2014-09-28 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:0

"Derby Krakowa. Cracovia w pełnym składzie" -
dziennikpolski24.pl

Derby Krakowa. Cracovia w pełnym składzie

W najmocniejszym składzie przystąpi do niedzielnych derbów z Wisłą (godz. 18) Cracovia.

Wyleczyli urazy Bartosz Rymaniak, Boubacar Dialiba. Nawet podkręcona kostka Marcina Budzińskiego po meczu Pucharu Polski z Okocimskim Brzesko nie okazała się przeszkodą w występie.

Piłkarze „Pasów” po ostatnich niepowodzeniach w lidze – wysoka porażka z Piastem, słaba gra w meczach u siebie – mają prawo być zdołowani. „Oczyszczeniem” miał być pucharowy mecz w Brzesku. „Pasy” „prześliznęły” się do następnej rundy, prezentując formę daleką od optymalnej.

- Styl pomińmy milczeniem – mówi Robert Podoliński. - Ważne jest, że mając pięciu zawodników z podstawowego składu, awansowaliśmy, co nie udało się choćby Lechii czy Ruchowi. Teraz zajmują nas tylko derby – najważniejszy mecz dla kibiców. Od pierwszych moich chwil w Cracovii w rozmowach z nimi słyszałem, jak ważne jest to spotkanie.
Źródło: dziennikpolski24.pl 26 września 2014 [1]

"Ostatnia sekunda. I jeeeeeeeeest!" -

Ostatnia sekunda. I jeeeeeeeeest!

W 188. Wielkich Derbach Krakowa było odwrotnie niż u Hitchcocka. Napięcie rosnąć nie chciało, a trzęsienie ziemi było na końcu. Gol Miroslava Covilo w doliczonym czasie gry dał wygraną „Pasom”.

CRACOVIA 1 (0) WISŁA KRAKÓW 0 Bramka: 1:0 Covilo 90+3.

Cracovia: Pilarz 5 – Rymaniak 5, Żytko 6, Marciniak 5 – Deleu 5, Kapustka 5 (73 Cetnarski), Covilo 8, Szeliga 5 (54 Dąbrowski 5), Dialiba 5 – Budziński 4 (68 Nowak 6) – Rakels 4.

Wisła: Buchalik 4 – Burliga 5, Głowacki 5, Guzmics 5, Sadlok 5 – Uryga 5, Dudka 5 – Boguski 4 (79 Stępiński), Stilić 4, Jankowski 4 (69 Guerrier) – Brożek 4.

Sędziowali: Paweł Raczkowski oraz Michał Obukowicz (obaj Warszawa) i Krzysztof Myrmus (Skoczów). Widzów: 14114.

Zacznijmy od końca. Końca meczu. Od piłkarzy „Pasów”, którzy nie mogli uwierzyć w swoje szczęście, i od zawodników Wisły, którzy ze spuszczonymi głowami stali na środku boiska. Chwilę wcześniej Covilo, który przerósł – dosłownie i w przenośni – w tych derbach wszystkich, zdobył dla Cracovii strzałem głową jedyną, zwycięską bramkę.

– A mówią, że biali nie potrafią skakać. On potrafi – żartował trener gospodarzy Robert Podoliński, który też mógł nosić głowę w chmurach. Przecież niektórzy wieszczyli jego dymisję w przypadku porażki. – Nie jestem w stanie zbyt wiele słów z siebie teraz wydusić, ale to zwycięstwo dedykujemy naszym kibicom i tym wszystkim, którzy w nas wierzyli. A niewielu takich było, choć sami sobie na to zasłużyliśmy – mówił Podoliński. – Mamy teraz naprawdę potężny zastrzyk energii i chwilę radości.

Prawdę mówiąc, nic tego nie zapowiadało.

Kibice rozgrywali wczoraj swój własny mecz: na petardy i wyzwiska, piłkarze jednak nie mieli zamiaru podchwytywać niezdrowego klimatu derbowej konfrontacji i wojennej retoryki („Wojna, wojna, Cracovia”).

