Liedtke
Zawora (89' Maik)

podczas meczu

Tempo

Trenerski debiut w nowym klubie lepiej udał się Władysławowi Łachowi niż Lucjanowi Franczakowi. Cracovia zagrała bowiem wolno i raziła brakiem skuteczności w ataku. Przez cały mecz gospodarze praktycznie nie oddali strzału (bramkę zdobyli po dołożeniu nogi przez Hermaniuka do ostrego dośrodkowania Węgla). A ponieważ popełnili dwa fatalne biedy w obronie (ta tradycja, jakoś pozostała z jesieni!) - punkty pojechały do Dębicy. Goście zaprezentowali się jako zespół dobrze przygotowany fizycznie. Nastawieni na grę z kontry - wykorzystali obydwie okazje jakie zdarzył los (pierwsza - po błędach Siemieńca. który nie upilnował Szewczyka druga przy udziale Kubika bo dał się łatwo ograć Liedtkemu) "Pasy" mogły wyrównać w ostatniej minucie ale Zegarek po akcji Motyki główkował niecelnie z najbliższej odległości.
Źródło: Tempo 9 marca 1992

"4 akcje — 2 bramki" -

4 akcje — 2 bramki

II liga piłki nożnej: CRACOVIA — WISŁOKA 1:2 (0:1), gale Wisłoka 25 min. Benedyk, 82 min. Liedtke, Cracovia: 79 min, Hermaniuk. Żółte kartki: Czernicki i Dubiel, sędziował Pągowski z Wrocławia, widzów 5 tys.

CRACOVIA: Holocher — Kowalik, Mróz, Motyka, Kubik — Węgiel, Wcześniak, Owca, Siemieniec — Hermaniuk. Kaczyński (46 Zegarek). WISŁOKA: Podgórski — Szewczyk, Stawarz, Gosek. Dubiel, Bielatowicz (80 Rak). Galas, Czernicki, Benedyk, Liedtke. Zawora (89 Maik).

4 akcje w ciągu całych 90 minut przeprowadzili piłkarze Wisłoki i uzyskali 2 gole. Znakomita skuteczność. Gospodarze — mimo miejscami kolosalnej przewagi w polu, tylko raz pokonali Podgórskiego. Goście przyjechali do Krakowa z konkretnym planem, wzmocniona defensywa, gra na kontry. Cracovia od pierwszych minut osiągnęła sporą przewagę, ale już po kilkunastu minutach można było zorientować się, że gospodarzom będzie bardzo trudna rozmontować zagęszczoną obronę Wisłoki. Tego bowiem nie da się uczynić schematycznymi, wolnymi zagraniami obliczonymi najczęściej na górne wrzutki na pole karne. Cracovia była stale w chaotycznym natarciu, pierwsza groźna akcja gości w 25 min. podanie piłki na pole karne, Benedyk wyskoczył przed Kowalika i strzałem w długi róg pokonał Holochera. Druga kontra gości w 44 min. i Zawora nie wykorzystuje „setki".

Pd przerwie nieco ożywienia do ataku Cracovii wniósł młody Zegarek, który w 55 min: z paru kroków trafił w Podgórskiego. W 79 min. jedna z nielicznych szybkich akcji. Cracovii przeprowadzonych skrzydłem, dośrodkowanie Węgla i Hermaniuk z bliska strzela do siatki. Graco-via rzuca się do ataku i natychmiast zostaje Skarcona, w 82 min. Liedtke ogrywa obrońców krakowskich i nie daje szans Holocherowi.
(AS)
Źródło: Dziennik Polski

"Udany rewanż dębiczan" -
b.d.

Udany rewanż dębiczan

Piłkarze drugie} ligi znowu, na zielonej murawie! Inauguracja rundy rewanżowej nie była szczęśliwa dla Cracovii. Przegrała ona « Wisłoką — jedyną drużyną, którą zdołała pokonać w pierwszej rundzie. Krakowianie, po wygranej w Dębicy, doznali 7 kolejnych porażek. Mamy nadzieję, że teraz nie dojdzie do kolejnej „czarnej serii". Dębiczanie obawiali się przed meczem rywali, ale choć oddali im inicjatywę w grze, okazali się od nich skuteczniejsi. Nie powiodło się Sandecji w Białymstoku. Jeden z głównych kandydatów do awansu, zespół Jagiellonii, nie dał im większych szans. Sytuacja sądeczan w tabeli staje się beznadziejna...
(fil)
Źródło: b.d.

