|                            miesiac = 11
|                                rok = 2013
|                            godzina = 18:30
|                            miejsce = Kraków
|                            miejsce = Kraków, [[Lodowisko im. Adama "Rocha" Kowalskiego|ul. Siedleckiego 7]]
|                  bramki_gospodarz = 9
|                        bramki_gosc = 3
Linia 26: Linia 26:
|        bramki_w_karnych_gospodarz =
|              bramki_w_karnych_gosc =
|                            sedzia = Przemysław Kępa oraz Dariusz Pobożniak i Marcin Polak
|                            sedzia = Przemysław Kępa (główny) - Dariusz Pobożniak, Marcin Polak (liniowi)
|                            widzow = 1000
|                strzelcy_gospodarz = <br>5:12 [[Sebastian Kowalówka]] ([[Damian Słaboń|Słaboń]])<br>11:27 [[Aron Chmielewski]] ([[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]])<br>19:42 [[Damian Słaboń]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])<br><br>42:46 [[Patryk Noworyta]] ([[Michał Piotrowski|Piotrowski]])<br>45:05 [[Michał Piotrowski]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])<br>48:34 [[Aron Chmielewski]]<br>50:48 [[Daniel Laszkiewicz|D.Laszkiewicz]] ([[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]], [[Michał Piotrowski|Piotrowski]])<br>51:31 [[Tomasz Kozłowski]] ([[Jarosław Kłys|Kłys]])<br><br>55:39 [[Petr Dvořak]] ([[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]])
|                strzelcy_gospodarz = <br>5:12 [[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]] ([[Damian Słaboń|Słaboń]])<br>11:27 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]])<br>19:42 [[Damian Słaboń|Słaboń]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])<br><br>42:46 [[Patryk Noworyta|Noworyta]] ([[Michał Piotrowski|Piotrowski]], [[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]])<br>45:05 [[Michał Piotrowski]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])<br>48:34 [[Aron Chmielewski|Chmielewski]] ([[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]])<br>50:48 [[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]] ([[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]], [[Michał Piotrowski|Piotrowski]])<br>51:41 [[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]] ([[Petr Dvořak|Dvořak]], [[Jarosław Kłys|Kłys]])<br><br>56:39 [[Petr Dvořak|Dvořak]] ([[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]])
|                            wyniki = 0:1<br>1:1<br>2:1<br>3:1<br>3:2<br>4:2<BR>5:2<br>6:2<BR>7:2<br>8:2<BR>8:3<br>9:3
|                      strzelcy_gosc = 3:34 Martin Przygodzki (Słodczyk, Szewczyk)<br><br><br><br>30:23 Mateusz Bepierszcz (Przygodzki)<br><br><br><br><br><br>53:51 Maciej Szewczyk (Bigos)
|                      strzelcy_gosc = 3:34 Przygodzki (Słodczyk, Szewczyk)<br><br><br><br>30:22 Bepierszcz (Przygodzki)<br><br><br><br><br><br>53:51 Szewczyk (Bigos, Przygodzki)
|      strzelcy_w_karnych_gospodarz =
|                  wyniki_w_karnych =
Linia 39: Linia 39:
|                        trener_gosc = [[Mariusz Kieca]]
|                bramkarz_gospodarz = [[Rafał Radziszewski|Radziszewski]] (51:49 [[Mateusz Kulig|Kulig]])
|                I_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A.Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S.Kowalówka]]
|                I_piatka_gospodarz = [[Adrian Kowalówka|A. Kowalówka]]<br>[[Patryk Noworyta|Noworyta]]<br>[[Sebastian Kowalówka|S. Kowalówka]]<br>[[Damian Słaboń|Słaboń]]<br>[[Aron Chmielewski|Chmielewski]]
|                II_piatka_gospodarz = [[Michal Žvatora|Žvatora]]<br>[[Jarosław Kłys|Kłys]]<br>[[Marcin Wiśniewski|Wiśniewski]]<br>[[Milan Kostourek|Kostourek]]<br>[[Petr Dvořak|Dvořak]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Oskar Lehmann|Lehmann]]<br>[[Daniel Galant|Galant]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|D.Laszkiewicz]]
|              III_piatka_gospodarz = [[Oskar Lehmann|Lehmann]]<br>[[Daniel Galant|Galant]]<br>[[Michał Piotrowski|Piotrowski]]<br>[[Łukasz Rutkowski|Rutkowski]]<br>[[Daniel Laszkiewicz|Laszkiewicz]]
|                IV_piatka_gospodarz = [[Bartosz Dąbkowski|Dąbkowski]]<br>[[Artur Zieliński|Zieliński]]<br>[[Tomasz Cieślicki|Cieślicki]]<br>[[Tomasz Kozłowski|Kozłowski]]<br>[[Łukasz Sznotala|Sznotala]]
|                      bramkarz_gosc = [[Ondrej Raszka|Raszka ]](51:32 Khapkov)
|                      bramkarz_gosc = [[Ondrej Raszka|Raszka]] (51:32 Chapkow)
|                      I_piatka_gosc = Bigos<br>Zukal<br>Bepierszcz<br>Frączek<br>[[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]]
|                      I_piatka_gosc = Bigos<br>Zukal<br>[[Filip Drzewiecki|Drzewiecki]]<br>Frączek<br>Bepierszcz
|                    II_piatka_gosc = Danko<br>Krokosz<br>Szewczyk<br>Słodczyk<br>Przygodzki
|                    II_piatka_gosc = Danko<br>Krokosz<br>Przygodzki<br>Słodczyk<br>Szewczyk
|                    III_piatka_gosc = Podsiadło<br>Kostromitin<br>Jaskólski<br>Szymański<br>Mikes
|                    III_piatka_gosc = Podsiadło<br>Kostromitin<br>Jaskólski<br>Szymański<br>Mikeš
|              Autor = raf_jedynka
|              Tresc = ''Okazuje się że najciekawszym fragmentem spotkania pomiędzy Cracovia i Katowicami była druga przerwa... Po meczu trener Mariusz Kieca przyznał:  Po drugiej tercji moja trzecia piątka zamiast grać w sposób prosty zaczęła kombinować i zderzyła się z lokomotywą. Podczas ich pobytu na lodzie straciliśmy cztery bramki i było po meczu.  Cracovia brutalnie wypunktowała przyjezdnych i niewiele zabrakło do pierwszej w sezonie dwucyfrówki.''
|              Tresc = '''Okazuje się że najciekawszym fragmentem spotkania pomiędzy Cracovia i Katowicami była druga przerwa... Po meczu trener Mariusz Kieca przyznał:  Po drugiej tercji moja trzecia piątka zamiast grać w sposób prosty zaczęła kombinować i zderzyła się z lokomotywą. Podczas ich pobytu na lodzie straciliśmy cztery bramki i było po meczu.  Cracovia brutalnie wypunktowała przyjezdnych i niewiele zabrakło do pierwszej w sezonie dwucyfrówki.'''