Wyglądało to trochę tak, że trybuny sobie, a mecz sobie. Jakby był wyjęty z jakiegoś innego stadionu, na którym nie chodzi o to, żeby urwać przeciwnikowi nogę i zaspokić żądze nakręconych agresją fanów, tylko spokojnie realizować swój plan na spotkanie. Dowód? W pierwszej połowie obie drużyny popełniły po raptem pięć fauli.

Podoliński próbował zaskoczyć Wisłę już przed meczem – składem. W podstawowej jedenastce wybiegł młody, 17-letni Bartosz Kapustka, który w tym sezonie nie zagrał jeszcze w ani jednym ligowym spotkaniu. Ba, nie było go nawet w kadrze meczowej. Podobnie jak wracającego po kontuzji Sławomira Szeligi, dla którego też znalazło się miejsce na boisku.

To był ryzykowny wist, tym bardziej że dla obu jedynym sprawdzianem formy był udział kilka dni wcześniej w meczu Pucharu Polski z drugoligowym Okocimskim. Cracovia z trudem go wygrała.

Pomysł „Pasów” na Wisłę był prosty: po pierwsze – obrona, po drugie przechwyty w drugiej linii, po trzecie kontrataki. Działał o tyle, że zmuszeni do rozgrywania ataku pozycyjnego goście nie za bardzo wiedzieli, jak się do rywali dobrać. To było pewne zaskoczenie, bo przecież w dotychczasowych meczach najbardziej krytykowanymi zawodnikami „Pasów” byli obrońcy, z kolei „Biała Gwiazda” i jej zawodnicy ofensywni potrafili rozbroić prawie każdą defensywę.

Ale cóż, gdyby autor zdania „derby rządzą się własnymi prawami” pobierał złotówkę od jego każdego pojedynczego rozpowszechnienia, to byłby bogaczem. W pierwszej połowie Wisła postraszyła Cracovię strzałem z dystansu Macieja Sadloka, obronionym przez Krzysztofa Pilarza, a Cracovia zrewanżowała się Wiśle... niczym. No, może parę razy trenerowi Franciszkowi Smudzie skoczyło ciśnienie, zwłaszcza gdy pod pole karne przedzierał się Boubacar Dialiba, ale Senegalczyk zagrywał później do partnerów tak niecelnie, że zdrowie „Franza” ani przez chwilę nie było zagrożone.

Krótko mówiąc – z boiska wiało nudą.

Po przerwie nie zmieniło się wiele, może nieznacznie wzrosło tempo meczu, ale bramkarze nadal byli najmniej zapracowanymi osobami na boisku. Trener Podoliński szybko wykorzystał limit zmian i od tego momentu mecz nabrał małych rumieńców. Taktyczny rygiel Cracovii zaczął się rozluźniać – w 77 minucie wiślacy kilkakrotnie w jednej akcji strzelali na bramkę Pilarza, w dwóch przypadkach sami też piłkę... blokowali – ale „Pasy” dostały w zamian skrzydeł w ofensywie. Szkopuł w tym, że gospodarze lepiej rozwijali akcje, niż je kończyli. Wiśle też wszystko przychodziło z trudem – w najlepszej sytuacji Mariusz Stępiński strzelił wysoko nad poprzeczkę. I gdy bezbramkowy remis wydawał się przesądzony, debiutujący w polskiej lidze Węgier Richard Guzmics, podarował Cracovii rzut rożny. Piłkę w pole karne wrzucił Mateusz Cetnar-ski, najwyżej wyskoczył do niej Covilo, a Buchalik niemalże wpadł z nią do siatki. Sędzia nie przerywał już szalonej radości Cracovii i nie wznawiał meczu.

– Przegrać w ostatniej sekundzie... Trudno przełknąć taką pigułę – nie dowierzał trener gości Franciszek Smuda. – Nie pamiętam, kiedy przegrałem tak po raz ostatni. Zdarzył się nam błąd indy¬widualny, ale on przecież mógł być naprawiony, a my za¬snęliśmy przy rzucie rożnym. No nic, trzeba to przeżyć – wzdychał szkoleniowiec Wisły.

