz strzelił obok słupka.

Gdy zegar wskazywał 90 minutę składną akcję przeprowadził Joao Paulo z Marcinem Bojarskim po której piłka trafiła do młodego Sebastiana Kurowskiego, który strzałem z 12 metrów ustalił wynik meczu. Po słabym meczu Cracovia zasłużenie przegrała z również nie najlepiej dysponowaną Koroną Kielce.

Wyrównany początek spotkania nie zapowiadał przegranej Pasów. Przez dwa kwadranse gra toczyła się głównie w środku boiska. Wystarczył jednak błąd eksperymentalnie zestawionej obrony i "strzał życia" Bonina by na przerwę Cracovia schodziła z bagażem dwóch straconych bramek.

Po przerwie podopieczni trenera Stefana Majewskiego próbowali grać z większą agresją, momentami zakładając pressing już na połowie rywala, lecz nie przekładało się to na klarowne sytuacje do zdobycia bramek i dopiero w ostatniej minucie meczu Cracovia zdołała strzelić honorową bramkę.
Źródło: Teraz Pasy

"Za mało chęci do gry" -
Gazeta Wyborcza

Za mało chęci do gry

Po słabym meczu Cracovia po raz pierwszy jesienią przegrała na własnym boisku. Tym samym w trzech spotkaniach gr. D wygrywali tylko goście. Wcześniej Cracovia pokonała na wyjeździe Górnika Łęczna 3:0, a Widzew osiągnął w Kielcach wynik 2:1.

Gdyby mecz rozegrano godzinę później, najprawdopodobniej zostałby przerwany z powodu gęstej mgły nadciągającej z Błoń. Poza strzałem Arkadiusza Barana, po którym gospodarze mieli rzut rożny, przez pół godziny nie działo się nic. Wtedy to Tomasz Brzyski uciekł prawą stroną Mateuszowi Rzucidle i zagrał prostopadłą piłkę w pole karne. Nie zdążył przeciąć podania Michał Karwan i Maciej Kowalczyk strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Sławomirowi Olszewskiemu. Sześć minut później do zbyt krótko wybitej piłki przez Łukasza Skrzyńskiego dopadł Grzegorz Bonin i z 20 metrów przymierzył w samo okienko. Gol z cyklu bramki świata.

W grze Cracovii niewiele się zmieniło, co nie spodobało się licznie przybyłym kibicom. - Cracovio, nie odpuszczamy - zachęcała część kibiców do lepszej gry. - Idźcie pod prysznic - krzyczeli bardziej poirytowani. Z testowanych blado wypad! nie tylko Rzucidło, ale i Brazylijczyk Joao Paulo. Będą mieli problem z utrzymaniem się w kadrze. Gdyby koroniarze nie próbowali wjechać z piłką do bramki, a częściej strzelali, pewnie wygrana byłaby bardziej imponująca. W Koronie wydarzeniem było wejście 21-letniego syna trenera Ryszarda Wieczorka - Jarosława. Sebastian Kurowski nie zachwycił grą, ale strzelił ładnego gola, „zawijając piłkę” tuż przy słupku.
WALDEMAR KORDYL
Źródło: Gazeta Wyborcza 27 listopada 2006

"Negatywna selekcja" -

Negatywna selekcja

Niedawno w I-ligowym meczu Cracovia pokonała u siebie Koronę Kielce l-O, teraz goście wzięli rewanż, zwyciężając jak najbardziej zasłużenie 2-1. - Zamieniłbym dzisiejsze zwycięstwo na trzy punkty w lidze - mówił po meczu trener gości Henryk Wieczorek.

Drużyna z Kielc była wczoraj zdecydowanie lepsza. Goście mieli dobrze zorganizowaną grę zwłaszcza w strefie środkowej, gdzie rządzili Hermes, Zganiacz wspomagani przez bardzo aktywnego Bonina. A przede wszystkim mieli lepszych zmienników, bramkarz Załuska, Szyndrowski, Cichoń, Brzyski grający na stoperze zawodnik drużyny rezerwowej Kiciński czy po przerwie syn trenera Jarosław Wieczorek pokazali, że należą się im miejsca w szerokiej kadrze.

A Cracovia grała wczoraj chaotycznie, bardzo słabo funkcjonowała druga linia, która nie potrafiła uruchomić napastników celnym poda-niem. Obrona, w nowym zestawieniu, popełniała stare błędy, kryła na „radar”. Trener Majewski dał szansę gry kilku „rezerwistom” i kilku z nich jej nie wykorzystało. Trener Stefan Majewski nie chciał jednak mówić o nazwiskach. - Sami panowie widzieliście, kto nie spełnił nadziei.

