Hrapkowicz
Feutchine
Gościniak (57' Zegarek)

3-5-2

Spotkanie toczyło się na trudnym, nasiąkniętym wodą boisku. Kibice nie mogli więc liczyć na finezyjne akcje zawodników obu drużyn. Pierwsza zaatakowała Cracovia. W 3 min. do piłki doszedł Feutchine, ale próbę dośrodkowania zablokował Kowalski, W 5 min. Ozga podał do Kowalskiego, jednak piłka utknęła w kałuży wody. Pierwszy strzał na bramkę Cracovii gospodarze oddali w 8 min. Rzut wolny z ponad 20 metrów wykonał Malagowski, jednak piłka po niecelnym strzale przeleciała nad bramką Kwiatkowskiego. Minutę potem futbolówkę wrzuconą na pole karne przez Stelmacha złapał bramkarz. W 13 min. Depa wykonał rzut wolny.

Piłkę na głowę przyjął Kowalik, strzelił jednak niecelnie. Cztery minuty później Depa ponownie wybijał piłkę z kornera. Mocno uderzoną futbolówkę wypiąstkował Bobrowicz. Od 20 min. zaatakowali gospodarze. Pawłowski podał do Malagowskiego, który dośrodkował na pole karne. Wychodzących do piłki zawodników Radomska uprzedził jednak Kwiatkowski.

Druga połowa rozpoczeła się od ataków gospodarzy. W 48 min. po dośrodkowaniu Stelmacha, główkował Troszczyński jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. W 59 min. rzut wolny z ponad 20 metrów wykonał Traczyk, lecącą wysokim lobem piłkę przyjął na głowę Kurek, który mocnym uderzeniem w długi róg pokonał Kwiatkowskiego. Po przerwie Cracovia najgroźniejszą sytuację stworzyła w 62 min. Dąbrowski ograł w polu karnym Bobrowicza, ale piłka trafiła w słupek. W 75 min. próbował szczęścia Hrapkowicz, Bobrowicz był jednak na posterunku. W 78 min. Zegarek wykonywał rzut rożny, ale po błędzie Bobrowicza niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy. Gospodarze mieli jeszcze na szanse na podwyższenie wyniku, ale strzał Kazimierowicza trafił w nogi obrońców Cracovii.
Źródło:

"Za sześć punktów" -
Gazeta Radomszczańska

Za sześć punktów

Opis meczu meczu w Tygodniku Radomszczańskim
Trwa dobra passa piłkarzy RKS, którzy systematycznie powiększają dorobek punktowy. W ostatnią sobotę radomszczanie podejmowali Cracovię - sąsiada z drugoligowej tabeli. Był to mecz za tak zwane sześć punktów, ponieważ Cracovia zgromadziła dotychczas 17 punktów, tyle samo co RKS. To, że mecz doszedł w ogóle do skutku, to duża zasługa miejscowej Straży Pożarnej, która w godzinach rannych wypompowała z zalanej płyty boiska wodę. Do przerwy RKS przeważał, jednak Cracovia mądrze się broniła, dlatego napastnicy RKS nie mogli sforsować szczelnej obrony gości. Zawiązywanie składnych akcji na grząskim boisku było niezwykle trudne, dlatego też gospodarze próbowali zaskoczyć bramkarza Cracovii - Kwiatkowskiego strzałami z dystansu. Do przerwy goście utrzymali bezbramkowy remis, który w pełni ich satysfakcjonował. Jednak taki rezultat nie zadawalał miejscowych i zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie piłkarze RKS przystąpili do zdecydowanych ataków. Jedyna bramka tego spotkania padła w 58 minucie meczu.