Tak kończyły się Wielkie Derby Krakowa z jednym rodowitym krakowianinem na boisku – Alanem Urygą (dwóch innych siedziało na ławkach rezerwowych: Krystian Stępniowski w Cracovii i Michał Czekaj w Wiśle). Dogrywka przy przeglądaniu nagrań z monitoringu. Szykuje się parę(naście) zakazów stadionowych.

Następne derby – w marcu przyszłego roku przy ul. Reymonta.

OCENIAMY CRACOVIĘ

KRZYSZTOF PILARZ – 5

Bardzo czujny, nie był zbytnio narażony na niebezpieczeństwo, bo wiślacy niezbyt często decydowali się na strzały, a jeśli już, to były to uderzenia przeważnie niecelne.

BARTOSZ RYMANIAK – 5

Uprzedzał rywali, dobrze czuł tempo gry. Grał bezbłędnie. Poprawny występ derbowego debiutanta.

MATEUSZ ŻYTKO – 6

Bardzo rzadko był przy piłce, a to świadczy o tym, że rywal nie robił zbyt wiele wiatru pod bramką gospodarzy.

ADAM MARCINIAK – 5

Bardzo uważny, grał tak, by nie podejmować ryzyka. Jego stroną goście mniej atakowali niż lewą flanką.

DELEU – 5

Skupiony na defensywie, a nie na atakowaniu bramki rywala. Wywiązywał się z zadania. Groźnie dośrodkowywał.

BATRTOSZ KAPUSTKA – 5

Debiut w tym sezonie przypadł od razu na derby. Nie było widać po nim tremy. Grał bezpiecznie, nie wdając się w pojedynki jeden na jeden. Musiał ustąpić miejsca doświadczonemu Mateuszowi Cetnarskiemu.

SŁAWOMIR SZELIGA – 5

Wrócił do kadry na mecz ligowy prawie po 5 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją. Próbował prostopadłych podań, ale partnerzy nie odczytywali jego intencji. Wytrzymał 54 minuty gry.

MIROSLAV COVILO – 8

Bohater spotkania. Zaprezentował swój największy atut, czyli grę głową w ostatniej akcji meczu. Wcześniej wprowadzał spokój w poczynania zespołu w środku pola.

BOUBACAR DIALIBA – 5

Zawodnik zaawansowany technicznie, ale nie skorzystał ze swych umiejętności, nie podejmował próby ogrywania rywali na skrzydle. Gdy trzeba było strzelać, szukał jeszcze innych rozwiązań.

MARCIN BUDZIŃSKI – 4

Zawieszony między drugą linią a atakiem, nie kreował gry w taki sposób, w jaki można byłoby oczekiwać po nim. Słusznie zmieniony przez Dawida Nowaka.

DENISS RAKELS – 4

Żądło Cracovii, walczył z obrońcami, ale futbolu w tym było mało.

DAMIAN DĄBROWSKI – 5

Od razu po wejściu na boisko popisał się celnym strzałem.

DAWID NOWAK – 6

Rozkręcił grę Cracovii.

MATEUSZ CETNARSKI– BEZ NOTY

Grał za krótko, by go ocenić. W skali 1–10 oceniał Jacek Żukowski

OCENIAMY WISŁĘ

MICHAŁ BUCHALIK – 4

Grał przyzwoicie przez 92 minuty. Nadeszła jednak trzecia doliczona minuta meczu i gol dla Cracovii, przy którym część odpowiedzialności spada na niego.

ŁUKASZ BURLIGA – 5

W obronie starał się grać twardo. Ruszał też do przodu, ale wczoraj niewielkie były tego efekty.

ARKADIUSZ GŁOWACKI – 5

Rozegrał przyzwoite spotkanie. Cracovia długo, m.in. dzięki jego postawie, nie stwarzała sobie okazji na strzelenie bramki.

RICHARD GUZMICS – 5

Przez 91 minut meczu był najlepszym piłkarzem na boisku. Przerywał pewnie akcje, wyprowadzał odważnie ataki. A później przyszła feralna dla niego 92 minuta, gdy zamiast wybić piłkę daleko do przodu, skiksował i mieliśmy róg. A po nim to właśnie Węgier przegrał powietrzną walkę z Covilo.

