1910-05-29 Cracovia II - Czarni II Lwów 3:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
Kraków, Błonia, niedziela, 29 maja 1910, 15:30

Cracovia II - Czarni II Lwów

3
:
3Herb_Czarni II LwówSędzia: Mroczek


Mecze tego dnia:

1910-05-29 Cracovia - Czarni Lwów 3:0
1910-05-29 Cracovia II - Czarni II Lwów 3:3


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas (ostatni akapit)
Przed matchem drużyn pierwszych, odbył się match rezerw obu tych klubów, z rezultatem 3:3. Rezerwa "Czarnych" okazałą się, mimo młodości uczestników, prawie równie silna co pierwsza. Juniorowie "Cracovii" już dziś pozwalają przewidywać, że wyrobią się na pierwszorzędnych graczy.
Źródło: Czas nr 239 z 30 maja 1910


Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma (u dołu)
Match "Cracovii" z "Czarnymi" poprzedziły zawody "Cracovii Juniores" z "Rezerwą Czarnych" ze Lwowa. Wynik 3:3. Pierwszą bramkę zrobili Lwowiacy. Przewaga była po ich stronie.
Źródło: Nowa Reforma nr 239 z 30 maja 1910


Głos Narodu
(pierwsza relacja)

Pierwsza relacja z meczu w dzienniku Głos Narodu
Match footballowy rozegrany wczoraj na błoniach między Juniorami „Cracovii” a rezerwą „Czarnych” zakończył się nierozegraną 3:3. – Następny match między „Cracovią I” a „Czarnymi I” ze Lwowa zakończył się porażką ostatniej w stosunku 0:3. Bliższe szczegóły podamy w dzisiejszym numerze wieczornym.
Źródło: Głos Narodu nr 141 z 5 30 1910


Głos Narodu
(druga relacja)

Druga relacja z meczu w dzienniku Głos Narodu cz.1
Druga relacja z meczu w dzienniku Głos Narodu cz.2
Zawody w piłkę nożną. Matche piłkowe rozegrane w niedzielę na Błoniach na improwizowanem boisku, były bardzo ożywione i ciekawe i ściągnęły liczną publiczność, która jednak przed zakończeniem gry musiała uciekać do miasta przed cigłym ulewnym deszczem.

Potykały się dwie drużyny lwowskie – „Czarni” i ich rezerwa, z „Cracovią” I. i juniorami tego Klubu. Pierwsi do walki stanęli młodsi. Były to zawody jeszcze nie wykończone, ale pełne temperamentu i werwy młodzieńczej. Siły okazały się równe. Może jednak Lwowiacy okazali trochę lepsze wyćwiczenie. Wynik 3:3 odpowiada dobrze wzajemnie stosunkowi obu rezerw.

Sędziował p. Mroczek.
Źródło: Głos Narodu nr 142 z 5 31 1910


"Matche niedzielne. Kraków – Lwów." -
Nowiny

Matche niedzielne. Kraków – Lwów.

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny
„Cracovia juniores” i „Czarni Rezerwa”. Młodsza drużyna „Cracovii” wystąpiła w niedzielę po raz pierwszy przed szerszą publicznością i po raz pierwszy brała udział w zawodach z obcą drużyną. Przeciwnie „Rezerwa Czarnych” rozegrała już kilka matchów z drugorzędnymi drużynami w Galicyi, między innemi zwycięsko z U.K.S. (Ukraińskie Koło Sportowe) 2:2 i 7:0, a z przegraną z „Pogonią Stryjską” 0:2. „Juniores” mieli tedy przeciwnika poważnego, bo stosunkowo więcej wyćwiczonego w zawodach, to też gra rozgrywała się z początku po stronie „Juniores”, ale w krótkim czasie okazało się, że młode drużyny są prawie równie silne. „Rezerwa Czarnych” przewyższała wprawdzie „Juniores” pewnością i śmiałością (chwilami grała zbyt gwałtownie), ale ustępowała przeciwnikowi w zwinności i ruchliwości. Obie drużyny wykazały dobre zgranie, ale słabe jeszcze wyćwiczenie i małe doświadczenie w grze. Zbyt często grano „kupą” tak z jednej jak z drugiej strony. Napad „Juniorów” wykazał ładną kombinacyę rzutów, ale rzuty były niepewne i słabe, co jednak łatwo może usunąć ciągłe a umiejętne ćwiczenie. Przewaga była po stronie „Czarnych”, jednak zawody zakończyły się nierozegraną bo 3:3. Jest w tem poniekąd „zasługa” sędziego, który kilka nieformalności gry „przeoczył” na korzyść „Juniorów”. Publiczność miała w spotkaniu młodych drużyn doskonały przykład, na czem polega gra wyćwiczonych, a ćwiczących dopiero graczów i z tego jedynie względu zawody młodych drużyn mogły być dla niej interesujące.
Źródło: Nowiny nr 122 z 31 maja 1910


Naprzód

Relacja z meczu w dzienniku Naprzód
Zapasy w piłkę nożną rozegrane wczoraj na Błoniach dały następujące rezultaty: Walka między "Cracovią juniores" a rezerwą "Czarnych" ze Lwowa pozostała nierozstrzygniętą, gdyż obie drużyny zrobiły po 3 punkta;
Źródło: Naprzód nr 121 z 31 maja 1910Ruch

Relacja z meczu w warszawskim dwutygodniku Ruch
Kraków, 29 maja. "Cracovia" a "Czarni". (...) Poprzednio rezerwy obu klubów miały nierozegraną 3:3.
Źródło: Ruch nr 11 z 11 czerwca 1910