Choć to goście otworzyli wynik spotkania to pierwsza tercja upłynęła pod dyktando mistrzów Polski. Na bramkę Przygodzkiego z 4. minuty odpowiedzieli kolejno Sebastian Kowalówka, Aron Chmielewski i Damian Słaboń, a więc gracze najskuteczniejszego ataku PHL.
Linia 73: Linia 73:
O tym co wydarzyło się w głowach katowickich graczy przed trzecią tercją plastycznie opowiedział trener Mariusz Kieca, a mecz od 43. minuty nabrał rumieńców. Gracze Pasów raz za razem dochodzili do sytuacji strzeleckich i wykorzystywali je bezlitośnie. Mecz spokojnie mógł zakończyć się dwucyfrowym zwycięstwem, tym bardziej że w  50. minucie, przy stanie 6:2, Aron Chmielewski nie wykorzystał rzutu karnego.

Zwycięstwo dało Cracovii awans na drugie miejsce w tabeli. Teraz Mistrzowie Polski mają przed sobą dwa spotkania wyjazdowe. W niedzielę 17 listopada zagramy w Sanoku z tamtejszym Ciarko PBS Bank, a we wtorek 19 listopada zagramy w Jastrzębiu z JKH GKS. Kolejny mecz przy Siedleckiego w następny piątek. 22 listopada gościć będziemy ekipę GKS Tychy.}}

|                Skan =
|      Tytul_artykulu = Katowice bez szans. Comarch Cracovia zwycięska!
|              Autor = skh
|              Tresc = '''Comarch Cracovia nie dała najmniejszych szans HC GKS-owi Katowice pewnie wygrywając 9:3. Hokeiści Pasów prawdziwy koncert gry dali w trzeciej tercji, którą wygrali 6:1.'''