MACIEJ SADLOK – 5

Przeciętny występ. Można napisać o nim dokładnie to samo, co o Burlidze.

ALAN URYGA – 5

Wspólnie z Dariuszem Dudką zabezpieczali przedpole bramki Wisły. I to akurat robili dobrze. Zabrakło natomiast gry do przodu.

DARIUSZ DUDKA – 5

Przerywał akcje Cracovii. Potrafił utrzymać się przy piłce. Nie decydował się jednak na strzały z dystansu, co wobec słabego rozegrania akcji w ataku mogło być receptą na strzelenie gola.

MACIEJ JANKOWSKI – 4

Słaby występ. Nie radził sobie z twardo grającymi rywalami. Podawał niedokładnie.

SEMIR STILIĆ – 4

To nie był Stilić, jakiego pamiętamy jeszcze sprzed choćby dwóch, trzech tygodni. Niby kilka razy potrafił się utrzymać przy piłce, wymusić faul, ale zabrakło najważniejszego – otwierających podań i strzałów.

RAFAŁ BOGUSKI – 4

Zagubiony, nie był w stanie poradzić sobie z twardo grającymi rywalami, którzy nie przebierali w środkach.

PAWEŁ BROŻEK – 4

Zero okazji na bramkę w meczu z Legią, zero okazji w derbach Krakowa. Nie można odmówić mu chęci, ale zabrakło jakości. Inna sprawa, że nawet jak przyjął piłkę tyłem do bramki, to nie miał jej komu odegrać, bo koledzy nie bardzo podchodzili do akcji. WILDE DONALD GUERRIER – BEZ NOTY

Miał ożywić ataki Wisły, ale niewiele z tego wyszło. MARIUSZ STĘPIŃSKI – BEZ NOTY

Miał na nodze piłkę meczową. Gdyby trafił pod poprzeczkę, a nie nad nią, to z wygranej mogli cieszyć się wiślacy.

Oceniał Bartosz Karcz
Przemysław Franczak
Źródło: dziennikpolski24.pl 29 września 2014 [2]

Liga: Cracovia - Wisła 1:0 (0:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Piastem Gliwice w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Krzysztofa Nykiela, Damiana Dąbrowskiego i Mateusza Cetnarskiego zajęli Bartosz Rymaniak, Sławomir Szeliga i Bartosz Kapustka.

Mecz rozpoczął się w żywym tempie, obydwa zespoły starały się atakować, ale przez kilka minut żadna akcja nie została zakończona strzałem. Pierwsze uderzenie na bramkę Cracovii oddał Sadlok w 9 minucie, ale Krzysztof Pilarz pewnie interweniował. Dziesięć minut później bramkarz Cracovii ponownie udanie interweniował po strzale Dutki zza linii pola karnego.

Mecz od początku toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Goście próbowali ataku pozycyjnego, a Cracovia starała się wyprowadzać szybkie kontrataki. Żadnej z drużyn długo nie udało się stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala.

W 40 minucie Jankowski próbował przelobować Pilarza, ale piłka spadła na górnej siatce bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy po szybkiej akcji Rakels strzelił za 15 metrów. Był to pierwszy strzał Cracovii w tym meczu.

Przerwa: Gdyby nie fakt, że są to Wielkie Derby Krakowa mecz w pierwszej połowie nie dostarczył by żadnych emocji. Goście częściej utrzymywali się przy piłce, a Cracovia koncentrowała się głównie na przeszkadzaniu rywalom. Pasy oddały w ciągu 45 minu jeden strzał. Żaden zespół nie stworzył ani jednej klarownej sytuacji bramkowej.

Drugą połowę Cracovia rozpoczęła w niezmienionym składzie. W 48 minucie zza pola karnego niecelnie uderzył Dialiba, a piłkę zmierzającą poza boisko wślizgiem próbował przejąć Rakels. W 52 minucie akcję goście niecelnym strzałem głową zakończył Stilić.

