02:53 L. Laszkiewicz (S. Kowalówka, Noworyta)

Cieślicki
Kmiecik

"Znowu remis" -

Znowu remis

Czwarty mecz półfinału dla Ciarko PBS Bank. Sanoczanie wygrali na własnym lodowisku 3:1 i w serii do czterech zwycięstw znów jest remis, co oznacza że do rozstrzygnięcia rywalizacji koniecznych będzie przynajmniej sześć spotkań. W niedzielę w Sanoku mecz numer 5, natomiast szósty mecz zostanie rozegrany w Krakowie we wtorek 12 marca (początek od godziny 19,00).

Mecz w Sanoku bardzo dobrze rozpoczął się dla biało-czerwonych. Już w 3. minucie Leszek Laszkiewicz wykorzystał sytuację sam na sam i pokonał Odrobnego. Niestety gospodarze szybko się pozbierali i zdołali odpowiedzieć. Rafał Radziszewski skapitulował po strzałach Dziubińskiego oraz Zapały i na pierwszą przerwę sanoczanie zjechali z prowadzeniem 2:1. W drugiej tercji gra się zdecydowanie zaostrzyła, jednak nasi zawodnicy nie potrafili wykorzystać okresów gry w przewadze. Do tego stracili trzecią bramkę i dwubramkowa przewaga utrzymała się już do końca spotkania. Na dwie minuty przed końcową syreną trener Rohaček wziął czas i wycofał bramkarza. W ostatniej minucie Cracovia grała nawet 6 na 4, po wykluczeniu Bartoša. Wszystko na nic. Remis 2-2 w rywalizacji sprawia, że przed drużynami, jeszcze minimum dwa spotkania. W niedzielę w Sanoku i we wtorek w Krakowie.

Natomiast w drugiej parze półfinałowej rywalizacja dobiegła już końca. JKH GKS Jastrzębie potrzebował tylko czterech spotkań, aby awansować do finału. GKS Tychy zagra o brązowy medal.
Źródło: TerazPasy.pl 9 marca 2013 [1]

"Hokeiści KH Sanok wyrównali półfinałową rywalizację z Cracovią" -

Hokeiści KH Sanok wyrównali półfinałową rywalizację z Cracovią

Hokeiści KH Sanok wygrali czwarty półfinałowy mecz play-off z Cracovią i wyrównali stan rywalizacji toczonej do czterech wygranych. W niedzielę, także w Sanoku, spotkanie numer 5.

KH Sanok - Cracovia 3-1 (2-1, 1-0, 0-0)

0-1 L. Laszkiewicz - S. Kowalówka - Noworyta 2:53

1-1 Dziubiński - Malasiński 6:30

2-1 Zapała - Dronia - Mojžiš 7:26

3-1 Strzyżowski - Vitek 31:23

Sędziowali: Przemysław Kępa, Jacek Rokicki (obaj Nowy Targ) - Artur Hyliński (Oświęcim), Mariusz Smura (Katowice). Kary: 26 - 18 min. Stan rywalizacji: 2-2.

KH SANOK: Odrobny - Mojžiš, Dronia; Vozdecky, Zapała, Kolusz - Kotaška, Wajda; Strzyżowski, Bartoš, Vitek - Kubat, Pociecha; Gruszka, Dziubiński, Malasiński - Rąpała, Bułanowski; Mery, Milan, Bellus.

CRACOVIA: Radziszewski - Kłys, Besch; L. Laszkiewicz, Słaboń, S. Kowalówka - Dudaš, Witowski; Dvořak, Valčak, Fojtik - A. Kowalówka, Noworyta; Piotrowski, Rutkowski, Chmielewski - Zieliński, Myjak; Cieślicki, D. Laszkiewicz, Kmiecik.

W tym spotkaniu oba zespoły miały swoje okazje, ale to gospodarze byli skuteczniejsi. W końcówce Cracovia grała w przewadze, próbowała manewru z wycofaniem Radziszewskiego, ale niewiele to dało.

(gst) JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - GKS Tychy 4-0 (3-0, 1-0, 0-0)

Jastrzębie wygrało po raz czwarty i jest pierwszym finalistą.
Źródło: Sportowe Tempo 9 marca 2013 [2]