2014-05-04 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 2:1

"Ostatni dzwonek" -

Ostatni dzwonek

WIDZEW Pokonanie Cracovii przedłuży nadzieje na utrzymanie.

Strata punktów może oznaczać koniec marzeń o ekstraklasie.

Gdyby optymizm Artura Skowronka przekładał się na zdobycz punktową, Widzew walczyłby teraz o europejskie puchary. Trener, bez względu na rezultat i grę swojego zespołu, po każdym meczu znajduje pozytywy. Tak jak po remisie 2:2 w Kielcach, gdzie do przerwy goście prowadzili 2:0.

- Rzeczywiście mieliśmy dobry wynik w garści, ale tylko do rozpoczęcia drugiej po-łowy. Musimy wystrzegać się tak prostych błędów, jakie przydarzyły nam się po przerwie, bo są brzemienne w skutki. Były za duże odległości między obrońcami, brakowało asekuracji. Oglądaliśmy. powtórki tych sytuacji i myślę, że naprawdę wbiliśmy sobie to wszystko do głowy i już nie będziemy powielać tych samych błędów – twierdzi Skowronek.

Szkoleniowiec zapewnia, że jego piłkarze czynią stałe postępy. - Od marcowego spotkania z Cracovią pokazujemy, że podkręciliśmy tempo. Progres mojej drużyny jest widoczny. Na tym trzeba opierać nasz optymizm i wiarę w osiągnięcie celu. Będziemy walczyć do ostatniego meczu - podkreśla. Nieustępliwość i wykonywanie przez zawodników założeń taktycznych ma zapewnić komplet punktów w niedzielnym spotkaniu z Pasami. - Musimy zagrać z taką konsekwencją i dyscypliną taktyczną, jak w pierwszej połowie z Koroną. Rywale może mają teraz słabszy moment, ale nie można ich lekceważyć. Styl gry tej drużyny się nie zmienił - przekonuje szkoleniowiec.

Słabszy okres mają nie tylko zawodnicy Cracovii, ale również Patryk Mikita. Wypożyczony z Legii napastnik zapowiadał, że dla Widzewa zamierza zdobyć w tym sezonie siedem bramek. Trafił raz i to w meczu trzecioligowych rezerw. W Łodzi ostatnio nie miał łatwego życia. Gdy dzień po porażce z Lechią w Gdańsku (0:2) zamieścił na Facebooku filmik z imprezy, kibice byli na niego wściekli. Ponoć usłyszał również kilka cierpkich słów od piłkarzy w szatni. Stracił też miejsce w składzie, ale ostatnio zaczął odzyskiwać zaufanie trenera. - Patryk dostał wiele od Widzewa na dzień dobry i później szło to w złą stronę. Z każdym dniem nabiera jednak pokory i widzę po nim, że chce zrobić wiele dla klubu i dla siebie - uważa Skowronek.

Najlepszymi przeprosinami zdobyta w meczu z Cracovią. Wymaga to jednak od całej drużyny zaangażowania i walki przez 90 minut.
TOMASZ POMARKIEWICZ
Źródło: Przegląd Sportowy 2 maja 2014

"Liga: Widzew - Cracovia 2:0 (1:0)" -

Liga: Widzew - Cracovia 2:0 (1:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Podbeskidziem w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły cztery zmiany. Miejsce Krzysztofa Nykiela (kartki), Pawła Jaroszyńskiego, Giannisa Papadopoulosa i Edgara Bernhardta zajęli Sławomir Szeliga, Krzysztof Danielewicz, Vladimir Boljević i Sebastian Steblecki.

W pierwszych minutach spotkania gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Gospodarze starali się atakować, ale nie zdołali przedrzeć się pod pole karne Pasów. W 9 minucie Ntibazonkiza oddał pierwszy, niecelny, strzał na bramkę Widzewa.

W 13 minucie Krzysztof Pilarz interweniował przed polem karnym. Sędzia uznał, że bramkarz Cracovii faulował Cetnarskiego i usunął go z boiska. Pasy przez blisko 80 minut będą grać w dziesiątkę...

Na boisko wszedł Matko Perdijić, który zastąpił Vladimira Boljevića.

W 20 minucie z boiska na noszach zniesiony został Sławomir Szeliga, którego musiał zastąpić Marcin Kuś.

W 22 minucie E. Visnakovs znalazł się doskonałej sytuacji w polu bramkowym Cracovii, ale nie zdołał pokonać Matko Perdijića.

W 31 minucie Kaczmarek łatwo minął Kusia i posłał piłkę do E. Visnakovsa, który z bliska dopełnił formalności. 1:0 dla Widzewa.

Po chwili Perdijić znakomicie obronił strzał Visnakovsa. Gra w przewadze i prowadzenie uskrzydliło gospodarzy, którzy do końca pierwszej połowy przeważali na boisku. Cracovia starała się uporządkować grę w obronie i próbowała skontrować rywala.