"Padość trwała krótko" -
b.d.

Padość trwała krótko

Cracovia—Wisłoka 1—2 (0—1)

Bramki: Hermaniuk (78) — Bedyk (25), Liedtke (81). Sędziował J. Pągowski (Wrocław). Żółte kartki: Czerniecki, Dubiel. Widzów ok. 2 tys.

Cracovia: Holocher — Kowalik, Motyka, Mróz, Kubik — Węgiel, Owca, Wrześniak, Siemieniec — Hermaniuk, Raczyński (46’ Zegarek). Wisłoka: Podgórski — Szewczyk, Stawarz, Dubiel, Gosek — Bielatowicz (80 Rak), Galas, Benedyk, Czernicki — Liedtke, Zawora (87‘ Maik).

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie kibice Cracovii Inaugurację rozgrywek II ligi. Nowy trener, nowi zawodnicy — a tymczasem gra taka jak w poprzedniej rundzie: bez wyrazu, nieskuteczna...

Gospodarze rozpoczęli mecz od strzału Owcy z wolnego w poprzeczkę. Potem mieli lekką przewagę, ale gola zdobyli goście. Szewczyk zagrał piłkę na pole karne, a tam nie obstawiony Benedyk posłał ją do siatki. Tuż przed przerwą mogło być już 2—0. Zawora po ograniu Holochera nie zdecydował się od razu na strzał i zmarnował świetną okazję.

Po przerwie krakowianie znowu przeważali. Wprowadzony do gry Zegarek, w 55 min. trafił z kilku metrów w Podgórskiego. W 78 min. po centrze Kowalika piłka odbiła się od jednego z dębiczan i przeszła tuż obok słupka. Chwilę później Węgiel dośrodkowa! na pole bramkowe i Hermaniuk wyrównał na 1—1. Gospodarze remisem cieszyli się jednak tylko 3 min. Po kontrze Liedtke uzyskał bowiem drugą bramkę dla gości. Tuż przed końcem meczu po akcji Motyki piłka trafiła na głowę Zegarka, ale no odbiciu przeszła obok słupka.
(JeFi)

"Cracovia — Wisłoka 1-2 (0-1)" -
b.d.

Cracovia — Wisłoka 1-2 (0-1)

Dębiczanie zrewanżowali się Cracovii za porażkę w I rundzie. Goście prowadzili w 25 min po błędzie obrońców Cracovii i sprytnym strzale Benedyka. Cracovia wyrównała po ładnej centrze Węgla i strzale Hermaniuka. Riposta gości była szybka — po 5 minutach kontra Wisłoki zakończyła się efektownym golem Liedtkego i Wisłoka zasłużenie wygrała.

0-1 Benedyk, 25 min; 1-1 Hermaniuk, 77 min; 1-2 Liedtke, 82 min.

CRACOVIA: Holocher — Kowalik, Mróz, Motyka, Kubik — Węgiel, Owca, Wrześniak, Siemieniec — Raczyński (46 min Zegarek), Hermaniuk.

WISŁOKA: Podgórski — Szewczyk, Stawarz, Dubiel, Gosek — Bielatowicz (81 min Rak), Galas, Benedyk, Czernicki — Liedtke, Zawora (88 min Maik). Sędziował J.Pągowski z Wrocławia. Widzów 2 tys. Żółte kartki: Czernicki, Dubiel.
KM
Źródło: b.d. 9 marca 1992

"Za mało atutów" -
b.d.

Za mało atutów

Gdyby piłkarze Cracovii włożyli w grę tyle energii, co porządkowi w ochroną stadionu przed darmowymi gośćmi, to dę-biczanie straciliby sporo goli., Kłopoty z wejściem miał nawet... II trener Cracovli Edward Bielewicz, a na trybunach zasiadło, jak na stadion przy ul. Kałuży, naprawdę niewielu widzów. Sporo za to, jeszcze długo po przerwie, tłoczyło się przed bramami. No cóż, dla coraz większej liczby ludzi wydanie 20 tys. zł. stanowi dziś problem.