Po II tercji mistrzowie Polski wygrywali zaledwie jedną bramką i nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa. Jednak to, co podopieczni Rudolfa Rohaczka wyprawiali w ostatniej odsłonie przeszło wszelkie oczekiwania. Wygrana trzecia tercja 6:1 mówi sama za siebie. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, ale rzutu karnego nie wykorzystał Aron Chmielewski.

Comarch Cracovia kolejne spotkanie rozegra w niedzielę w Sanoku z tamtejszym Ciarko PBS Bank KH Sanok o godzinie 17:15.}}

=== Skrót ===
{{#ev:youtube|lG8OqkW-3gA}}

===Trenerzy po meczu===
====[[Rudolf Rohaček]], trener Cracovii====
Gdy Katowice zdobyły drugiego gola i było już tylko 3:2 dla nas to faktycznie było ciężko. W ogóle druga tercja w wykonaniu gości była naprawdę dobra, grali ostrym pressingiem z którym mieliśmy problemy. Na szczęście w trzeciej odsłonie udało nam się wszystko poukładać, chociaż faktycznie to był raczej radosny hokej niż zdyscyplinowana taktyka. Gdyby w naszym składzie było więcej doświadczonych graczy, wynik byłby jeszcze wyższy.

====[[Mariusz Kieca]], trener [[GKS Katowice - hokej mężczyzn|GKS-u]]====
Szkoda tego spotkania, bo do drugiej tercji wynik był sprawą otwartą. Gdy w trzeciej odsłonie straciliśmy piątą bramkę, to właściwie było już po meczu. W końcówce zrobił nam się taki trochę radosny hokej, w którym skuteczniejsi byli gospodarze. Chciałbym aby to spotkanie było nauką dla moich młodszych zawodników, którzy po II tercji myśleli, że mogą z Cracovią zagrać wielki hokej.

(3:1; 0:1; 5:1)

Sędzia: Przemysław Kępa (główny) - Dariusz Pobożniak, Marcin Polak (liniowi)

19:42 Słaboń (S. Kowalówka)

42:46 Noworyta (Piotrowski, Laszkiewicz)
45:05 Michał Piotrowski (S. Kowalówka)
48:34 Chmielewski (S. Kowalówka)
50:48 Laszkiewicz (Rutkowski, Piotrowski)

53:51 Szewczyk (Bigos, Przygodzki)

10 min. 2 min.

Ostre strzelanie

Okazuje się że najciekawszym fragmentem spotkania pomiędzy Cracovia i Katowicami była druga przerwa... Po meczu trener Mariusz Kieca przyznał: Po drugiej tercji moja trzecia piątka zamiast grać w sposób prosty zaczęła kombinować i zderzyła się z lokomotywą. Podczas ich pobytu na lodzie straciliśmy cztery bramki i było po meczu. Cracovia brutalnie wypunktowała przyjezdnych i niewiele zabrakło do pierwszej w sezonie dwucyfrówki.

Drugie dwadzieścia minut rozpoczęła kara dla Kostourka, po której przyszły jeszcze cztery inne wykluczenia dla biało-czerwonych w tym jeden okres gry 3 na 5 i to przez 92 sekundy i choć gracze Pasów nie stracili w tym czasie bramki to przyjezdni uwierzyli w swoją szansę. Na dodatek w 31. minucie podczas gry 5 na 5 katowiczanie błysnęli rozegraniem z pierwszego krążka i Bepierszcz trafił na 3:2.

O tym co wydarzyło się w głowach katowickich graczy przed trzecią tercją plastycznie opowiedział trener Mariusz Kieca, a mecz od 43. minuty nabrał rumieńców. Gracze Pasów raz za razem dochodzili do sytuacji strzeleckich i wykorzystywali je bezlitośnie. Mecz spokojnie mógł zakończyć się dwucyfrowym zwycięstwem, tym bardziej że w 50. minucie, przy stanie 6:2, Aron Chmielewski nie wykorzystał rzutu karnego.

Źródło: TerazPasy.pl 15 listopada 2013 [1]