56:09 L.Laszkiewicz (Słaboń, D.Laszkiewicz)
5:2
6:2

9:15 Łabuz (Neupauer)
17:28 Dutka (Baranyk, Neupauer)

2 min Landowski (Nadmierna ilość graczy na lodzie)
2 min Martynowski (Uderzanie)
2 min Pasiut (Przeszkadzanie)
2 min Guzik
2 min L.Laszkiewicz (Zahaczanie)
2 min Bakrlik (Zahaczanie)
2 min Łabuz (Trzymanie)

PLH: Krakowiacy lepsi od górali

W piątkowej, 28. kolejce Polskiej Ligi Hokejowej niespodzianek nie było. Cracovia zdobyła kolejny komplet punktów, ale w klasyku z Podhalem swą wyższość udokumentowała dopiero w trzeciej odsłonie. Meczu z powodu kontuzji kolana nie ukończył Pasiut (zabraknie go w niedzielnej potyczce w Tychach), a także Šimka, który w czasie gry zasłabł i trafił na badania do szpitala.

Trzeba podkreślić stosunkowo łatwą wygraną JKH Jastrzębie z Unią i pogrom kryniczan, którzy w potyczce z GKS Tychy omal nie przegrali w dwucyfrowych rozmiarach. Cracovia – MMKS Podhale Nowy Targ 6-2 (2-2, 1-0, 3-0)

1-0 Kostuch - L. Laszkiewicz 2:47 2-0 Dvořak - Kostuch 6:03 2-1 Łabuz - Neupauer 9:15 2-2 Dutka - Baranyk - Neupauer 17:28 w przewadze 3-2 Kostuch - L. Laszkiewicz 35:31 4-2 D. Laszkiewicz - Piotrowski - Wajda 45:53 w przewadze 5-2 L. Laszkiewicz - Słaboń - D. Laszkiewicz 56:09 6-2 L. Laszkiewicz - Rutkowski 59:46 Sędziowali: Paweł Meszyński (Warszawa) – Leszek Kubiszewski i Mariusz Smura (Katowice). Kary: 10 - 6 min. Widzów 1100. CRACOVIA: Radziszewski – Kłys, Wajda; L. Laszkiewicz, Pasiut, D. Laszkiewicz – Noworyta, Šimka; Sarnik, Słaboń, Piotrowski - J. Raszka, Dulęba; Kostuch, Dvořak, Martynowski – Landowski, Guzik; Witowski, Rutkowski, Kosidło. PODHALE: Rajski – K. Kapica, Łabuz; Kmiecik, Tylka, Baranyk – W. Bryniczka, Dutka; Różański, Bakrlik, Czuy – Gaj, Sulka; Jastrzębski, Neupauer, Michalski oraz Puławski, Wcisło, Kos.

Cracovia w pierwszej tercji miała przewagę, atakowała i szybko to udokumentowała bramkami. Goście odpowiedzieli strzałami z linii niebieskiej Łabuza i Dutki, po czym Radziszewski musiał wyciągać krążek z siatki. Drugą odsłonę z dużym rozmachem rozpoczęli goście, ale nie wykorzystali wielu świetnych okazji. W 34 minucie "Szarotki" miały na lodzie o dwóch więcej zawodników, ale i z tego nie było wymiernych korzyści. Za to "Pasy" wyszły na prowadzenie, choć zanim gol został uznany, sędzia obejrzał zapis wideo.

Za walkę i pressing na całej tafli nowotarżanie zapłacili w trzeciej tercji. Słabli z każdą minuta, z czego skwapliwie skorzystali krakowianie, a szczególnie pierwszy atak, który kończył spotkanie bez kontuzjowanego Pasiuta.
Źródło: Sportowe Tempo 14 stycznia 2011 [1]