Furman (77' Pinto)

2013-08-31 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 0:2

"T-ME: Cracovia – Legia 0:1 (0:1)" -

T-ME: Cracovia – Legia 0:1 (0:1)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Zagłębiem Lubin w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Marcina Kusia, Roka Strausa i Vladimira Boljevića zajęli Milosz Kosanović (powrót po kontuzji), Bartłomiej Dudzic i Saidi Ntibazonkiza.

Początek meczu dla Cracovii. Już w pierwszej akcji meczu mogło być bardzo groźnie pod bramką Legii Po podaniu Danielewicza Ntibazonkiza ruszył lewą stroną boiska i wrzucił piłkę w pole karne do Nowaka, ale ten nie zdołał sięgnąć piłki.

W pierwszych minutach gra toczyła się niemal wyłącznie na połowie Legii. W 9 minucie po kolejnej akcji Pasów groźnie, tuż nad górnym rogiem bramki z 20 metrów strzelał Steblecki.

W 13 minucie Cracovia w ciągu 40 sekund powinna zdobyć dwie bramki. Obydwie rozpoczęły się od prostopadłych podań Danielwicza. Najpierw Steblecki ruszył prawą stroną i wyłożył piłkę Nowakowi, ale ten nie trafił w bramkę z 12 metrów. A po chwili Budziński wrócił piłkę do Danielewicza (po sprytnym przepuszczeniu piłki przez Ntibazonkizę), ale ten źle przyjął piłkę i nie zdołał strzelić na bramkę...

W 14 minucie żółtą kartką ukarany został Paweł Jaroszyński.

W 18 minucie Legia pierwszy raz w tym meczu zagroziła bramce Cracovii, ale w polu karnym w porę akcję Radovića przerwał Kosanović. W 27 minucie po rzucie wolnym Dossa Junior z kilku metrów strzelił nad bramką.

W 29 minucie po szybkiej akcji Radović z bliska posłał piłkę w krótki róg bramki Pilarza. 0:1 dla Legii...

W 39 minucie z rzutu wolnego z 30 metrów celnie uderzył Kosanović, ale Skaba pewnie obronił. Chwilę później po szybkiej akcji i dośrodkowaniu Marciniaka obrońcy Legii wybili piłkę na róg sprzed nóg Stebleckiego i Nowaka.

W 44 minucie żółtą kartką ukarany został Kosanović.

Przerwa. Cracovia znakomicie rozpoczęła to spotkanie i przez blisko pół godziny niepodzielnie dominowała na boisku. W tym czasie piłkarze Pasów stworzyli kilka akcji po których powinni zdobyć bramkę. Niestety sztuka ta udała się Legii, a stracona bramka wyraźnie zdeprymowała gospodarzy.

W przerwie meczu trener Wojciech Stawowy dokonał dwóch zmian. Miejsce Pawła Jaroszyńskiego i Bartłomieja Dudzica zajęli Marcin Kuś i Marcin Budziński.

W 50 minucie po szybkiej akcji strzelał Kucharczyk, ale Pilarz pewnie obronił. Po chwili Pilarz ponownie pewnie bronił celne strzały Radovića i Kucharczyka.

W tej fazie meczu gra toczyła się częściej na połowie Cracovii. W 60 minucie pierwsza bardzo groźna akcja Cracovii w drugiej połowie. Nowak dograł piłkę do Ntibazonkizy, a ten uderzył celnie z 25 metrów, ale Skaba wybił piłkę na róg.

W 73 minucie z 14 metrów strzelał Ntibazonkiza, ale Skaba nie miał problemów ze złapaniem piłki. Po chwili strzelał Kucharczyk, ale Pilarz złapał piłkę.

W 75 minucie trzecia zmiana w Cracovii. Damiana Dąbrowskiego zastąpił Vladimir Boljević.

W 77 minucie żółtą kartką ukarany został Sebastian Steblecki.

W 81 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Budziński, ale Skaba złapał piłkę.

W 89 minucie po zamieszaniu w polu bramkowym obrońcy Legii wybili piłkę na róg. Żółta kartka dla Marciniaka.

