1910-09-14 turniej Cracovii

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Relacje z zawodów

Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.2
Turniej tennisowy, urządzany przez klub sportowy „Cracovia“ rozpoczął się wczoraj po południu na placach klubu w parku Jordana. Zawody rozpoczęto grą panów w klasie I i II. W klasie I stanęli pp. Szwede, Hagen, Schűtz i Łapiński, — w klasie II pp. Weyssenhof, Mroczek, Dzierżyński, Targowski i Poznański. Gra w klasie I, rozstrzygnięta już wczoraj, przyniosła pierwszą nagrodę p. Szwedemu, który zwyciężył p. Hagena 6:S, 2:6, 6:1, 6:4, oraz p. Łapińskiego 6:2, 6:0. Drugą na¬grodę wziął p. Hagen, bijąc p, Schűtza 6:2, 6:1.

W klasie II p. Weyssenhof zwyciężył z p. Targowskim 6:3, 10:8, p. Mroczek wygrał z p. Dziurzyńskim w stosunku 6:1, 6:0. Dokończenie gry II klasy odbędzie się dziś rano i po południa od godz. 3.
Dziś po południa rozpoczną się także gry w deblach panów, a rozstrzygnięcie ich wraz z rozdaniem nagród odbędzie się jutro na zakończenie turnieju.
Debel i gra pojedyncza pań odpada z powodu Iraku zgłoszeń; również odpadają deble mieszane.
Turniej obecny jest pierwszym dotąd w Krakowie, który mimo małej ilości zgłoszeń, pod względem urządzenia i gry zadowolić mógł każdego sportsmena, jak i obojętnych widzów. „Cracovia“, chcąc uniknąć natłoku, nie reklamowała zbytnio turnieju, co było powodem, że mimo niskich wstępów zebrało się niewiele publiczności. Place, najlepsze obecnie w Krakowie, dopomagały graczom rozwinąć całą umiejętność, a wzorowy sędzia p. Leszczyński przy pomocy p. Jachecia ogromnie ułatwiał graczom oryentacyę w sytuacyi.

Turniej ten dowodzi, że „Cracovia“ pierwsza dąży do zdjęcia z naszego miasta zarzutu jedno¬stronności w sporcie, dając miłośnikom tennisa bodziec i podnietę do dalszego rozwoju.
Źródło: Nowa Reforma 15 września 1910


"Turniej tennisowy" -
Nowa Reforma

Turniej tennisowy

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
Wczoraj po południa w drugim dnia turniej a stawali w deblach pp.: Leszczyński Szwede, wygrywając contra Weyssehoff-Poznański 6:3, 6 : 2, oraz pp. A. Holzer-R. Holzer wygrywając 6:3, 6:3 contra Łapiński-Targowski (ten ostatni stanął w miejsce p. Schűtza, który odstąpił).

Dziś po południu o godz. 3 odbędzie się gra rozstrzygająca o pierwszą nagrodę w klasie II między pp. Mroczkiem a Poznańskim, odłożona z dnia wczorajszego na dzisiejszy. O nagrodę deblów ubiegać się będą zwycięskie pary z dnia wczorajszego pp. Leszczyński-Szwede i A. Holzer- R. Holzer. Turniej zakończy uroczyste rozdanie nagród.

Zainteresowanie turniejem było wczoraj tak znaczne, że widzowie aż do zmroku przypatrywali się z ciekawością nawet pozakonkursowym zawodom, niezważając na chłód wieczorny, dopóki brak światła nie odwołał zapalonych graczy.
Źródło: Nowa Reforma 16 września 1910