Na pewno szanse Rzucidły, Joao Paulo na pozostanie w zespole poważnie zmalały, złe krycie Karwana było przyczyną utraty pierwszej bramki, choć zawodnik ten zrehabilitoiwał się w 69 min, ratując zespół przed utratą gola. Początek meczu był pomyślny dla gospodarzy, w 12 minucie po rzucie wolnym Skrzyńskiego i odbitej przez obrońców piłki, strzelał mocno z 12 metrów Baran, piłka po rykoszecie minimalnie minęła słupek. Potem była lada akcja duetu Bojarski - Giza, ten drugi miał trudną pozycję i strzelił nad poprzeczką. Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie w ciągu 6 minut. W 30 minucie dośrodkowywał z lewej strony Brzyski, Kowalczyk zaatakował piłkę wślizgiem i ta mocno uderzona wpadła pod poprzeczkę.

W 36 minucie Skrzyński za krótko odbił piłkę, doskoczył do niej Bonin i natychmiast uderzył z 25 metrów. Strzał był bardzo precyzyjny, w samo „okienko” i goście prowadzili 2-0. W drugiej połowie na boisku w zespole „Pasów” zobaczyliśmy Kurowskiego i Joao Paulo. Cracovia starała się atakować, ale czyniła to nadal bardzo chaotycznie. Goście nastawili się na kontry i były one znacznie groźniejsze.

W 47 minucie Załuska wybił na róg mocne uderzenie z wolnego Skrzyńskiego z 30 metrów. W 51 min Brzyski z kąta, z 12 metrów, strzelił obok słupka. Ładna była akcja Bojarskiego w 61 min, podał w pole karne do Kurowskiego, ale ten nie sięgnął piłki. Potem, po kontrach, kilka razy bardzo gorąco było pod bramką Olszewskiego. W 67 min bramkarz Cracovii miał szczęście, bo Kowalczyk na 10 m źle przyjął piłkę. W 68 min próbował zaskoczyć bramkarza Załuskę strzałem z dystansu Joao Paulo. W 69 minucie fatalny błąd popełnił Rzucidło, nie trafił w piłkę na 40 metrze, na bramkę pognał sam Kowalczyk, ale desperacka interwencja Karwana zapobiegła utracie gola. W 87 min bliski podwyższenia wyniku był Robak, ale wybieg Olszewskiego uratował sytuację.

Kiedy wszyscy pogodzili się z wynikiem 2-0 dla Korony, Bojarski przeprowadził akcję prawą stroną, piłka dotarła do Kurowskiego, który z narożnika pola karnego ładnym strzałem w długi róg pokonał Załuskę. Na doprowadzenie choćby do remisu „Pasy” nie miały już szansy, bowiem w ostatniej minucie goście „szanowali” piłkę.

W najbliższy piątek Cracovia kończy pierwszą rundę meczem u siebie z Widzewem Łódź.
ANDRZEJ STANOWSKI
Źródło: Dziennik Polski 27 listopada 2006

Trenerzy o meczu

Ryszard Wieczorek trener Korony

- W meczu tym pokazaliśmy taką grę, do jakiej przyzwyczailiśmy naszych kibiców. Graliśmy futbol zdyscyplinowany. Graliśmy dzisiaj w piłkę, czego nie można powiedzieć o niedawnym pojedynku ligowym w Krakowie z Cracovią, kiedy ulegliśmy 0-1. Wtedy zagraliśmy źle, zabrakło nam koncentracji. Zamieniłbym dzisiejsze zwycięstwo na trzy punkty w lidze. - Cieszę się, że nasi zmiennicy pokazali się z dobrej strony. Zabrałem do Krakowa trzech wyróżniających się, młodych graczy z drużyny rezerwowej - Macieja Kicińskiego, mojego syna Jarosława i Radulja. Wszyscy wypadli dobrze. Dzisiaj mogę mieć do swoich piłkarzy pretensje tylko o jedno - byli mało skuteczni pod bramką rywala.

Stefan Majewski (Cracovia)

- Trener Wieczorek mówi o dobrej grze swego zespołu, który zagrał lepiej niż w ligowym meczu z nami. My odwrotnie, zagraliśmy dzisiaj zdecydowanie słabiej. Kiepsko grała druga linia, która nie potrafiła rozegrać szybko piłki, celnie podać do napastników. Nasza gra była za wolna, za przejrzysta. Po słabiej pierwszej połowie, w drugiej zaatakowaliśmy rywala, ale przez to nadziewaliśmy się na jego groźne kontry. Nasi zmiennicy okazali się gorsi od zmienników w Koronie. Pytany - kogo personalnie ma na myśli, Majewski odrzekł: - Na razie powstrzymam się od wystawiania indywidualnych cenzurek. Kto był na meczu, ten widział, kto zawiódł. Niektórzy nasi piłkarze muszą zastanowić się nad tym, czy chcą być profesjonalistami czy chcą bawić się w piłkę.