Cracovia ostro natarła i jut w 50 sekundzie piłka po strzale Stanisława Owcy s rzutu wolnego otarła sią o poprzeczką bramki gości. Krakowianie, w zupełnie innym niż jesienią zestawieniu, atakowali, lecz sporo w tym było taktyki trenera gości Władysława Łacha. Wisłoka konsekwentnie sią broniła i czekała na swą szansą. Po raz pierwszy goście uderzyli w 24 min. Marek Czernicki uciekł prawą stroną, zacentrował i Marek Holocher miał spore kłopoty z obroną główki Zbigniewa Liedtkego. Kilkadziesiąt sekund później, znów rajd prawą stroną, zagranie fawory, do Szewczyka, ten znów na lewo, gdzie ponownie nie było Kowalika i Krzysztof Benedyk nie zmarnował szansy. W ostatnich sekundach pierwszej części Zawora „nie miał prawa” nie zdobyć gola, po minięciu Holochera, poszedł jednak za bardzo w bok i strzelił w boczną siatkę.

Zmiana Raczyńskiego na Zegarka wyszła Cracovii na dobre. Nieduży napastnik był bardzo ruchliwy. Gospodarze przeważali, lecz dopiero 12 minut przed końcem Węgiel zacentrował po efektownym rajdzie, a stojący przed bramką Hermaniuk pokonał Podgórskiego. Radość kibiców trwała cztery minuty, bowiem idealne podanie do wchodzącego w pole kamę Liedtkego sprawiło iż Holocher znów znalazł się w beznadziejnej sytuacji. Jeszcze w ostatnich sekundach gry, jak zwykle ambitny Marek Motyka, niczym hokeista, zagrał z końcowej linii boiska, do środka i trafił piłką w stojącego przed bramką Zegarka, któremu odbiła się ona od głowy i w niepojęty sposób, choć krakowianin stał nie dalej niż 4 metry przed środkiem bramki, obok słupka wyszła na aut.

"Cracovia — Wisłoka Dębica 1—2 (0—1)" -
b.d.

Cracovia — Wisłoka Dębica 1—2 (0—1)

0—1 — Benedyk, 25 min.

1—1 — Hermaniuk, 77 min.

1—2 — Liedtke, 82 min.

Sędziował Jan Pągowski (Wrocław). Widzów 2.000. CRACOVIA: Holocher — Kowalik, Motyka, Kubik, Mróz — Węgiel, Owca. Leśniak, Siemienie — Hermaniuk, Raczyński (46. Zegarek). Trener Lucjan FRANCZAK.

STOMIL: Podgórski — Szewczyk, Stawarz, Dubiel, Gosek — Bielatowicz (81. M. Rak), Galas, Benedyk, Czernicki Liedtke, Zawora (88. Maik). Trener Władysław ŁACH.

Żółte kartki: Czernicki i Dubiel (Stomil).

Nie udał się debiut Lucjana Franczaka w zespole Cracovii. O powodzeniu może mówić natomiast także nowy trener dębiczan Władysław Lach. Jego zespół w pełni zrewanżował się krakowianom za porażkę w rundzie jesiennej. A było to jedyne zwycięstwo Cracovii w lidze.

Przez większą część meczu optyczną przewagę posiadali gospodarze, ale ich poczynania były bez efektów. W 25 min. Benedyk strzałem w długi róg pokonał Holochera po raz pierwszy. Po zmianie stron obraz gry' nie uległ zmianie, krakowianie nadal dominowali, w 77 min. Hermaniuk wyrównał. Ostatnie jednak słowo należało do gości i na 8 minut przed końcem Liedtke zdobył zwycięskiego gola.

