1911-05-28 Cracovia II - Polonia Kraków 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
Kraków, boisko pozlotowe, niedziela, 28 maja 1911, 14:30

Cracovia II - Polonia Kraków

2
:
1Herb_Polonia Kraków (1911)Sędzia: Gyarfas (Nemzeti Budapeszt)


Mecze tego dnia:

1911-05-28 Cracovia - Nemzeti Budapeszt 3:4
1911-05-28 Cracovia II - Polonia Kraków 2:1


Zapowiedź meczu

"Zawody w piłkę nożną" -
Nowa Reforma

Zawody w piłkę nożną

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
... O godzinie 2-30 rozegra rezerwa „Cracovii“ match z „Polonią", Drużyny te są mniej więcej równe, to też publiczność będzie miała sposobność obarczyć interesującą grę młodych, a wiele obiecujących sił.
Źródło: Nowa Reforma nr 240 z 27 maja 1911


"- Zawody i popisy na Błoniach" -
Czas

- Zawody i popisy na Błoniach

Pierwsza zapowiedź meczu w dzienniku Czas
Z powodu niespodziewanie żywego popytu na bilety na niedzielne zawody piłki nożnej pierwszoklasowogo klubu budepesztańskiego "Nemzeti" i "Cracovii", oraz krakowskiej "Polonii" z rezerwą "Cracovii", jako też wielkie popisy straży ogniowych krakowskich, zwraca się uwagę, że dla uniknięcia natłoku przy kasach na Błoniach, wygodniej jest nabywać bilety w przedsprzedaży, tem bardaiej, że ceny są znacznie niższe. Bilety sprzedają w mieście firmy: loże W. Smldowicz linia AB, inne miejsca: "Auto" Plac Szczepański i A. Weissmann ulica Szewska.
Źródło: Czas 27 maja 1911


"Niedziela na Błoniach." -
Czas

Niedziela na Błoniach.

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Czas
... O godzinie 2 30 rozegra rezerwa "Cracovii" matcb z "Polonią". Drużyny te są mniej więcej równe to publiczność, będzie miała sposobność obaczyć interesującą grę młodych a wiele obiecujących sił.
Źródło: Czas 27 maja 1911


"Kronika" -
Czas

Kronika

Trzecia zapowiedź meczu w dzienniku Czas

Popisy straży ogniowych i zawody piłki nżnej "Cracovii" z klubami "Nemzeti" i "Polonii" o godz. 3 na boisku pozlotowom na Błoniach.

...
Źródło: Czas 28 maja 1911


"Match footballowy" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Match footballowy

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym cz.1
Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym cz.2
W niedziele maja rozegra "Cracovia" match z budapeszteńskim "Nemzeti Sportclub" ("Narodowym klubem sportowym"). O godz. 2.30 rezerwa „Cracovii“ match z "Polonią".
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny 28 maja 1911


"Ze sportu footballowego." -
Nowiny

Ze sportu footballowego.

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Nowiny
W niedzielę dnia 28 maja rozegra „Cracovia" match z budapeszteńskim „Nemzeti Sportclub" („Narodowym klubem sportowym"). O drużynie tej można powiedzieć to, co się mówi o każdej węgierskiej. Cechuje ją ogromna szybkość i niezwykła elegancya, pomimo prawdziwie południowego temperamentu Drużyna „Nemzeti“ składa się z rutynowanych starszych graczy, z których pięciu dostąpiło już zaszczytu reprezentowania barw węgierskich zagranicą. Nie ulega więc kwestyl, że drużyna ta, która, jak wykazują ostatnie rezultaty, jest w doskonałej formie, jest dla Cracovii prawdziwie groźnym przeciwnikiem, który potrafi skutecznie dołożyć starań, aby z matchu wyjść zwycięsko. O godz. 2.30 rozegra rezerwa „Cracovii“ match z „Polonią". — Drużyny te są mniej więcej równe, to też publiczność będzie miała sposobność obaczyć interesującą grę młodych, a wiele obiecujących sił.
Źródło: Nowiny 28 maja 1911


"Ze sportu." -
Głos Narodu

Ze sportu.

Zapowiedź meczu w dzienniku Głos Narodu cz.1
Zapowiedź meczu w dzienniku Głos Narodu cz.2
... O godzinie 2.30 rozegra rezerwa „Cracovii“ match z "Polonią". Drużyny te są mniej więcej równe, to też publiczność, będzie miała sposobność obaczyć interesującą grę młodych a wiele obiecujących sił.
Źródło: Głos Narodu nr 121 z 28 maja 1911Opis meczu

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas cz.1 (ostatni akapit)
Relacja z meczu w dzienniku Czas cz.2
"Match wstępny" rozegrała "Cracovia Rezerwa" z nową drużyną "Polonii I", zwyciężając w stosunku 2:1. Młodzi białoczerwoni przedstawiają dobry materyał, widoczny jest tylko brak treningu w biegach. Robotnicza drużyna "Polonia" osiągnęła już pokaźny stopień rozwoju i odznacza się wyrobieniem fizycznem. Sędzią był jeden z przybyłych do Krakowa sportsmanów węgierskich.
Źródło: Czas nr 241 z 29 maja 1911


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Przed i po popisie straży pożarnej na Błoniach, o czem piszemy w innym miejscu, rozegrano na Boisku pozlotowem dwa matche footballowe. Pierwszy z nich match "Cracovii Res" z "Polonią" zakończył się stosunkiem 2:1 na korzyść "Cracovii".
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 122 z 30 maja 1911


Nowiny

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny
W poprzedzającym zaś matchu "Cracovii Rezerwy" z "Polonią", zakończonym 2:1 na korzyść pierwszych, sędziował p. Gyarfas.
Źródło: Nowiny nr 121 z 30 maja 1911


"Na boisku pozlotowem (Popisy straży pożarnych. — Match footballowy.)" -
Nowa Reforma

Na boisku pozlotowem (Popisy straży pożarnych. — Match footballowy.)

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
Publiczność zgromadziła się wczoraj po południu na Błoniach krakowskich w dawno niewidzianej liczbie. Od uroczystości grunwaldzkich boisko nie widziało tylu razem zgromadzonych widzów, pomiędzy którymi znalazło się wiele wybitnych osobistości naszego miasta ze wszystkich sfer społecznych. Lożę zajęła Rada miejska z prezydentem drem Leo, delegat namiestnictwa p. Fedorowicz, dyr. policyi Flattaui t. d.
Widowisko rozpoczęło się o godz 3 zawodami w piłkę nożną pomiędzy dwoma młodemi drużynami "Cracovią“ Res. i "Polonią“. Match ten, niezbyt zresztą interesujący, toczył się ze zmiennem szczęściem, a zakończył się wynikiem 2:1 na korzyść "Cracovii“ Res.
Źródło: Nowa Reforma nr 242 z 29 maja 1911