Hrapkowicz
Gościniak (59' Zegarek)

3-5-2

Tempo

Piłkarze Jezioraka odnieśli zasłużone zwycięstwo w meczu z Cracovią, rewanżując się tym gościom za niekorzystny bilans spotkań z poprzedniego sezonu. W pierwszej odsłonie Jeziorak posiadał dość znaczną przewagę stwarzając pod bramką Cracovii kilka sytuacji do zdobycia gola. W 14 min. uderzenie Zajączkowskiego z 16 metrów minęło bramkę gości. W 15 min. piłka po strzale Radzińskiego z 8 metrów przeszła obok prawego słupka. Pięć minut później futbolówka po uderzeniu Płoskiego z dystansu minęła lewy słupek bramki Cracovii. W 22 min. Jeziorak objął prowadzenie. Po faulu Kraczkiewicza gospodarze wykonali rzut wolny, Pasik uderzył z 18 metrów niezbyt mocno, fatalnie jednak interweniujący Felsch przepuścił piłkę do siatki. W 42 min. strzał głową Radzińskiego z 10 metrów obronił Flesch. W 43 min. Pasik będąc na polu karnym za długo kiwał i obrońcy Cracovii zabrali mu piłkę. Minutę przed końcem pierwszej połowy uderzenie Siemieńca zostało zablokowane przez defensywę gospodarzy.

Druga część meczu miała bardziej wyrównany przebieg, niemniej piłkarze Jezioraka posiadali optyczną przewagę. W 48 min. po rzucie wolnym Pasika obrońcy wybili piłkę w pole. W 58 min. K. Kowalik będąc 12 metrów od bramki Cracovii strzelił bardzo niecelnie. 13 minut później Szary egzekwując rzut wolny z 22 metrów nie trafił w bramkę. W 75 min. Siemieniec nie sięgnął piłki po podaniu Mroza.

W 82 min. po dośrodkowaniu Przytuły Kowalik został zablokowany na 12 metrze. Dwie minuty przed końcem meczu gospodarze mieli najdogodniejszą sytuację na podwyższenie wyniku, ale K. Kowalik strzelił z 11 metrów nad porzeczką.
Zdzisław Patola
Źródło: Tempo 3 listopada 1997

"Zachował się jak nowicjusz" -

Zachował się jak nowicjusz

Jeziorak Iława - Cracovia 1-0 (1-0)

1-0 Pasik 22 min, wolny.

Sędziował P. Święs (Katowice). Żółte kartki: Szary i Gościniak (obaj z Cracovii). Widzów 1.500. JEZIORAK: Borkowski -, Opaliński, Płoski, Święcki (74 Kisielewski), Tarnowski -Przytuła, Michalewski, Pasik, Zajączkowski - Radziński (55 K. Kowalik), Sobociński. CRACOVIA: Felsch - Szary, Barankiewicz, Mróz - Po-wroźnik (64 Góra), E. Kowalik, Kraczkiewicz, Depa (81 Mielec), Siemieniec - Gościniak (59 Zegarek), Hrapkowicz. Piłkarze Cracovii przystąpili do meczu niemalże prosto po wyjściu z pociągu, bowiem dotarli do Iławy w dniu meczu, na 1,5 godziny przed jego rozpoczęciem. Nic więc dziwnego, że w I połowie sprawiali wrażenie mocno ospałych i nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

Zespół z Iławy, który nie tak dawno wsławił się pokonaniem GKS Bełchatów, wydawał się być pewnym faworytem.

Jednakże iławianie marnowali kolejne sytuacje do zdobycia bramek, m.in. obok słupka strzelali: w 14 min Zajączkowski z linii pola karnego, w chwilę później Radziński z odległości 8 metrów i w 20 minucie, będący na polu karnym Płoski. W 22 min za faul Kraczkiewicza sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy z odległości 20 metrów. Jego egzekutor Pasik strzelił niezbyt mocno, ale precyzyjnie, bramkarz Cracovii Felsch spóźnił się z interwencją i przepuścił łatwą do obrony piłkę. Kolejne sytuacje zespół Jezioraka posiadał: w 30 min, kiedy to Święcki minimalnie chybił z odległości 22 metrów, w 39 min obrońcy Cracovii zablokowali strzał Sobocińskiego z odległości 7 metrów od bramki, a w 42 min po centrze Przytuły główkował Radziński, ale na posterunku był Felsch.