W 54 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Sławomir Szeliga a jego miejsce zajął Damian Dąbrowski. W 60 minucie Dąbrowski celnie strzelił z 20 merów, ale bramkarz gości pewnie złapał piłkę.

W 68 minucie druga zmiana w Cracovii. Marcina Budzińskiego zastąpił Dawid Nowak. Cztery minuty później boisko opuścił Bartosz Kapustka za którego wszedł Mateusz Cetnarski.

W 77 minucie groźnie było pod bramką Cracovii. Goście trzykrotnie strzelali na bramkę Pilarza. Dwa razy piłka trafiała w zawodników gości, a za trzecim razem przeleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później swoją szansę miała Cracovia. Rakels podał spod linii końcowej do Dawida Nowaka, który strzelił z kilku metrów, ale piłkę zablokował obrońca. Dawid Nowak wniósł sporo ożywienia do gry Cracovii. W 84 minucie Nowak próbował przewrotką zaskoczyć Buchalika.

W 83 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Stępiński, ale strzelił nad bramką. W końcowych minutach piłkarze Cracovii kilka razy wrzucali piłkę w pole karne, ale nie kończyli akcji strzałami.

Sędzia doliczył 2 minuty. Rzut rożny! Covilo głową! 1:0 dla Cracovii! Koniec meczu! Nieprawdopodobne!

Crac
Źródło: TerazPasy.pl z 28 września 2014 [3]

"Cracovia Pany po ostatniej akcji derbów" -

Cracovia Pany po ostatniej akcji derbów

1-0 Miroslav Covilo 90+3 (głową)

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Sadlok, Burliga (Wisła).

CRACOVIA: Pilarz - Rymaniak, Żytko, Marciniak - Covilo - Deleu, Szeliga (54 Dąbrowski), Kapustka (73 Cetnarski), Diabang - Rakels, Budziński (68 Nowak).

WISŁA: Buchalik - Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Uryga, Dudka - Boguski (79 Stępiński), Stilic, Jankowski (69 Guerrier) - Brożek.

Od początku do końca na boisku toczyła się zażarta walka, jak na derby przystało. Sytuacji bramkowych było jednak jak na lekarstwo. W I połowie bardzie agresywnie grała Cracovia, ale nic z tego nie wynikało. Wiślacy byli groźniejsi w ofensywie, niebezpiecznie strzelali Sadlok i Brożek.

Przez pół godziny po przerwie nadal dominowała walka. Luźniej na murawie zrobiło się w ostatnim kwadransie. Kilka ataków przeprowadzili gospodarze, w 80. minucie Nowaka w ostatniej chwili zablokował Głowacki (wcześniej powstrzymał szarżę Diabanga). Goście mieli świetną okazję w 88. minucie, gdy w dobrej pozycji znalazł się Stępiński, tyle że z 12 m huknął nad poprzeczką.

Sędzia przedłużył spotkanie o dwie minuty i gdy wydawało się, że nic już nie może się zmienić fatalnie interweniował bardzo dobrze dotąd grający w obronie Białej Gwiazdy Węgier Guzmics. Zamiast wybić łatwą piłkę daleko do przodu, czy choćby na aut - skiksował. W efekcie Cracovia dostała w prezencie rzut rożny. Arbiter pozwolił na jego wybicie, Covilo wyskoczył do główki na 6. metrze (nie upilnowali go Uryga i Guzmics) i - mimo próby obrony przez Buchalika - futbolówka przekroczyła linię bramkową. 1-0 w ostatniej akcji meczu!

Statystycznie rzecz biorąc (NC+), więcej strzałów oddała Wisła (11:7), ale celnych Cracovia (3:2). Goście byli częściej w posiadaniu piłki (56:44%), lecz więcej kornerów wykonywali gospodarze (4:1). Ten ostatni, czwarty, przyniósł im zwycięstwo.

ST
Źródło: Sportowe Tempo 28 września 2014 [4]

"Cios w ostatniej chwili" -

Cios w ostatniej chwili

CRAC0VIA - WISŁA 1:0 Pasy w dramatycznych okolicznościach wygrały derby Krakowa. Białą Gwiazdę w ostatniej akcji meczu pogrążył Miroslav Ćovilo.

