2:0
3:0
4:0
5:0

2+10 min D.Laszkiewicz (Atak na głowę przeciwnika + Niesportowe zachowanie)
2 min Guzik (Wystrzelenie krążka)
2 min Dulęba (Atak kijem trzymanym oburącz)
2 min D.Laszkiewicz (Zbyteczna ostrość w grze)
2 min Dulęba (Uderzanie)
2 min Dulęba (Zahaczanie)
2 min Prokop (Zahaczanie)
2 min Dulęba (Wystrzelenie krążka)
2 min Łopuski (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Cychowski (Zbyteczna ostrość w grze)
2 min Cychowski (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Voznik (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Podsiadło (Przeszkadzanie)
2 min Kuc (Spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min Kulik (Atak kijem trzymanym oburącz)
2 min Białek (Zbyteczna ostrość w grze)
2 min M.Kozłowski (Przeszkadzanie)
2 min Jaskólski (Atak łokciem)
2 min Białek (Natarcie)

Play-off: Niespodzianki w Tychach i Oświęcimiu

Dzisiaj hokeiści PLH rozpoczęli play-off. I jak to w drugiej części sezonu bywa - nie zabrakło niespodzianek. Postarali się o nie Stoczniowiec wygrywając w Tychach i Podhale zwyciężając w Oświęcimiu. W Krakowie "Pasy" pewnie pokonały Zagłębie.

ZOBACZ RZUTY KARNE NA TAFLI W OŚWIĘCIMIU

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 5-0 (2-0, 2-0, 1-0)

1-0 Pasiut - L. Laszkiewicz 6:01

2-0 Łopuski - Słaboń 15:25

3-0 Kostuch - Martynowski - L. Laszkiewicz 22:26 w przewadze

4-0 L. Laszkiewicz - Wajda - Kłys 32:03 w przewadze

5-0 Dulęba 53:19 w osłabieniu

Sędziowali: Włodzimierz Marczuk (Toruń) - Marcin Młynarski (Sosnowiec), Tomasz Przyborowski (Krynica). Kary: 28 (w tym 10 min dla D. Laszkiewicza za atak na głowę) - 24 min. Widzów 1300. Stan rywalizacji play off: 1-0 dla Cracovii.

CRACOVIA: Radziszewski - Wajda, Kłys; L. Laszkiewicz, Pasiut, D. Laszkiewicz (4 + 10) - Wilczek, Noworyta; Łopuski (2), Słaboń, Piotrowski - Sznotala, Prokop (2); Kostuch, Dvořak, Martynowski - Dulęba (8), Guzik (2); Witowski, Rutkowski, Sarnik.

ZAGŁĘBIE: Dzwonek - Cychowski (6), Kulik (2); Twardy, Voznik (2), Dołęga - Duszak, Kuc (2); M. Kozłowski (2), T. Kozłowski, Białek (4) - Jaskólski (2), Banaszczak; Podsiadło (2), Zachariasz (2), Bernat.

Zagłębie w ostatniej chwili wpłaciło pieniądze i zostało dopuszczone do play-off, a dzisiaj zostali uprawnieni do gry Jarosław Dołęga, Rafał Twardy, Martin Voznik, Łukasz Kulik i Rafał Cychowski. Wszystko to dziwne, ale w polskim hokeju nie takie cuda się zdarzały.

Sosnowiczanie tylko w początkowych pięciu minutach byli lepsi, atakowali i mieli kilka znakomitych okazji, ale ani Bernat, ani Twardy nie potrafili pokonać Radziszewskiego. W 7. minucie "Pasy" po raz pierwszy poważnie zagroziły gościom i od razu objęły prowadzenie. Zza bramki podawał Leszek Laszkiewicz i osamotniony Pasiut tylko dołożył łopatkę kija. Od tego momentu na tafli panowała Cracovia i była pod każdym względem zespołem lepszym. W 12 minucie grała przez 90 sekund w podwójnej przewadze, lecz tego nie wykorzystała. Wkrótce jednak było 2-0; Łopuski strzelił z prawego bulika, a zasłonięty Dzwonek nawet nie drgnął.

W drugiej tercji sosnowiczanie zagrali defensywnie i tylko od czasu do czasu kontrowali. Tymczasem miejscowi strzelali kolejne gole, oba w przewagach. Najpierw Kostuch wykorzystał podanie Martynowskiego, a później strzelał z linii niebieskiej Kłys, dobijał Wajda, ale dopiero druga poprawka Leszka Laszkiewicza znalazła drogę do siatki.

W ostatniej odsłonie niewiele się zmieniło i choć nadal Cracovia dominowała, to goście kilka razy poważnie zagrozili "Radzikowi". Najlepszą okazję mieli w 52 minucie, ale w trójkę nie potrafili skierować krążka do siatki! Co im się nie udało uczynił Dulęba w osłabieniu i potężnym uderzeniem z lewej strony nie dał szans Dzwonkowi.

Mecz nie był wielkim widowiskiem, sporo było chaosu i kar, co nie sprzyjało konstruowaniu ładnych akcji. Można napisać, że typowa walka o zwycięstwo w play-off. Cracovia wygrała 13. kolejne spotkanie.

- Pierwszy mecz jest ważny, dlatego podeszliśmy do niego mocno skoncentrowani. Jestem zadowolony ze zwycięstwa i postawy drużyny, choć nie ustrzegliśmy się błędów - powiedział trener "Pasów", Rudolf Rohaček. (AnGo)
Źródło: Sportowe Tempo 9 lutego 2011 [1]