Przerwa. Dramatyczny początek meczu, gdy Cracovia najpierw straciła Pilarza (kartka), a po chwili Szeligę (kontuzja) miał decydujący wpływ na przebieg pierwszych 45 minut meczu. Całość dopełnił koszmarny błąd w defensywie, po którym Cracovia straciła bramkę.

Drugą połowę Cracovia rozpoczęła w niezmienionym składzie.

W 49 minucie żółtą kartkę zobaczył Krzysztof Danielewicz. Na początku drugiej połowy Cracovia przez chwilę uporządkowała grę, ale po kilku minutach Widzew ponownie przejął inicjatywę. W 62 minucie Alex Bruno uderzył zza linii pola karnego, ale Perdijić zdołał obronić. Dwie minuty później w doskonałej sytuacji znalazł się Okachi, ale strzelił obok słupka.

W 66 minucie Cracovia przeprowadziła wreszcie składną akcję. Marciniak wrzucił piłkę z lewej strony do Stebleckiego, który uderzył celnie, ale bramkarz zdołał złapać piłkę na linii bramkowej.

Minutę później zmiana w Cracovii. Krzysztofa Danielewicza zastąpił Edgar Bernhardt.

W 74 minucie mogło być 1:1. Cracovia wyprowadziła błyskawiczną kontrę którą zakończył celnym strzałem Dawid Nowak, ale bramkarz gospodarzy zdołał odbić piłkę.

W 81 minucie po znakomitym prostopadłym podaniu Ntibazonkizy Dawid Nowak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale Wolański wygrał ten pojedynek.

Co nie udało się Cracovii udało się Widzewowi. W 85 minucie Laimonas głową skierował piłkę do bramki i Pasy przegrywają 0:2. W doliczonym czasie gry Steblecki strzelał celnie, ale Wolański obronił.

Koniec meczu. Cracovia zasłużenie przegrywa w Łodzi.
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 4 maja 2014 [1]

"Zaskakujący duet. LEGIA - CRACOVIA 4:1 Kucharczyk i Ojamaa zrobili show." -
Gazeta Wyborcza

Zaskakujący duet. LEGIA - CRACOVIA 4:1 Kucharczyk i Ojamaa zrobili show.

Z ostatnią drużyną ekstraklasy przegrała najpierw Wisła, a w niedzielę Cracovia, która przez 75 minut grała w osłabieniu. W poniedziałek przewaga drużyny z ul. Kałuży nad strefą spadkową może zmaleć do zaledwie dwóch punktów. -Sytuacja jest bardzo niewesoła -mówi Krzysztof Pilarz.

Wiosną Cracovia wygrała tylko dwa razy i zamiast grać w grupie mistrzowskiej, przyszło jej bronić się przed spadkiem. Wydawało się, że zbyt wielkiego strachu nie będzie, tymczasem po podziale punktów i porażce u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała zapaliło się ostrzegawcze światełko. W Łodzi Cracovia miała je wyłączyć, ale zamiast tego zaczęło groźnie migać. Krakowianie przegrali trzeci mecz z rzędu, a na dodatek nie zdobyli w żadnym ani jednej bramki.

Nie minęło 20 minut, a Cracovia wpadła w poważne tarapaty, a taktyka trenera Wojciecha Stawowego zupełnie się rozsypała. Najpierw po podaniu Marcina Kaczmarka Krzysztof Pilarz wybiegł za pole karne, trafił w piłkę, ale zderzył się z Mateuszem Cetnarskim. Ryzyko się nie opłaciło, bo sędzia uznał, że bramkarz uderzył łokciem i wyrzucił go z boiska. - Bardzo żałuję, że doszło do takiej sytuacji. Wyszedłem do piłki i jestem pewny, że w nią trafiłem. Głowa przecież od czegoś mnie boli. Dopiero później doszło do zderzenia z Cetnarskim - zarzekał się Pilarz. - Nie mogę kontrolować wszystkiego, co się wokół mnie dzieje. Mam parę oczu, a nie osiem. Byłem skoncentrowany na piłce - to było dla mnie najważniejsze, choć oczywiście nie miałem też zamiaru zrobić krzywdy sobie czy rywalowi.

Cracovia grała więc w osłabieniu i za chwile dostała kolejny cios. Tym razem po starciu kontuzji doznał Sławomir Szeliga. Kapitan zespołu od razu zasygnalizował, że potrzebna będzie zmiana. Od tej chwili przewaga Widzewa zaczęła rosnąć. Obrona krakowian popełniała coraz poważniejsze błędy, ale wymarzone sytuacje marnował Eduards Visnakovs. W końcu jednak trafił dobrze w piłkę po zagraniu Cetnarskiego i było 1:0. - To nie czerwona kartka spowodowała, że przegraliśmy. Głupio straciliśmy pierwszego gola. Był bardzo podobny do bramki, którą strzeliło nam Podbeskidzie. Analizowaliśmy tę sytuację, więc nie powinna drugi raz się zdarzyć - podkreślał trener Stawowy.

