2014-04-13 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 3:0

"Pokazówka trenera" -

Pokazówka trenera

CRACOVIA Podczas treningu Wojciech Stawowy postawił piłkarzy do pionu. Kilku ostro zrugał, a Edgara Bernhardta odesłał do szatni przed końcem zajęć.

Edgar i tak zakończyłby trening wcześniej. Bo jechał odebrać żonę z lotniska. Poza tym w pewnym momencie stwierdził, że już dłużej ćwiczyć nie może - mówi Wojciech Stawowy. Zaraz dodaje jednak, że był jeszcze jeden powód. - To, że ktoś strzelił gola, nie oznacza, że w tygodniu może robić coś innego, niż chce trener. Nikt nie jest zwolniony z pracy na pełnych obrotach. Cieszę się, gdy ktoś zdobędzie bramkę, ale nie widzę w tym nic wielkiego. Piłkarze po to wychodzą na boisko-zaznacza.

Do incydentu doszło w trakcie treningu taktycznego. Szkoleniowiec co rusz przerywał gierkę i wytykał zawodnikom niedokładności. W pewnym momencie nie wytrzymał i odesłał Bernhardta do szatni. - Ten człowiek w Cracovii już nie zagra! Do Kielc też nie pojedzie! My tu potrzebujemy prawdziwych żołnierzy! - grzmiał, gdy rozczarowany Bernhardt schodził do szatni, lekko utykając. Pomocnik chwilę później wrócił odziany w cywilne ciuchy. Pożegnał się z trenerami (oprócz Stawowego, który przebywał na środku boiska) i opuścił stadion.

Czy szkoleniowiec faktycznie spełni swoją groźbę i nie zabiorze Bernhardta na mecz z Koroną? Wiele wskazuje na to, że był to tylko zabieg wychowawczy. - Czy Edgar znajdzie się w kadrze ? U mnie każdy piłkarz ma szansę, by się zrehabilitować. Umiem dawać drugą szansę - zapewnia Stawowy.

Trener Pasów, powszechnie znany jako człowiek wyjątkowo życzliwy, potrafi być ostry dla swoich zawodników. W trakcie zimowych przygotowań oberwało się Krzysztofowi Nykielowi. Również wtedy zapowiedział obrońcy, że ten w Cracovii już nie zagra. Potem znalazł jednak dla niego miejsce w składzie.

- To normalne. Jesteśmy grupą mężczyzn i pewne sprawy trzeba rozwiązywać po męsku - tłumaczy Stawowy, który podtrzymuje wcześniejszą deklarację - jeśli jego drużyna awansuje do czołowej ósemki, zgoń wąsy. - Piłkarze będą mogli zrobić, co zechcą. Zgolić całego wąsa lub połowę. Wiem, że będę wyglądał idiotycznie, ale najważniejsze, by awansować do grupy mistrzowskiej! - podkreśla.
MATEUSZ MIGA
Źródło: Przegląd Sportowy 11 kwietnia 2014

"Liga: Korona Kielce - Cracovia 1:0 (0:0)" -

Liga: Korona Kielce - Cracovia 1:0 (0:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Górnikiem Zabrze w podstawowym składzie Cracovii nastąpiła tylko jedna zmiana. Miejsce Edgara Bernhardta zajął Krzysztof Danielewicz.

Cracovia od pierwszego gwizdka przejęła inicjatywę na boisku i gra toczyła się praktycznie tylko na połowie Korony. Niewiele działo się pod bramkami. W 10 minucie obok słupka strzelał Steblecki, a po drugiej stronie boiska w 25 też obok bramki uderzył Golański.

W 26 minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Krzysztof Nykiel. Wszedł za niego Vladimir Boljević, a na prawą obronę powędrował Sławomir Szeliga.

W 30 minucie żółtą kartką ukarany został Sławomir Szeliga. Cracovia próbowała zaskoczyć Małkowskiego strzałami z dystansu, ale uderzenie Stebleckiego minęło bramkę, a strzał Roka był zbyt lekki by mógł zakończyć się powodzeniem. W 38 minucie z bliska po zagraniu Szeligi obok bramki strzelał Ntibazonkiza. W odpowiedzi Chiżniczenko strzelał celnie, ale Pilarz obronił.

Koniec pierwszej połowy. Cracovia zdecydowanie przeważała w pierwszych 45 minutach, ale nie stworzyła klarownych sytuacji bramkowych.

W przerwie meczu jedna zmiana w Cracovii. Dawid Nowak zastąpił Sebastiana Stebleckiego. Od początku Cracovia zdecydowanie zaatakowała i wcisnęła rywala w pole karne. W 50 minucie w polu karnym przedzierał się Ntibazonkiza, ale nie sięgnął piłki. W 54 minucie Straus posłał piłkę na linię pola karnego do Nowaka, ale ten nie zdołał opanować piłki. Dwie minuty później Nowak uderzył głową tuż obok słupka po dośrodkowaniu Marciniaka.

Po kolejnych dwóch minutach fantastyczna akcja Cracovii z udziałem Nowaka, Papadopoulosa i Ntibazonkizy zakończona celnym strzałem Burundyjczyka obronionym przez Małkowskiego... Po chwili kolejna znakomita akcja Pasów udziałem Nowaka, Boljević i Saidiego i ponownie broni Małkowski... W 66 minucie obok słupka strzelał Ntibazonkiza. W 68 minucie kolejną składną akcję Cracovii celnym strzałem zakończył Szeliga, ale piłka trafiła obrońcę w twarz.