Sędzia doliczył trzy minuty. Koniec meczu...
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 31 sierpnia 2013 [1]

"Legia w sobotę nie była" -

Legia w sobotę nie była

CRACOVIA LEGIA 0:1 Gol Miroslava Radovicia zapewnił mistrzom Polski na pierwsze miejsce w tabeli ekstraklasy. Jednak Pasy przez pierwsze pół godziny

Beniaminek ekstraklasy liczył, że zdoła wywalczyć punkty, bo wykorzysta „kaca” legionistów po przegranej batalii o Ligę Mistrzów. Trener Jan Urban też nie był do końca pewny dyspozycji swoich podopiecznych. - Zazwyczaj mecze po występie w europejskich pucharach są trudne. Nie wiadomo, jak zareaguje drużyna - przyznał szkoleniowiec z Warszawy.

Na Cracovię wystarczyło

Jednak opiekun legionistów nie zawiódł się na profesjonalizmie swoich zawodników, ale wciąż nie udało mu się zmienić jednego - dla piłkarzy z Łazienkowskiej gra nie rozpoczyna się wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego. Kilka początkowych minut każdego spotkania mistrzowie Polski traktują jako rozgrzewkę i pozwalają rywalowi praktycznie na wszystko. Gdy jest nim zespół klasy Steauy, to można szanse na Korzystny wynik, gdy gra się na z beniaminkiem ekstraklasy, takie wejście w mecz może ujść na sucho. I tak stało się w Krakowie, choć wcale nie musiało.

Gospodarze mocno zaatakowali na początku meczu i wydawało się, że chcą roznieść legionistów. Sebastian Steblecki podał z prawego skrzydła, Dawid Nowak tylko dołożył nogę, lecz piłka przeleciała tuż obok słupka. Kibice jeszcze nie zdążyli skomentować tej akcji, gdy jeszcze lepszą szansę pokonania bramkarza miał Krzysztof Danielewicz. Pomocnik Cracovii był sam na wprost bramki Legii, lecz fatalnie przyjął piłkę i ta znalazła się w rękach Wojciecha Skaby. - Gdy się gra z tak klasowym rywalem i ma się dwie znakomite okazje do zdobycia gola, trzeba przynajmniej jedną z nich wykorzystać. Mogliśmy wyjść na prowadzenie i wtedy grałoby się nam łatwiej - żalił się po meczu trener Pasów Wojciech Stawowy. - Taką sytuację musi się wykorzystać - żałował Danielewicz. - Długo jeszcze będę sobie pluł w brodę. To tylko pokazuje, ile jeszcze pracy przed nami - dodał pomocnik Pasów. Z upływem minut Legia stopniowo opanowywała sytuację. Piłkarze Jana Urbana uzyskali przewagę i obrona beniaminka zaczęła mieć problemy. Kilka razy gospodarzom udało się w ostatniej chwili zażegnać niebezpieczeństwo, ale końcu stracili gola. Henrik Ojamaa szarpnął lewym skrzydłem, podał na środek do Michała Kucharczyka, ten nie trafił w piłkę, ale dopadł do niej Miroslav Radović, który nie miał już problemów z pokonaniem Krzysztofa Pilarza.

Wynik do końca był niewiadomą

W pierwszej połowie Cracovia dobrze operowała piłką. Chcieliśmy kilka razy założyć pressing, ale oni potrafili z tego wyjść - analizował trener Urban. - W przerwie po-wiedziałem moim zawodnikom, że przy takim stylu gry i na takiej szybkiej murawie rywale zaczną popełniać więcej błędów. I tak rzeczywiście było. Przechwytywaliśmy więcej piłek. Mieliśmy okazje, aby zdobyć drugiego gola i zamknąć to spotkanie, ale się nie udało. Tak więc wynik do końca był pewną niewiadomą, bo przy 1:0 wszystko mogło się jeszcze zdarzyć. W przerwie trener Stawowy dokonał dwóch zmian. Wprowadził do gry Marcina Kusia i Marcina Budzińskiego. Ten drugi miał wyjść w podstawowym składzie, jednak w minionym tygodniu dopadła go infekcja i nie miał sił na 90 minut. Na niewiele się to zdało. Mecz w drugiej połowie wciąż toczył się przy przewadze Legii. Cracovia nie potrafiła wypracować sobie dobrej okazji. Raz mocno strzelał z 18 metrów Saidi Ntibazonkiza, ale Skaba popisał się udaną interwencją. Lepsze okazje mień goście. Dwa razy groźnie główkował Dossa Junior, a po woleju Radovica. Pilarz z trudem wybił piłkę na róg.