Mecze sezonu 1991/92

Start Nowy Sącz 1991-07-24 Start Nowy Sącz - Cracovia 1:2  Wisłoka Dębica 1991-07-28 Wisłoka Dębica - Cracovia 0:1  Stomil Olsztyn 1991-08-04 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:2  Unia Tarnów 1991-08-07 Unia Tarnów - Cracovia 3:1  GKS Bełchatów 1991-08-11 GKS Bełchatów - Cracovia 3:1  Gwardia Warszawa 1991-08-24 Gwardia Warszawa - Cracovia 2:1  Olimpia Elbląg 1991-08-28 Olimpia Elbląg - Cracovia 3:0  Jagiellonia Białystok 1991-09-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:3  Stal Rzeszów 1991-09-07 Stal Rzeszów - Cracovia 5:0  Korona Kielce 1991-09-11 Cracovia - Korona Kielce 0:1  Avia Świdnik 1991-09-14 Cracovia - Avia Świdnik 1:1  Wisła Płock 1991-09-21 Petrochemia Płock - Cracovia 1:1  Wieczysta Kraków 1991-09-25 Wieczysta Kraków - Cracovia 0:3  Chemik Bydgoszcz 1991-09-29 Cracovia - Chemik Bydgoszcz 1:2  Błękitni Kielce 1991-10-05 Błękitni Kielce - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 1991-10-13 Cracovia - Polonia Warszawa 0:2  Bocheński Bochnia 1991-10-16 KS Bocheński - Cracovia 2:2  Boruta Zgierz 1991-10-19 Boruta Zgierz - Cracovia 4:0  Siarka Tarnobrzeg 1991-10-26 Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:1  Resovia Rzeszów 1991-11-02 Resovia Rzeszów - Cracovia 1:0  Sandecja Nowy Sącz 1991-11-10 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 0:0  Bukowina Czerniowce 1991-11-24 Cracovia - Bukowina Czerniowce 3:1  Cracovia_herb 1992 Trening Noworoczny  Górnik Konin 1992-01-22 Cracovia - Górnik Konin 1:1  Górnik Konin 1992-01-25 Cracovia - Górnik Konin 3:2  Jadowiczanka Jadowniki 1992-01-30 Cracovia - Jadowiczanka 5:0  Wawel Kraków 1992-02-01 Cracovia - Wawel Kraków 4:1  Tesla Stropkov 1992-02-05 Cracovia - Tesla Stropkov 2:2  Tarnovia Tarnów 1992-02-09 Cracovia - Tarnovia Tarnów 2:0  Świt Krzeszowice 1992-02-12 Cracovia - Świt Krzeszowice 2:0  Tarnovia Tarnów 1992-02-16 Cracovia - Kabel Kraków 0:1  Górnik Konin 1992-02-19 Cracovia - Okocimski Brzesko 2:1  Hutnik Kraków 1992-02-23 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0  Bolesław Bukowno 1992-02-27 Cracovia - Bolesław Bukowno 5:0  Jagiellonia Białystok 1992-03-01 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:3  Górnik Siersza 1992-03-04 Cracovia - Górnik Siersza 1:2  Wisłoka Dębica 1992-03-08 Cracovia - Wisłoka Dębica 1:2  Stomil Olsztyn 1992-03-14 Stomil Olsztyn - Cracovia 1:1  Wanda Kraków 1992-03-18 Wanda Kraków - Cracovia 0:5  GKS Bełchatów 1992-03-22 Cracovia - GKS Bełchatów 0:1  Korona Kielce 1992-03-29 Korona Kielce - Cracovia 1:1  Gwardia Warszawa 1992-04-05 Cracovia - Gwardia Warszawa 1:0  Olimpia Elbląg 1992-04-12 Cracovia - Olimpia Elbląg 0:1  Jagiellonia Białystok 1992-04-18 Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:1  Stal Rzeszów 1992-04-26 Cracovia - Stal Rzeszów 0:0  Avia Świdnik 1992-04-29 Avia Świdnik - Cracovia 2:0  Wisła Płock 1992-05-03 Cracovia - Petrochemia Płock 2:1  Kabel Kraków 1992-05-06 Kabel Kraków - Cracovia 4:2  Chemik Bydgoszcz 1992-05-09 Chemik Bydgoszcz - Cracovia 4:1  Błękitni Kielce 1992-05-17 Cracovia - Błękitni Kielce 1:1  Polonia Warszawa 1992-05-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:2  Boruta Zgierz 1992-05-31 Cracovia - Boruta Zgierz 0:1  Siarka Tarnobrzeg 1992-06-06 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 3:0  Resovia Rzeszów 1992-06-13 Cracovia - Resovia Rzeszów 4:3  Widzew Łódź 1992-06-16 Cracovia - Widzew Łódź 1:1  Sandecja Nowy Sącz 1992-06-20 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 5:2