Kraków, lodowisko Cracovii, sobota, 31 grudnia 1960, 10:00

zdjęcie z meczu Cracovia-KTH w Krakowie, sezon 1960/61

"Cracovia — KTH 4:5 (1:3, 1:2, 2:0)" -

Cracovia — KTH 4:5 (1:3, 1:2, 2:0)

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Rewanżowe spotkanie hokeistów Cracovii z KTH o mistrzostwo I ligi zakończyło się porażką „biało-czerwonych” 4:5. Pomimo dużej przewagi, jaką posiadał zespół Cracovii, jej napastnicy nie potrafili celnie strzelać. Kryniczanie nie bawili się pod bramką Mruka' 1 każdą dogodna sytuację wykorzystali w „stu procentach”.

Pierwsza tercja stała pod znakiem zaciętego pojedynku napastników Cracovii z bramkarzem KTH — Pancerzem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz krynicki, a szybkie rajdy Szerauca i pozostałych napastników przyniosły im z wypadów 3 bramki. Cracovia w tym czasie strzeliła tylko jedną bramkę. W drugiej tercji historia się powtarza — kilka wypadów kryniczan i dwie bramki dla nich. W ostatniej części gry „pasiacy” postawili wszystko na jedną kartę. Zmniejszyli różnicę bramkową do 4:5, lecz niestety, na wyrównanie brakło czasu.

Bramki zdobyli — dla Cracovii: Radwański 3 1 Gołąbek, dla KTH: Szerauc 2, Mużelak 2 i Bieniek. Sędziowali pp. Maciejko i Przewięda.

Najlepszymi zawodnikami w obu zespołach byli: w Cracovii — Korzeniak, Miotła, Mruk, Zbożeń, w KTH — Pancerz, Szerauc, Bieniek i Skotnicki..