Linki zewnętrzne

Mecze sezonu 2006/07

Górnik Zabrze 2006-07-01 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2006-07-08 Cracovia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1  MLKS Żabno 2006-07-09 MLKS Polan Żabno - Cracovia 0:9  KS Paradyż 2006-07-10 Cracovia - KS Paradyż 3:1  Piast Gliwice 2006-07-12 Cracovia - Piast Gliwice 1:1  Stal Rzeszów 2006-07-12 Cracovia - Stal Rzeszów 3:1  Stal Stalowa Wola 2006-07-14 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  ŁKS Łódź 2006-07-19 Cracovia - ŁKS Łódź 1:0  GKS Bełchatów 2006-07-21 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 1:1  Legia Warszawa 2006-07-29 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-08-05 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:0  Zagłębie Lubin 2006-08-12 Zagłębie Lubin - Cracovia 4:3  Lech Poznań 2006-08-19 Lech Poznań - Cracovia 3:4  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2006-08-25 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 1:1  Odra Wodzisław Śląski 2006-09-01 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 1:2  GKS Bełchatów 2006-09-09 BOT GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  ŁKS Łódź 2006-09-15 Cracovia - ŁKS Łódź 1:1  Widzew Łódź 2006-09-19 Widzew Łódź - Cracovia 0:2  Górnik Zabrze 2006-09-24 Górnik Zabrze - Cracovia 5:1  Arka Gdynia 2006-09-30 Cracovia - Arka Gdynia 1:1  Wisła Płock 2006-10-14 Wisła Płock - Cracovia 0:2  Korona Kielce 2006-10-21 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:0  Wisła Kraków 2006-10-28 Wisła Kraków - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2006-11-04 Cracovia - Pogoń Szczecin 1:0  Zagłębie Lubin 2006-11-07 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-10 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2006-11-18 Cracovia - Widzew Łódź 2:1  Górnik Łęczna 2006-11-22 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Korona Kielce 2006-11-26 Cracovia - Kolporter Korona Kielce 1:2  Cracovia_herb 2007 Trening Noworoczny  Przebój Wolbrom 2007-01-20 Cracovia - Przebój Wolbrom 2:2  Kolejarz Stróże 2007-01-27 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Piast Gliwice 2007-01-27 Cracovia - Piast Gliwice 2:1  Kmita Zabierzów 2007-02-03 Cracovia - Kmita Zabierzów 2:0  Okocimski Brzesko 2007-02-03 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  FC Hlučín 2007-02-06 Cracovia - FC Hlučín 4:2  Argeş Piteşti 2007-02-12 Cracovia - Argeş Piteşti 1:1  FK Mladá Boleslav 2007-02-15 Cracovia - FK Mladá Boleslav 0:0  Lokomotiw Sofia 2007-02-20 Cracovia - Lokomotiw Sofia 4:1  Lechia Gdańsk 2007-02-22 Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3  Górnik Łęczna 2007-02-24 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Korona Kielce 2007-02-27 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2007-03-02 Cracovia - Legia Warszawa 0:0  Widzew Łódź 2007-03-07 Cracovia - Widzew Łódź 0:4  Odra Wodzisław Śląski 2007-03-10 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Radomiak Radom 2007-03-14 Radomiak Radom - Cracovia 1:3  Zagłębie Lubin 2007-03-17 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4  Widzew Łódź 2007-03-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2007-03-30 Cracovia - Lech Poznań 3:0  Radomiak Radom 2007-04-03 Cracovia - Radomiak Radom 1:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-07 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 0:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-11 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 2007-04-15 Cracovia - BOT GKS Bełchatów 2:1  ŁKS Łódź 2007-04-18 ŁKS Łódź - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2007-04-21 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2007-04-24 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 0:1  Arka Gdynia 2007-04-28 Arka Gdynia - Cracovia 4:2  Wisła Płock 2007-05-05 Cracovia - Wisła Płock 2:2  Korona Kielce 2007-05-08 Kolporter Korona Kielce - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2007-05-13 Cracovia - Wisła Kraków 0:0  Pogoń Szczecin 2007-05-19 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:2  Górnik Łęczna 2007-05-22 Cracovia - Górnik Łęczna 5:0  Widzew Łódź 2007-05-26 Widzew Łódź - Cracovia 1:3