Ten serbski wieżowiec (193 cm wzrostu) pozyskany przez Pasy pod koniec sierpnia to najlepszy transfer Cracovii od lat. Rosły Ćovilo nie tylko rozbija ataki rywali, ale jest też zabójczo skuteczny. W swoich sześciu występach zdobył już trzy gole!

- W powietrzu jest nie do zatrzymania, wygrywa prawie wszystkie pojedynki główkowe - chwali swojego piłkarza trener Robert Podoliński.

Ćovilo skacze najwyżej

Derby właśnie dobiegały końca. Na tablicy wynik 0:0, ale Cracovia ma jeszcze rzut rożny. Do dośrodkowanej przez Mateusza Cetnarskiego piłki najwyżej skacze nie kto inny jak właśnie Ćovilo i po chwili cały stadion eksploduje z radości. Arbiter już nie wznawia gry. Wiślacy jeszcze protestują, wciąż do końca nie jest jasne, czy piłka po strzale Serba cały obwodem przekroczyła linię bramkową, ale nic nie są w stanie wskórać. Koniec. Derby dla Cracovii!

- W takich meczach zawsze gra się niezwykle ciężko.

Niezależnie od tego, jakim składem dysponują rywale. Derby to derby. W nich każdy gra ponad swoje możliwości, ale przede wszystkim ponad swoje możliwości walczy, bo jest to mecz o wszystko - przewidywał trener Wisły Franciszek Smuda.

Jego oczekiwania sprawdziły się połowicznie. Walka była, owszem, zacięta, ale już ja-kości piłkarskiej widzieliśmy niewiele. Zresztą Smuda też postawił raczej na walkę, bo po raz pierwszy w tym sezonie wystawił duet defensywnych pomocników (Dariusz Dudka - Alan Uryga), a na ławce posadził rozgrywającego Łukasza Gargułę.

Podanie, główka, wślizg, strata - tak wyglądało to spotkanie przez długie minuty. Cracovia pierwszy strzał, zupełnie niegroźny, oddała tuż przed gwizdkiem na prze-rwę. Michał Buchalik bez problemu wyłapał piłkę kopniętą niezbyt mocno przez Denissa Rakelsa.

Wiśle nic nie wychodzi

Wisła w pierwszej połowie częściej utrzymywała się przy piłce, ale grała za wolno, by zaskoczyć atakiem pozycyjnym defensywę Cracovii. Obrońcy Pasów, z których po ostatnich występach śmiała się cała Polska, tym razem grali bardzo uważnie, nie popełniali rażących błędów. A Wisła w drugiej połowie zaprezentowała się jeszcze gorzej niż przed przerwą. Piłkarzom Smudy nie wychodziło zupełnie nic: ani kontry, ani atak pozycyjny, ani stałe fragmenty gry.

Zupełnie niewidoczny był Paweł Brożek. Semir Śtilić nie miał miejsca, by popisać się jakimś efektownym zagraniem. Nic pożytecznego do gry nie wnieśli rezerwowi.

Alarm dla Białej Gwiazdy

Białą Gwiazdę najwyraźniej dopadł kryzys. Już w drugim kolejnym meczu zespół Smudy nie potrafi zdobyć ani jednej bramki, a efektowne kombinacyjne akcje prezentowane

przez wiślaków na początku sezonu odeszły w zapomnienie. Druga kolejna porażka w prestiżowym meczu (po domowej klęsce 0:3 z Legią) to sygnał ostrzegawczy dla piłkarzy i sztabu, że najwyższy czas wziąć się do roboty.
GRZEGORZ WOJTOWICZ
Źródło: Przegląd Sportowy 29 września 2014

