Rosiek (78' Podsiadło)
Hermaniuk
Zegarek

Tempo

Pierwsza połowa była wyrównana i toczyła się w dosyć leniwym tempie. Bramkowe sytuacje można było policzyć na palcach jednej ręki. W 13 minucie, po podaniu Daniela Rośka, sam na sam z bramkarzem Stali znalazł się Grzegorz Baran, ale strzelił tuż obok słupka. W odpowiedzi z 17 metrów uderzał Grzegorz Poleszak. Z podobnym efektem - piłka minęła bramkę. Później przez długie minuty na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Większość akcji kończyła się na linii pola karnego jednej albo drugiej drużyny. Kibice zobaczyli jednak gola, i to dla gospodarzy. W niegroźnej - zdawałoby się - sytuacji Rosiek pociągnął za koszulkę Poleszaka, powodując upadek rywala, a sędziemu nie pozostało nic innego, jak tylko podyktować "jedenastkę". Pewnym jej egzekutorem okazał się Maciej Kleszcz. W ten sposób rozgromiona przed tygodniem (0-6 w Tarnowie) Stal skończyła pierwszą połowę prowadzeniem.
Po przerwie nie było spodziewanego frontalnego ataku Cracovii. Gospodarze natomiast więcej uwagi przywiązywali do utrzymania minimalnego prowadzenia i mecz nadal toczył się w jednostajnym tempie. Pierwszą groźniejszą sytuację w drugiej połowie kibice obserwowali dopiero po 20 minutach od jej rozpoczęcia, kiedy to Tomasz Pazdański nie opanował piłki, a z prezentu nie potrafił skorzystać Dariusz Bender, posyłając ją obok słupka. Dopiero w 73 minucie goście oddali strzał w światło bramki. Robert Ziółkowski uderzał z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Marcina Bożka. Chwilę później, po strzale głową Poleszaka, piłka minęła słupek. Na tym emocje skończyły się, tylko w końcówce zrobiło się gorąco. Po faulu bez piłki na Kleszczu czerwoną kartkę otrzymał Ziółkowski.
Źródło: Tempo

Gazeta Wyborcza

„Pasy” nieźle rozpoczęły wyjazdową potyczkę w Kraśniku. Krakowianie prezentowali się jako zespół dobrze wyszkolony technicznie i lepiej zorganizowany. Już w 11. min Grzegorz Baran ‘8 przedarł się przez defensywę Stali,wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale wtedy posłał piłkę obok słupka. Gospodarzom, którzy przed tygodniem ulegli w Tarnowie aż 0:6, w końcu udało się przesunąć ciężar gry do środka pola, a w ostatnich minutach pierwszej połowy nawet przycisnąć krakowian. W efekcie tej przewagi Daniel Rosiek „ściął” w polu karnym Rafała Poleszaka, a jedenastkę na gola zamienił Maciej Kleszcz. Po przerwie w zespole gości dały znać o sobie braki kondycyjne. Korzystali z tego kraśniczanie i kilka razy groźnie zaatakowali bramkę rywali. W 62. min Kleszcz podał na głowę Mariusza Dydy, ale jego strzał przeszedł nad poprzeczką. Po chwili Dariusz Bender kopnął — piłkę tuż obok słupka.
Źródło: Gazeta Wyborcza

"Czarna seria" -

Czarna seria

Czarna seria Cracovii trwa. Po porażkach w Nowym Sączu z Sandecją i na własnym boisku z Siarką Tarnobrzeg — kolejny zimny prysznic spotkał piłkarzy „pasów". Tym razem beniaminek okazał się za silny. Nic dziwnego, skoro w krakowskim zespole z różnych przyczyn nie mogło zagrać kilku zawodników — kontuzjowani Hrapkowicz, Wacek, Paluch, Duda, oraz sprzedany do Stali Stalowa Wola Baster.

O pierwszej połowie można by jak najszybciej zapomnieć — gdyż przez 44 minuty niewiele ciekawego działo się na boisku, żadna ze stron nie wypracowała sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Ale nadeszła wreszcie przedostatnia minuta tej odsłony. Rosiek nie poradził sobie z wchodzącym w pole karne Poleszakiem i pociągnął go za koszulkę. Arbiter podyktował więc „jedenastkę". A zamienił ją na gola Kleszcz.