Po zmianie stron mecz miał bardziej wyrównany przebieg, nastąpiło pewne przebudzenie Cracovii, ale przewaga nadal należała do gospodarzy. W 48 min po rzucie wolnym Pasika piłkę wyekspediowali obrońcy Cracovii, a w 58 min K. Kowalik strzelił niecelnie. Zespół Cracovii pierwszą sytuację stworzył dopiero w 70 min, kiedy to wykonujący rzut wolny z odległości 22 metrów Szary strzelił obok słupka, natomiast w 75 min Mróz odegrał piłkę do Siemieńca, ale ten nie zdołał jej sięgnąć..

Ostatnie minuty to znowu przewaga gospodarzy, w 82 min Przytuła podał do K. Kowalika, ale jego strzał został zablokowany na 12 metrze, natomiast w 88 minucie K. Kowalik z odległości 11 metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Po zakończeniu meczu mocno podenerwowany trener „pasiaków” Piotr Kocąb powiedział:

- Przegraliśmy mecz po ewidentnym błędzie naszego bramkarza,. który przy rzucie wolnym zachował się jak nowicjusz, przepuszczając łatwą do obrony piłkę. Przez jego nieodpowiedzialne zachowanie wysiłek całego zespołu poszedł na marne. Pierwszą połowę zmęczeni podróżą oddaliśmy praktycznie bez walki, ale w drugiej części tego spotkania przy większym szczęściu mogliśmy nawet doprowadzić do wyrównania.
(W. GOR.)
Źródło: Dziennik Polski

Mecze sezonu 1997/98

Hetman Zamość 1997-08-03 Cracovia - Hetman Zamość 4:0  Hutnik Kraków 1997-08-10 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0  Siarka Tarnobrzeg 1997-08-13 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 1:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1997-08-16 Cracovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 7:1  Stal Stalowa Wola 1997-08-23 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Avia Świdnik 1997-08-30 Cracovia - Avia Świdnik 0:2  Górnik Łęczna 1997-09-06 Górnik Łęczna - Cracovia 3:1  Unia Tarnów 1997-09-13 Cracovia - Unia Tarnów 0:0  Okocimski Brzesko 1997-09-19 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:0  Wawel Kraków 1997-09-27 Wawel Kraków - Cracovia 2:0  Czuwaj Przemyśl 1997-10-04 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 0:0  Korona Kielce 1997-10-11 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Warmia Olsztyn 1997-10-18 Warmia Olsztyn - Cracovia 0:0  Wisła Włocławek 1997-10-26 Cracovia - WKP Włocławek 2:1  Jeziorak Iława 1997-11-02 Jeziorak Iława - Cracovia 1:0  Ceramika Opoczno 1997-11-09 Cracovia - Ceramika Opoczno 2:1  RKS Radomsko 1997-11-15 RKS Radomsko - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 1997-11-22 Cracovia - GKS Bełchatów 2:1  Cracovia_herb 1998 Trening Noworoczny  Hetman Zamość 1998-03-08 Hetman Zamość - Cracovia 3:1  Hutnik Kraków 1998-03-15 Cracovia - Hutnik Kraków 0:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1998-03-21 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Cracovia 1:1  Stal Stalowa Wola 1998-03-29 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  Avia Świdnik 1998-04-04 Avia Świdnik - Cracovia 0:0  Górnik Łęczna 1998-04-07 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Unia Tarnów 1998-04-11 Unia Tarnów - Cracovia 3:1  Okocimski Brzesko 1998-04-19 Cracovia - Okocimski Brzesko 0:0  Wawel Kraków 1998-04-25 Cracovia - Wawel Kraków 0:0  Czuwaj Przemyśl 1998-05-03 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 4:2  Korona Kielce 1998-05-09 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Warmia Olsztyn 1998-05-17 Cracovia - Warmia Olsztyn 9:1  Wisła Włocławek 1998-05-20 WKP Włocławek - Cracovia 0:1  Jeziorak Iława 1998-05-31 Cracovia - Jeziorak Iława 2:0  Ceramika Opoczno 1998-06-03 Ceramika Opoczno - Cracovia 1:0  RKS Radomsko 1998-06-06 Cracovia - RKS Radomsko 2:0  GKS Bełchatów 1998-06-09 GKS Bełchatów - Cracovia 2:0