2015-08-15 Cracovia II - Sparta Kazimierza Wielka 0:1

"Cracovia blisko Korony" -
dziennikpolski24.pl

Cracovia blisko Korony

W piątek w ramach 5. kolejki ekstraklasy "Pasy" grają w Kielcach z Koroną o godz. 18.

- Trenowaliśmy pod Kielcami przez dwa dni – mówi szkoleniowiec „Pasów” Jacek Zieliński. - Takie zgrupowanie przydało się, jesteśmy razem, uciekamy od upałów. W ciszy spokoju, na uboczu możemy się przygotować, porozmawiać sobie indywidualnie z zawodnikami. Mamy czas na odprawy, staramy się niektóre rzeczy nadrabiać

"Pasy" sa po zwycięskim meczu z Dolcanem Zabki (3:2). Nieźle spisał się Dariusz Zjawiński, zdobywca dwóch bramek. Ktoś olśnił trenera? - Nie rozpatruję tego w tych kategoriach – mówi szkoleniowiec. - Dostałem sygnały od zawodników, odnośnie ich dyspozycji. Paru pokazało się z ciekawej strony, choćby mocny sygnał dał Dariusz Zjawiński.

Z zespołem nie ma już Grzegorza Sandomierskiego, który ucierpiał w meczu z Dolcanem i został odesłany do Krakowa. I tak by nie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na dzisiejszy mecz. Boubacar Dialiba trenuje indywidualnie, bo podkręcił staw skokowy. Na pewno nie zagra w Kielcach, kłopot będzie, by wystąpił w kolejnym meczu – z Jagiellonią Białystok.

Korona zdobyła 7 punktów w czterech meczach, tyle samo co Cracovia. Uległa Ruchowi Chorzów, a ostatnio zremisowała z Lechem w Poznaniu 0:0.
Źródło: dziennikpolski24.pl 13 sierpnia 2015 [1]

"Korona - Cracovia. Piękne zwycięstwo "Pasów"" -

Korona - Cracovia. Piękne zwycięstwo "Pasów"

Cracovia Kraków pokonała Koronę Kielce w meczu 5. kolejki ekstraklasy.

Korona Kielce – Cracovia 0:3 (0:2)

Bramka: 0:1 Rakels 21, 0:2 Cetnarski 45+1, 0:3 Kapustka 49. Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Przybyła, Dejmek. Widzów: 8368.

Korona: Trela – Gabovs, Kiercz, Dejmek, Sylwestrzak – Sobolewski (52 Zając), Fertovs, Jovanović, Cebula (77 Laskowski) – Pyłypczuk (19 Aankour), Przybyła.

Cracovia: Pilarz – Wójcicki, Sretenović, Polczak, Wołąkiewicz (83 Deleu) – Rakels, Dąbrowski, Budziński (69 Jendrisek), Cetnarski, Kapustka – Zjawiński (77 Zejdler).

Mecz zaczął się od odegrania hymnu państwowego, organizatorzy uczcili w ten sposób święto Wojska Polskiego przypadające 15.08. Spotkanie trzeciej z piątą drużyną w tabeli wzbudzało spore emocje. Zagrały zespoły, które bardzo dobrze wystartowały i w czterech meczach zgromadziły po 7 punktów. Trener Jacek Zieliński dał szansę gry od początku Bartoszowi Kapustce i Dariuszowi Zjawińskiemu, którzy dobrze wypadli w pucharowym meczu z Dolcanem Ząbki. Pierwszy zdobył gola, drugi strzelił dwie bramki.

Cracovia chciała podtrzymać wyjazdową serię - sześciu kolejnych zwycięskich meczów i wykonała plan w bardzo dobrym stylu. Upał nie był sprzymierzeńcem piłkarzy, ale od początku starali się forsować tempo. W 2 min po rzucie wolnym główkował Krzysztof Kiercz, ale nad bramką. Gospodarze byli groźni, o mało co nie wykorzystali faktu, że Krzysztof Pilarz na chwilę wyszedł z bramki. Z kolei krakowianie nie za bardzo mogli się przedrzeć na przedpole bramki Dariusz Treli. Grali jednak cierpliwie i to zostało nagrodzone. W 21 min goście przeprowadzili piękną akcję – piłka szła jak po sznurku od Marcina Budzińskiego, na skrzydło do Mateusza Cetnarskiego, który dograł na 16 m, a tam lekkim, acz precyzyjnym strzałem po ziemi popisał się Deniss Rakels i Trela musiał wyciągnąć piłkę z siatki. To pierwszy gol najlepszego strzelca Cracovii z minionego sezonu (wtedy zdobył 11 bramek).

