Wiśniewski
Cieślicki

"Derby dla Mistrzów" -

Derby dla Mistrzów

Nie było niespodzianki w Nowym Targu. W spotkaniu 35. kolejki PHL Cracovia już czwarty raz w sezonie ograła Podhale i umocniła się na drugim miejscu w ligowej tabeli. We wtorek w Krakowie drugie małopolskie derby z Unią Oświęcim. Początek spotkania o 18,30.

W pierwszej tercji, póki starczało sił, młoda drużyna z Nowego Targu starała przeciwstawić się podopiecznym Rudolfa Rohačka i plan udawało się realizować niemal bezbłędnie. Jedyny wyjątek to sytuacja z 7. minuty, kiedy Daniel Laszkiewicz pewnie wykorzystał asystę Rutkowskiego. Po dwudziestu minutach było 1:0 dla Mistrzów Polski. Już na początku drugie tercji zrobiło się jednak 2:0. Petr Dvořak objechał Rajskiego i trafił do pustej bramki. W 25. minucie gospodarze zdobyli jak się okazało honorową bramkę, po mocnym uderzeniu Łabuza z niebieskiej. Jednak po czterdziestu minutach losy spotkania były już właściwie rozstrzygnięte, po bramkach Chmielewskiego i Kozłowskiego.

W trzeciej tercji biało-czerwoni kontrolowali wydarzenia na lodzie i widać było że są zorientowani na dogrywanie meczu do końca. Przy okazji zaaplikowali nowotarżanom kolejne dwie bramki. Na 5:1 trafił Łukasz Rutkowski, który wykorzystał dezorientację Rajskiego po tym jak krążek odbił się od bandy za bramką, a wynik spotkania ustalił Milan Kostourek, który „wydziubał” krążek obrońcom tuż przed bramką Rajskiego i wykorzystał sytuację sam na sam z doświadczonym golkiperem gospodarzy.

To już czwarte w sezonie zwycięstwo Pasów nad graczami z Nowego Targu. We wtorek 7 stycznia Cracovia podejmie w Krakowie ekipę Aksam Unii Oświęcim. Początek spotkania o 18,30.
Źródło: TerazPasy.pl 5 stycznia 2014 [1]