Guzik
Kozak

"Hokeiści Cracovii zatrzymali Smoki z Rouen!" -

Hokeiści Cracovii zatrzymali Smoki z Rouen!

Znakomicie rozpoczęli udział w półfinałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego hokeiści Cracovii. Wygrali 2-1 po dogrywce z gospodarzami imprezy - Dragons de Rouen! W sobotę druga potyczka z Coventry Blaze, która zapewne zadecyduje o awansie do finału.

Dragons de Rouen - Cracovia 1-2 (0-1, 1-0, 0-0 - 0-1) po dogrywce

0-1 Martynowski - Kostuch 2:20 1-1 Desrosiers - Thinel - Zwickel 22:16 w przewadze 1-2 Kostuch - Pasiut 60:59 w przewadze

Sędziowali: Grumsen, Sjokvist - Dehean, Rauline. Kary: 10 - 14 min. Strzały na bramkę: 35-27 (9-5, 13-6, 13-13, 0-3). Widzów 1991. ROUEN: Lhenry - Babka, Janil; Brunelle, Mallette, Desrosiers - Holmqvist, Olsson; Guenette, Salmivirta, Thinel - Bergstrom, Bergstroem; Tardif, Zwikel, T. DaCosta - Custosse, Greverend; Valier, Mulle, Gutierrez. CRACOVIA: Radziszewski - Kłys, Wajda; D. Laszkiewicz, Pasiut, L. Laszkiewicz - Noworyta, Simka; Łopuski, Słaboń, Piotrowski - Prokop, Dulęba; Kostuch, Dvořak, Martynowski - Landowski, Guzik; Witowski, Rutkowski, Kozak.

Cracovia rozpoczęła fantastycznie i już w 140 sekundzie objęła prowadzenie. David Kostuch znalazł się sam przed bramkarzem, ale dopiero dobitka Rafała Martynowskiego znalazła drogę do bramki. Później do końca tercji trwała w miarę wyrównana walka, choć groźniejsze były "Smoki". Drugą tercję "Pasy" rozpoczęły w trójkę (na ławce Patrik Prokop i Damian Słaboń), po chwili karę otrzymał Patryk Noworyta i goście stracili gola. W 50 minucie krakowianie grali 5 na 3, niestety tylko pięć sekund, bowiem ukarany został Michał Piotrowski. Końcówkę trzeciej tercji i początek dogrywki "Pasy" grały w przewadze i znakomicie to wykorzystały. David Kostuch znalazł się sam przed bramkarzem i zdobył zwycięskiego gola.

Najlepszym zawodnikiem w zespole Cracovii organizatorzy wybrali Rafała Radziszewskiego. Po spotkaniu hokeiści podziękowali - co świetnie pokazała transmitująca mecz malopolskatv.pl - licznej grupie polskich kibiców.
Źródło: Sportowe Tempo 26 listopada 2010 [1]