Gospodarze przez dłuższą chwilę nie mogli się otrząsnąć po tym ciosie. Potem atakowali dość chaotycznie. W 35 min w dobrej sytuacji był Marcin Cebula, ale strzelił wysoko nad bramką. Tak samo zachował się trzy min później Michał Przybyła.

“Pasy” były jak kiler. Po cichu zrobiły bramkową akcję. W 1 min doliczonego czasu gry I połowy Jakub Wójcicki podał z prawego skrzydła do Cetnarskiego, który zdobył drugiego gola. Cracovia okazała się zabójczo skuteczna – przeprowadziła dwie groźne akcje do przerwy i zdobyła dwa gole!

Ledwo co zaczęła się II połowa, a “Pasy” zdobyły trzeciego gola. Rajdem przez całe boisko popisał się Bartosz Kapustka. Zakończył go kapitalnym uderzeniem przy słupku! To była akcja meczu. Od tej pory “Pasy” już królowały na boisku. Młody krakowski pomocnik nie miał ostatnio miejsca w pierwszym składzie, ale taka akcja daje mu przepustkę do “11” na dłuższy czas. Kapustka “urósł”, kilka minut później próbował pokonać Trelę strzałem głową.

W 61 min Tomasz Zając zagroził Krzysztofowi Pilarzowi, ale golkiper zdołał wypiąstkować piłkę. W 67 min krakowski bramkarz poradził sobie ze strzałem Nabila Aankoura z wolnego.

Krakowianie mogli zdobyć kolejną bramkę, ale Rakels zbyt długo zwlekał ze strzałem w 78 min. Gospodarze mogli pokusić się o honorowe trafienie, ale w 81 min Aleksandr Fertovs strzelił w poprzeczkę. „Pasy” nie zadowalały się trzybramkowym prowadzeniem. Po akcji Deleu i Kapustki strzałem z woleja popisał się Erik Jendrisek, ale chybił. Pilarz zachował czyste konto, bo obronił strzał Aankoura z wolnego chwilę później.
Źródło: dziennikpolski24.pl 14 sierpnia 2015 [2]

"Cracovia zdobyła Kielce" -

Cracovia zdobyła Kielce

0-1 Deniss Rakels 21

0-2 Mateusz Cetnarski 45+1

0-3 Bartosz Kapustka 49

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Przybyła, Dejmek (Korona). Widzów 8368.

KORONA: Trela - Gabovs, Kiercz, Dejmek, Sylwestrzak - Jovanovic, Fertovs - Sobolewski (52 Zając), Cebula (77 Laskowski), Pylypczuk (19 Aankour) - Przybyła.

CRACOVIA: Pilarz - Wójcicki, Sretenovic, Polczak, Wołąkiewicz (83 Deleu) - Dąbrowski, Cetnarski - Rakels, Budziński (69 Jendrisek), Kapustka - Zjawiński (77 Zejdler).

Początkowo inicjatywę miała Korona, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Później do głosu doszła Cracovia i w 21. minucie objęła prowadzenie. Budziński podał na prawo do Cetnarskiego, ten do wbiegającego w pole karne Rakelsa, który z 10 m przymierzył celnie w lewy dolny róg.

Gospodarze dwa razy strzelali z dystansu, ale ponad poprzeczką. W doliczonym czasie I połowy Pasy podwyższyły, znów po ładnej, zespołowej akcji. W jej finalnej fazie Wójcicki precyzyjnie zagrał z prawej strony do Cetnarskiego, który z kilkunastu metrów mocno uderzył do siatki.

W 45+3. minucie próbował zmniejszyć straty Przybyła, kopnięta przez niego piłka trafiła przypadkowo w rękę Wójcickiego, ale sędzia nie zakwalifikował tego zagrania na rzut karny.

Krakowianie mieli optyczną przewagę w tej części gry i zaprezentowali świetną skuteczność. Oddali bowiem dwa celne strzały, zdobywając dwie bramki.

Zaraz po przerwie Cracovia prowadziła już 3-0! Kapitalny rajd przeprowadził Kapustka. Dostał piłkę 25 m przed swoją bramką, przebiegł nie atakowany 55 m i huknął z 25 m w lewy dolny róg!

Kielczanie starali się jeszcze walczyć, kilka razy było niebezpiecznie pod bramką Pilarza, ale wynik się nie zmieniał. W 79. minucie mogło być 4-0 dla gości, lecz Cetnarski przegrał pojedynek 1 na 1 z Trelą. Dwie minuty później Korona miała najlepszą okazję w tym meczu, gdy Fertovs trafił w poprzeczkę.

Końcówka toczyła się pod kontrolą Pasów.

st
Źródło: Sportowe Tempo 14 sierpnia 2015 [3]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0