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Oprawa

Mecze sezonu 2014/15

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-06-21 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Ruch Chorzów 2014-06-28 Cracovia - Ruch Chorzów 3:0  BKS Stal Bielsko-Biała 2014-07-02 BKS Stal Bielsko-Biała - Cracovia 1:2  Rozwój Katowice 2014-07-02 Rozwój Katowice - Cracovia 1:2  Karpaty Lwów 2014-07-05 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  ROW Rybnik 2014-07-05 Energetyk ROW Rybnik - Cracovia 1:3  GKS Bełchatów 2014-07-08 GKS Bełchatów - Cracovia 2:1  Polonia Warszawa 2014-07-12 Cracovia - Polonia Warszawa 3:0  Górnik Zabrze 2014-07-21 Górnik Zabrze - Cracovia 2:0  Legia Warszawa 2014-07-26 Cracovia - Legia Warszawa 1:3  Jagiellonia Białystok 2014-08-01 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1  Korona Kielce 2014-08-08 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Śląsk Wrocław 2014-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2014-08-23 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3  Lech Poznań 2014-08-31 Lech Poznań - Cracovia 1:1  MKS Radymno 2014-09-07 MKS Radymno - Cracovia 1:7  Górnik Łęczna 2014-09-13 Cracovia - Górnik Łęczna 2:1  Piast Gliwice 2014-09-20 Piast Gliwice - Cracovia 4:2  Okocimski Brzesko 2014-09-24 Okocimski KS Brzesko - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2014-09-28 Cracovia - Wisła Kraków 1:0  Lechia Gdańsk 2014-10-04 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  Beskid Andrychów 2014-10-11 Beskid Andrychów - Cracovia 1:4  Ruch Chorzów 2014-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Pogoń Szczecin 2014-10-25 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1  Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2014-10-29 Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Cracovia 1:2  Zawisza Bydgoszcz 2014-11-02 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 1:0  GKS Bełchatów 2014-11-08 GKS Bełchatów - Cracovia 1:1  Cracovia_herb 2014-11-13 Cracovia - Cracovia II 10:0  Górnik Zabrze 2014-11-24 Cracovia - Górnik Zabrze 1:2  Legia Warszawa 2014-12-01 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Jagiellonia Białystok 2014-12-06 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Korona Kielce 2014-12-12 Korona Kielce - Cracovia 1:2  Cracovia_herb 2015 Trening Noworoczny  Dolcan Ząbki 2015-01-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 1:1  Jagiellonia Białystok 2015-01-14 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-01-17 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1  ASA Târgu Mureș 2015-01-26 Cracovia - ASA Târgu Mureș 0:1  SV Ried 2015-01-30 Cracovia - SV Ried 0:1  Slavia Praga 2015-02-02 Cracovia - Slavia Praga 0:1  GKS Tychy 2015-02-07 GKS Tychy - Cracovia 3:1  Śląsk Wrocław 2015-02-15 Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-02-20 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 1:1  Lech Poznań 2015-02-27 Cracovia - Lech Poznań 0:0  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-04 Błękitni Stargard Szczeciński - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2015-03-09 Górnik Łęczna - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2015-03-13 Cracovia - Piast Gliwice 3:1  Błękitni Stargard Szczeciński 2015-03-17 Cracovia - Błękitni Stargard Szczeciński 0:2  Wisła Kraków 2015-03-21 Wisła Kraków - Cracovia 2:1  Cracovia_herb 2015-03-26 Cracovia - Cracovia II 6:0  Lechia Gdańsk 2015-04-04 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2  Ruch Chorzów 2015-04-10 Ruch Chorzów - Cracovia 3:0  Pogoń Szczecin 2015-04-18 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:1  Zawisza Bydgoszcz 2015-04-24 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:3  GKS Bełchatów 2015-04-29 Cracovia - GKS Bełchatów 3:1  GKS Bełchatów 2015-05-10 Cracovia - GKS Bełchatów 1:1  Górnik Łęczna 2015-05-16 Górnik Łęczna - Cracovia 0:3  Zawisza Bydgoszcz 2015-05-19 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Korona Kielce 2015-05-22 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-05-29 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:3  Ruch Chorzów 2015-06-02 Cracovia - Ruch Chorzów 1:0  Piast Gliwice 2015-06-05 Piast Gliwice - Cracovia 0:3