Po okresie sporej przewagi RKS, wprowadzony do gry Jacek Traczyk zagrywał do Dariusza Malagowskiego. Piłkę zatrzymał ręką Szary i sędzia podyktował rzut wolny z około 30 metrów. Po dokładnym dośrodkowaniu Traczyka, Robert Kurek pokonał strzałem głową Kwiatkowskiego. Jak się później okazało była to jedyna bramka meczu dająca trzy punkty RKS. Bramkarz gości popisał się jeszcze jedną interwencją, kiedy bezpośrednio z rzutu rożnego próbował strzelać Mariusz Troszczyński. Goście najlepszą okazję do zdobycia gola mieli w 62 minucie. Pozyskany z Wisły Kraków Adam Dąbrowski trafił piłką w słupek. W sumie zwycięstwo RKS w pełni zasłużone, a wyróżnić trzeba strzelca bramki Roberta Kurka, Jacka Bobrowicza, Artura Kowalskiego. Po tym spotkaniu RKS zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów i stosunkiem bramek 10:16.
Jerzy Strzembosz
Źródło: Gazeta Radomszczańska nr 47 (275) z 20 listopada 1997

Mecze sezonu 1997/98

Hetman Zamość 1997-08-03 Cracovia - Hetman Zamość 4:0  Hutnik Kraków 1997-08-10 Hutnik Kraków - Cracovia 2:0  Siarka Tarnobrzeg 1997-08-13 Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 1:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1997-08-16 Cracovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 7:1  Stal Stalowa Wola 1997-08-23 Stal Stalowa Wola - Cracovia 1:0  Avia Świdnik 1997-08-30 Cracovia - Avia Świdnik 0:2  Górnik Łęczna 1997-09-06 Górnik Łęczna - Cracovia 3:1  Unia Tarnów 1997-09-13 Cracovia - Unia Tarnów 0:0  Okocimski Brzesko 1997-09-19 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:0  Wawel Kraków 1997-09-27 Wawel Kraków - Cracovia 2:0  Czuwaj Przemyśl 1997-10-04 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 0:0  Korona Kielce 1997-10-11 Cracovia - Korona Kielce 1:1  Warmia Olsztyn 1997-10-18 Warmia Olsztyn - Cracovia 0:0  Wisła Włocławek 1997-10-26 Cracovia - WKP Włocławek 2:1  Jeziorak Iława 1997-11-02 Jeziorak Iława - Cracovia 1:0  Ceramika Opoczno 1997-11-09 Cracovia - Ceramika Opoczno 2:1  RKS Radomsko 1997-11-15 RKS Radomsko - Cracovia 1:0  GKS Bełchatów 1997-11-22 Cracovia - GKS Bełchatów 2:1  Cracovia_herb 1998 Trening Noworoczny  Hetman Zamość 1998-03-08 Hetman Zamość - Cracovia 3:1  Hutnik Kraków 1998-03-15 Cracovia - Hutnik Kraków 0:0  Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1998-03-21 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Cracovia 1:1  Stal Stalowa Wola 1998-03-29 Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:0  Avia Świdnik 1998-04-04 Avia Świdnik - Cracovia 0:0  Górnik Łęczna 1998-04-07 Cracovia - Górnik Łęczna 0:2  Unia Tarnów 1998-04-11 Unia Tarnów - Cracovia 3:1  Okocimski Brzesko 1998-04-19 Cracovia - Okocimski Brzesko 0:0  Wawel Kraków 1998-04-25 Cracovia - Wawel Kraków 0:0  Czuwaj Przemyśl 1998-05-03 Cracovia - Czuwaj Przemyśl 4:2  Korona Kielce 1998-05-09 Korona Kielce - Cracovia 0:0  Warmia Olsztyn 1998-05-17 Cracovia - Warmia Olsztyn 9:1  Wisła Włocławek 1998-05-20 WKP Włocławek - Cracovia 0:1  Jeziorak Iława 1998-05-31 Cracovia - Jeziorak Iława 2:0  Ceramika Opoczno 1998-06-03 Ceramika Opoczno - Cracovia 1:0  RKS Radomsko 1998-06-06 Cracovia - RKS Radomsko 2:0  GKS Bełchatów 1998-06-09 GKS Bełchatów - Cracovia 2:0