Do przerwy Cracovia nie zagroziła gospodarzom ani w pełnym składzie, ani w osłabieniu. Po zmianie stron miała przynajmniej dwie okazje, ale Sebastian Steblecki z bliska źle kopnął piłkę i Patryk Wolański zdążył złapać ją na linii. A Dawid Nowak w sytuacji sam na sam dał się przechytrzyć bramkarzowi.

Jeśli w poniedziałek Zagłębie Lubin pokona Koronę Kielce, Cracovia nad strefą spadkową będzie miała tylko dwa punkty przewagi. Gdyby wygrała w Łodzi, byłaby liderem grupy spadkowej. - Sytuacja robi się trudna. W grupie spadkowej wszystkie drużyny mają jasny cel, ale my nie zrobiliśmy jeszcze nic, by się utrzymać - przyznał Stawowy.

- Bardzo źle zaczęliśmy występy w grupie spadkowej. Popadliśmy w marazm i zrobiło się bardzo niewesoło. Mam nadzieję, że obojętnie jak, ale wreszcie zaczniemy punktować - dodał Pilarz.
Andrzej Klemba, Łódź
Źródło: Gazeta Wyborcza 5 maja 2014

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2013/14

Okocimski Brzesko 2013-06-29 Okocimski Brzesko - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-06-30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:3  Garbarnia Kraków 2013-07-03 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:3  FC Icon New Jersey 2013-07-06 FC Icon New Jersey - Cracovia 0:0  Puszcza Niepołomice 2013-07-09 Cracovia - Puszcza Niepołomice 2:1  Korona Kielce 2013-07-12 Korona Kielce - Cracovia 2:0  Stal Mielec 2013-07-15 Cracovia - Stal Mielec 1:1  Piast Gliwice 2013-07-21 Cracovia - Piast Gliwice 2:3  Stal Stalowa Wola 2013-07-24 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Lech Poznań 2013-07-28 Lech Poznań - Cracovia 1:1  Ruch Chorzów 2013-08-02 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2013-08-10 Lechia Gdańsk - Cracovia 3:1  Puszcza Niepołomice 2013-08-14 Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2013-08-16 Korona Kielce - Cracovia 0:1  Zagłębie Lubin 2013-08-23 Zagłębie Lubin - Cracovia 0:1  Legia Warszawa 2013-08-31 Cracovia - Legia Warszawa 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2013-09-14 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 2:0  Wisła Kraków 2013-09-21 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Śląsk Wrocław 2013-09-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:3  Pogoń Szczecin 2013-09-28 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Jagiellonia Białystok 2013-10-05 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2013-10-20 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2  Widzew Łódź 2013-10-25 Widzew Łódź - Cracovia 1:3  Górnik Zabrze 2013-10-28 Górnik Zabrze - Cracovia 0:1  Korona Kielce 2013-11-02 Cracovia - Korona Kielce 1:2  Piast Gliwice 2013-11-09 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  MFK Ružomberok 2013-11-15 Cracovia - MFK Ružomberok 3:0  Lech Poznań 2013-11-25 Cracovia - Lech Poznań 1:6  Ruch Chorzów 2013-12-01 Ruch Chorzów - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2013-12-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1  Zagłębie Lubin 2013-12-09 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0  Legia Warszawa 2013-12-15 Legia Warszawa - Cracovia 4:1  Cracovia_herb 2014 Trening Noworoczny  Widzew Łódź 2014-01-15 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Calisia Kalisz 2014-01-18 Calisia Kalisz - Cracovia 0:3  Energie Cottbus 2014-01-25 Cracovia - Energie Cottbus 0:5  Erzgebirge Aue 2014-01-28 Cracovia - Erzgebirge Aue 1:3  Pohang Steelers 2014-01-31 Cracovia - Pohang Steelers 0:1  AS Trenčín 2014-02-05 AS Trenčín - Cracovia 1:2  Spartak Trnava 2014-02-07 Spartak Trnava - Cracovia 1:1  Zawisza Bydgoszcz 2014-02-15 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 0:2  Wisła Kraków 2014-02-23 Wisła Kraków - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2014-03-02 Cracovia - Śląsk Wrocław 0:1  Pogoń Szczecin 2014-03-09 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Jagiellonia Białystok 2014-03-17 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-03-23 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Widzew Łódź 2014-03-29 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Górnik Zabrze 2014-04-04 Cracovia - Górnik Zabrze 2:0  Korona Kielce 2014-04-12 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-04-25 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1  Cracovia_herb 2014-04-29 Cracovia - Cracovia 2005 3:1  Widzew Łódź 2014-05-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:0  Piast Gliwice 2014-05-10 Cracovia - Piast Gliwice 1:5  Zagłębie Lubin 2014-05-18 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2  Korona Kielce 2014-05-23 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Śląsk Wrocław 2014-05-27 Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0  Jagiellonia Białystok 2014-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:2