Prezes pochwalił

Okazało się, że do Legii sporo nam jeszcze brakuje. Rywale byli od nas lepsi w każdej formacji i indywidualnie. Mimo że padła tylko jedna bramka, mecz mógł się podobać. Toczył się w niezłym tempie – podsumował spotkanie trener Stawowy.

Generalnie porażkę z Legią przyjęto w obozie beniaminka spokojnie, jak coś, co było z góry wkalkulowane. Po meczu w szatni Pasów zjawił się właściciel klubu Janusz Filipiak. - Profesor jak zwykle zachował się bardzo fajnie. Teraz też powiedział kilka ciepłych słów. Usłyszeliśmy od niego, że nieźle to wyglądało, że nasza gra podobała się kibicom - zdradził obrońcą
Grzegorz Wojtowicz
Źródło: Przegląd Sportowy 2 września 2013

Piłkarze po meczu

Doping i oprawy

Mecze sezonu 2013/14

Okocimski Brzesko 2013-06-29 Okocimski Brzesko - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-06-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:3  Garbarnia Kraków 2013-07-03 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:3  FC Icon New Jersey 2013-07-06 FC Icon New Jersey - Cracovia 0:0  Puszcza Niepołomice 2013-07-09 Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:1  Korona Kielce 2013-07-12 Korona Kielce - Cracovia 2:0  Stal Mielec 2013-07-15 Cracovia - Stal Mielec 1:1  Piast Gliwice 2013-07-21 Cracovia - Piast Gliwice 2:3  Stal Stalowa Wola 2013-07-24 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2013-07-28 Lech Poznań - Cracovia 1:1  Ruch Chorzów 2013-08-02 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2013-08-10 Lechia Gdańsk - Cracovia 3:1  Puszcza Niepołomice 2013-08-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2013-08-16 Korona Kielce - Cracovia 0:1  Zagłębie Lubin 2013-08-23 Zagłębie Lubin - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2013-08-31 Cracovia - Legia Warszawa 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2013-09-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 2:0  Wisła Kraków 2013-09-21 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Śląsk Wrocław 2013-09-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:3  Pogoń Szczecin 2013-09-28 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Jagiellonia Białystok 2013-10-05 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-10-20 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2  Widzew Łódź 2013-10-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:3  Górnik Zabrze 2013-10-28 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2013-11-02 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Piast Gliwice 2013-11-09 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  MFK Ružomberok 2013-11-15 Cracovia - MFK Ružomberok 3:0  Lech Poznań 2013-11-25 Cracovia - Lech Poznań 1:6  Ruch Chorzów 2013-12-01 Ruch Chorzów - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2013-12-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1  Zagłębie Lubin 2013-12-09 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0  Legia Warszawa 2013-12-15 Legia Warszawa - Cracovia 4:1  Cracovia_herb 2014 Trening Noworoczny  Widzew Łódź 2014-01-15 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Calisia Kalisz 2014-01-18 Calisia Kalisz - Cracovia 0:3  Energie Cottbus 2014-01-25 Cracovia - Energie Cottbus 0:5  Erzgebirge Aue 2014-01-28 Cracovia - Erzgebirge Aue 1:3  Pohang Steelers 2014-01-31 Cracovia - Pohang Steelers 0:1  AS Trenčín 2014-02-05 AS Trenčín - Cracovia 1:2  Spartak Trnava 2014-02-07 Spartak Trnava - Cracovia 1:1  Zawisza Bydgoszcz 2014-02-15 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0:2  Wisła Kraków 2014-02-23 Wisła Kraków - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2014-03-02 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Pogoń Szczecin 2014-03-09 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Jagiellonia Białystok 2014-03-17 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-03-23 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Widzew Łódź 2014-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Górnik Zabrze 2014-04-04 Cracovia - Górnik Zabrze 2:0  Korona Kielce 2014-04-12 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-04-25 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1  Cracovia_herb 2014-04-29 Cracovia - Cracovia 2005 3:1  Widzew Łódź 2014-05-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2014-05-10 Cracovia - Piast Gliwice 1:5  Zagłębie Lubin 2014-05-18 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2014-05-23 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Śląsk Wrocław 2014-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2014-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:2