Rozmiar pierwotny(400 × 908 pikseli, rozmiar pliku: 121 KB, typ MIME: image/jpeg)

Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 41 z 7 października 1911 część 2 z 2

Piłkarze Simmerigu rozegrali swoje pierwsze spotkania w ubiegłą sobotę i niedzielę we Lwowie przeciwko Pogoni Lwów i mimo, że odczuwali trudy 16 godzinnej podróży pociągiem, a w dodatku boisko było całkowicie rozmokłe, rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść 5:1, grając z ogromnym zaangażowaniem. Lwowiacy nie mogli sprostać rutynowanym zawodnikom Simmeringu, którzy bardzo szybko zdobyli gole po nieustannym oblężeniu bramki Pogoni. Obraz gry zmienił się zupełnie w drugim meczu. Simmering odczuwał jeszcze skutki zmęczenia podróżą i wczorajszym meczem i przystąpił do spotkania z zamiarem oszczędzania sił na trzeci mecz z Cracovią. Zupełnie inaczej prezentowała się Pogoń, której zawodnicy przystąpili do meczu z ogromną ambicją i zapałem. Pogoń grała zespołowo i bardzo ładnie uzyskując do przerwy korzystny rezultat. Po przerwie Simmering zagrał zdecydowanie energiczniej, jednak lwowski bramkarz wyłapywał wszystkie piłki.

Wreszcie nastąpiło rozwiązanie dzięki niesłychanej zaciętości Schwatoscha. Do końca meczu obserwowano czarno czerwone koszulki praktycznie tylko na stronie przeciwnika. Przeprowadzono jeszcze kilka pięknych akcji które publiczność nagradzała żywymi oklaskami. Mimo fatalnej pogody spotkania w tych dwóch dniach obserwowało około 1.500 widzów.

Mecz z Cracovią rozegrano w poniedziałek i Simmering wygrał pewnie 2:1. Wynik nie odzwierciedla jednak prawdziwego układu sił. Faktycznie to piłkarze Simmeringu zdobyli 4 bramki, jednak dwóch ostatnich goli nie uznał sędzia dopatrując się pozycji spalonej. Sam mecz rozpoczął się od ofensywy Simmeringu, który opanował połowę boiska przeciwnika.

Simmering przeprowadzał udane akcje, niestety nie udawało się zdobyć bramki. Regularnie był nieprawidłowo przewracany w polu karnym Kudin, wreszcie przyznaną za to jedenastkę wykorzystał Schwatosch. Niestety niuwaga prawego obrońcy Rumbolda, który nie miał najlepszego dnia, dała w rewanżu bramkę Cracovii. Do przerwy wynik remisowy 1:1.

Po zmianie stron Simmering zabrał się ostro do pracy, ale także krakowianie a szczególnie Singer dążyli do zwycięstwa, aż do momentu kiedy Musil wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Potężne wykopy oswobadzające prawego obrońcy Macho wywoływały powszechny podziw. Bardzo starannie był pilnowany i blokowany Kudin. Simmering pozostawił po sobie dobre wrażenie. Publiczność bardzo dobra. Mimo brzydkiej pogody mecz obserwowało ok.2.000 widzów. Należy jeszcze odnotować fakt godny uwagi a mianowicie prawy łącznik Kürner brał przed południem udział w mitingu lekkoatletycznym gdzie w biegu na 100 metrów zdobył drugie miejsce, a na 1.500 metrów – trzecie.

Historia pliku

Kliknij na datę/czas, aby zobaczyć, jak plik wyglądał w tym czasie.

Data i czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny13:49, 17 lut 2009Miniatura wersji z 13:49, 17 lut 2009400 × 908 (121 KB)FortArt (Dyskusja | edycje) Illustriertes Österreichisches Sportblatt Illustriertes Österreichisches Sportblatt nr 41 z 7 października 1911 część 2 z 2 ===Zobacz też=== *Grafika: Illustriertes_Österreichisches_Sportblatt_1911-10-07_foto_1.jpg [[Kategoria: Skany gazet w