Co nie udało się Cracovii udało się gospodarzom, którzy w 69 minucie – po świetnym okresie gry Cracovii - po strzale Korzyma objęli prowadzenie...

W 71 minucie Edgar Bernhardt zastąpił Krzysztofa Danielewicza. Cracovia desperacko atakowała, a gospodarze próbowali wyprowadzać kontrataki. W 84 minucie żółtą kartką ukarany został Papadopoulos. Chwilę później po strzale z rzutu wolnego pewnie interweniował Pilarz.

W 86 minucie z bliska, w zamieszaniu podbramkowym obok słupka strzelał Nowak. W 90 minucie Saidi dogrywał w polu karnym do Nowaka, ale ten nie mógł oddać strzału. W doliczonym czasie Małkowski z trudem broni strzał Nowaka... Czerwona kartka dla Markovića za brutalny faul na Saidim.

Koniec meczu. Cracovia niestety nie będzie grać w pierwszej ósemce, ale kończy sezon zasadniczy na wysokim dziewiątym miejscu...
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 12 kwietnia 2014 [1]

Gratuluję Koronie zwycięstwa. Gospodarze byli zdeterminowani, chcieli wygrać i wygrali. My również tego chcieliśmy, ale nam się nie udało. Teraz gdy znamy już wyniki innych spotkań jest nam tym bardziej przykro, że nie udało się zwyciężyć. Pierwsza połowa była kiepska, w drugiej było już trochę lepiej, ale zabrakło nam pazerności. Gramy w tej drugiej ósemce i na tym musimy się skupić. Naszym aktualnym celem jest zajęcie 9. miejsca. Przepraszamy kibiców, bo ich zawiedliśmy

Źródło: Cracovia.pl [2]

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2013/14

Okocimski Brzesko 2013-06-29 Okocimski Brzesko - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-06-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:3  Garbarnia Kraków 2013-07-03 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:3  FC Icon New Jersey 2013-07-06 FC Icon New Jersey - Cracovia 0:0  Puszcza Niepołomice 2013-07-09 Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:1  Korona Kielce 2013-07-12 Korona Kielce - Cracovia 2:0  Stal Mielec 2013-07-15 Cracovia - Stal Mielec 1:1  Piast Gliwice 2013-07-21 Cracovia - Piast Gliwice 2:3  Stal Stalowa Wola 2013-07-24 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2013-07-28 Lech Poznań - Cracovia 1:1  Ruch Chorzów 2013-08-02 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2013-08-10 Lechia Gdańsk - Cracovia 3:1  Puszcza Niepołomice 2013-08-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2013-08-16 Korona Kielce - Cracovia 0:1  Zagłębie Lubin 2013-08-23 Zagłębie Lubin - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2013-08-31 Cracovia - Legia Warszawa 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2013-09-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 2:0  Wisła Kraków 2013-09-21 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Śląsk Wrocław 2013-09-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:3  Pogoń Szczecin 2013-09-28 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Jagiellonia Białystok 2013-10-05 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-10-20 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2  Widzew Łódź 2013-10-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:3  Górnik Zabrze 2013-10-28 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2013-11-02 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Piast Gliwice 2013-11-09 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  MFK Ružomberok 2013-11-15 Cracovia - MFK Ružomberok 3:0  Lech Poznań 2013-11-25 Cracovia - Lech Poznań 1:6  Ruch Chorzów 2013-12-01 Ruch Chorzów - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2013-12-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1  Zagłębie Lubin 2013-12-09 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0  Legia Warszawa 2013-12-15 Legia Warszawa - Cracovia 4:1  Cracovia_herb 2014 Trening Noworoczny  Widzew Łódź 2014-01-15 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Calisia Kalisz 2014-01-18 Calisia Kalisz - Cracovia 0:3  Energie Cottbus 2014-01-25 Cracovia - Energie Cottbus 0:5  Erzgebirge Aue 2014-01-28 Cracovia - Erzgebirge Aue 1:3  Pohang Steelers 2014-01-31 Cracovia - Pohang Steelers 0:1  AS Trenčín 2014-02-05 AS Trenčín - Cracovia 1:2  Spartak Trnava 2014-02-07 Spartak Trnava - Cracovia 1:1  Zawisza Bydgoszcz 2014-02-15 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0:2  Wisła Kraków 2014-02-23 Wisła Kraków - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2014-03-02 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Pogoń Szczecin 2014-03-09 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Jagiellonia Białystok 2014-03-17 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-03-23 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Widzew Łódź 2014-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Górnik Zabrze 2014-04-04 Cracovia - Górnik Zabrze 2:0  Korona Kielce 2014-04-12 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-04-25 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1  Cracovia_herb 2014-04-29 Cracovia - Cracovia 2005 3:1  Widzew Łódź 2014-05-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2014-05-10 Cracovia - Piast Gliwice 1:5  Zagłębie Lubin 2014-05-18 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2014-05-23 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Śląsk Wrocław 2014-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2014-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:2