W 65 min bramkarz Cracovii zgubił piłkę przy wyprowadzaniu, ale zaskoczony tym faktem Bender także pogubił się i uderzył obok bramki. W 75 min Poleszak „główkował" niebezpiecznie, ale Pazdański zdołał Obronić piłkę. Najlepszą szansę na zmianę wyniku mieli krakowianie na jedenaście minut przed końcem pojedynku. Wtedy to z rzutu wolnego strzelał Ziółkowski, ale Bożek obronił jego uderzenie. W ostatniej mi-nucie w roli głównej znów wystąpił zawodnik Cracovii — tym razem Ziółkowski faulował rywala bez piłki i arbiter był zmuszony wyrzucić go z boiska.
Źródło: Gazeta Krakowska 15 października 2001

Mecze sezonu 2001/02

Wisłoka Dębica 2001-08-05 Cracovia - Wisłoka Dębica 0:0  Górnik Wieliczka 2001-08-11 Cracovia - Górnik Wieliczka 1:0  Korona Kielce 2001-08-18 Korona Kielce - Cracovia 2:2  Lewart Lubartów 2001-08-24 Cracovia - Lewart Lubartów 2:3  Łada Biłgoraj 2001-08-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 1:1  LKS Niedźwiedź 2001-09-01 LKS Niedźwiedź - Cracovia 1:1  Pogoń Leżajsk 2001-09-08 Pogoń Leżajsk - Cracovia 0:0  Pogoń Staszów 2001-09-12 Cracovia - Pogoń Staszów 2:1  Polonia Przemyśl 2001-09-15 Polonia Przemyśl - Cracovia 0:2  Lech Poznań 2001-09-19 Cracovia - Lech Poznań 2:2 k.1-4  Proszowianka Proszowice 2001-09-23 Cracovia - Proszowianka Proszowice 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2001-09-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 2:1  Siarka Tarnobrzeg 2001-10-06 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 0:2  Stal Kraśnik 2001-10-13 Stal Kraśnik - Cracovia 1:0  Stal Stalowa Wola 2001-10-21 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:1  Borek Kraków 2001-10-23 Borek Kraków - Cracovia 0:4  Star Starachowice 2001-10-28 Star Starachowice - Cracovia 1:4  Świt Krzeszowice 2001-11-03 Świt Krzeszowice - Cracovia 0:1  Unia Tarnów 2001-11-10 Unia Tarnów - Cracovia 0:3  Wieczysta Kraków 2001-11-17 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:1  Cracovia_herb 2002 Trening Noworoczny  Okocimski Brzesko 2002-02-26 Cracovia - Okocimski Brzesko 4:0  LKS Niedźwiedź 2002-03-03 Cracovia - LKS Niedźwiedź 2:1  Wisłoka Dębica 2002-03-09 Wisłoka Dębica - Cracovia 2:2  Górnik Wieliczka 2002-03-16 Górnik Wieliczka - Cracovia 1:1  Skawinka Skawina 2002-03-19 Skawinka Skawina - Cracovia 1:1 k.4:2  Korona Kielce 2002-03-23 Cracovia - Korona Kielce 2:1  Lewart Lubartów 2002-03-30 Lewart Lubartów - Cracovia 1:0  Łada Biłgoraj 2002-04-06 Cracovia - Łada Biłgoraj 2:0  LKS Niedźwiedź 2002-04-09 Cracovia - LKS Niedźwiedź 0:0  Pogoń Leżajsk 2002-04-13 Cracovia - Pogoń Leżajsk 0:2  Pogoń Staszów 2002-04-20 Pogoń Staszów - Cracovia 1:2  Polonia Przemyśl 2002-04-27 Cracovia - Polonia Przemyśl 0:0  Proszowianka Proszowice 2002-05-01 Proszowianka Proszowice - Cracovia 2:1  Sandecja Nowy Sącz 2002-05-04 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:1  Siarka Tarnobrzeg 2002-05-11 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 2:1  Stal Kraśnik 2002-05-18 Cracovia - Stal Kraśnik 1:1  Stal Stalowa Wola 2002-05-25 Stal Stalowa Wola - Cracovia 2:2  Star Starachowice 2002-06-01 Cracovia - Star Starachowice 4:0  Świt Krzeszowice 2002-06-08 Cracovia - Świt Krzeszowice 1:0  Unia Tarnów 2002-06-15 Cracovia - Unia Tarnów 2:1