Szymański
Mikes

"Ostre strzelanie" -

Ostre strzelanie

Okazuje się że najciekawszym fragmentem spotkania pomiędzy Cracovia i Katowicami była druga przerwa... Po meczu trener Mariusz Kieca przyznał: Po drugiej tercji moja trzecia piątka zamiast grać w sposób prosty zaczęła kombinować i zderzyła się z lokomotywą. Podczas ich pobytu na lodzie straciliśmy cztery bramki i było po meczu. Cracovia brutalnie wypunktowała przyjezdnych i niewiele zabrakło do pierwszej w sezonie dwucyfrówki.

Choć to goście otworzyli wynik spotkania to pierwsza tercja upłynęła pod dyktando mistrzów Polski. Na bramkę Przygodzkiego z 4. minuty odpowiedzieli kolejno Sebastian Kowalówka, Aron Chmielewski i Damian Słaboń, a więc gracze najskuteczniejszego ataku PHL.

Drugie dwadzieścia minut rozpoczęła kara dla Kostourka, po której przyszły jeszcze cztery inne wykluczenia dla biało-czerwonych w tym jeden okres gry 3 na 5 i to przez 92 sekundy i choć gracze Pasów nie stracili w tym czasie bramki to przyjezdni uwierzyli w swoją szansę. Na dodatek w 31. minucie podczas gry 5 na 5 katowiczanie błysnęli rozegraniem z pierwszego krążka i Bepierszcz trafił na 3:2.

O tym co wydarzyło się w głowach katowickich graczy przed trzecią tercją plastycznie opowiedział trener Mariusz Kieca, a mecz od 43. minuty nabrał rumieńców. Gracze Pasów raz za razem dochodzili do sytuacji strzeleckich i wykorzystywali je bezlitośnie. Mecz spokojnie mógł zakończyć się dwucyfrowym zwycięstwem, tym bardziej że w 50. minucie, przy stanie 6:2, Aron Chmielewski nie wykorzystał rzutu karnego.

Zwycięstwo dało Cracovii awans na drugie miejsce w tabeli. Teraz Mistrzowie Polski mają przed sobą dwa spotkania wyjazdowe. W niedzielę 17 listopada zagramy w Sanoku z tamtejszym Ciarko PBS Bank, a we wtorek 19 listopada zagramy w Jastrzębiu z JKH GKS. Kolejny mecz przy Siedleckiego w następny piątek. 22 listopada gościć będziemy ekipę GKS Tychy.
Źródło: TerazPasy.pl 15 listopada 2013 [1]