Skinnari
S.Kowalówka

Prasa

Rozbite "Pasy" - Dziennik Polski 13.10.2008

Czwarta z rzędu porażka hokeistów Cracovii tym razem w Janowie. Zespół krakowski jest całkowicie rozbity psychicznie, gra w kadłubowym składzie po kontuzjach ośmiu czołowych graczy.

Do kontuzjowanych wcześniej Pasiuta, Verczika, M. Piotrowskiego, Witowskiego, Dulęby, Landowskiego, doszli po meczu w Gdańsku L. Laszkiewicz (ma złamany palec u ręki) i P. Noworyta (uraz pachwiny). Jako szósty obrońca grał przez dwie tercje junior Kozak.

Już w 63 sekundzie gospodarze prowadzili po szybkiej akcji i strzale Gallo. W 7 min "Pasy" grały w przewadze i doprowadziły do remisu (Cieślicki). Od 18 min było 2-1 dla Naprzodu, po tym jak Kulik strzałem z dystansu pokonał bramkarza Rączkę, który zastępował wczoraj Radziszewskiego. W 19 min "Pasy" mogły wyrównać, ale Słaboń nie wykorzystał karnego, przegrał pojedynek z bramkarzem M. Elżbieciakiem.

W drugiej tercji trwał napór Naprzodu, w 36 min po indywidualnej akcji Zatko podwyższył na 3-1. Kiedy w 44 min gospodarze, grając w przewadze, zdobyli czwartego gola, wiadomo było, że tego meczu nie przegrają. Trener Rohaczek w trzeciej tercji grał tylko na dwie pary obrońców, Cracovia w końcówce naciskała, ale Elżbieciak bronił bardzo pewnie.

Po tym meczu Cracovia traci do lidera Stoczniowca już 12 punktów.

Zdaniem trenera

Rudolf Rohaczek, Cracovia: - Naprzód wygrał zasłużenie, my mamy ogromne problemy kadrowe. Kontuzje i problemy z lodem po wybuchu na lodowisku zupełnie rozłożyły zespół, mam do dyspozycji tylko pięciu zdrowych obrońców. A przed nami Puchar Kontynentalny na Litwie. Dzisiaj zawodnicy dostaną wolne, we wtorek i w środę będziemy trenować w Krynicy, na Puchar Kontynentalny pojedziemy w czwartek rano.

AS - Dziennik Polski

Ambulatorium? Nie, to już szpital - POLSKA Gazeta Krakowska 13.10.2008

W przypadku mistrza Polski jak najbardziej pasuje stwierdzenie. To już nie ambulatorium hokejowe. To szpital. W piątek w Gdańsku kontuzji doznali Leszek Laszkiewicz (złamany palec) oraz Patryk Noworyta (pachwina). W efekcie krakowska drużyna, aby dysponować pełnymi trzema piątkami w spotkaniu z Naprzodem, w trybie awaryjnym musiała ściągnąć z Warszawy, z drużyny rezerw, obrońcę Kozaka.

I na niewiele się to zdało. Gospodarze, w pełnym składzie, od pierwszych minut ostro zaatakowali i już po 63 sekundach Galio zdobył prowadzenie. Co prawda w 7 minucie krakowianie wyrównali podczas gry w przewadze - Cieślicki, ale jak się okazało, nie potrafili więcej razy pokonać nieźle broniącego Elżbieciaka.

W 18 minucie zaskoczył krakowskiego golkipera strzałem z ostrego kąta Kulik. Do tego w 19 min Słaboń nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Elżbieciak).

Gospodarze, widząc słabość krakowian, zepchnęli ich do defensywy od początku drugiej tercji. Efektem był gol Zatki w 36 minucie. Miejscowi nie wykorzystali też minuty gry w podwójnej przewadze. Na początku ostatniej tercji hokeistom Naprzodu potrzeba było pięć sekund gry w przewadze (na karze Wajda), aby zdobyć czwartego gola. Galio celnie przymierzył spod niebieskiej linii.