1911-06-25 Pogoń Lwów - Cracovia 1:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Pogoń Lwów


pilka_ico
mecz towarzyski
Lwów, niedziela, 25 czerwca 1911, 17:00

Pogoń Lwów - Cracovia

1
:
4

(1:0)Herb_CracoviaSędzia: Alfred Schindler z Wiednia

bramki Bramki
Bedlewicz 16' 1:0
1:1
1:2
1:3
1:4

53' Singer
58' Singer
76' Szeligowski
89' Poznański
Skład:
Lustgarten
Traub I
Schwarzer
Zabża
Owsionka
Synowiec
Szeligowski
Poznański
Singer
Ziemiański
Just

Ustawienie:
2-3-5


Skład zespołu Cracovii

Skład zespołu Cracovii z kronik klubowych Cracovii.

Zapowiedź meczu

"Nożna" -
Ruch

Nożna

Zapowiedź meczu w warszawskim dwutygodniku Ruch
...

Lw. Kl. Sp. "Pogoń" zapowiada następujące zmierzenia wiosenne: [ ... ] 25 czerwca z „Cracovią“.

...
Źródło: Ruch 26 maja 1911


Opis meczu

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas
Ze Lwowa piszą nam pod datą wczorajszą: W skwarne południe dzisiejsze rozegrał się match rewanżowy "Cracovii" z "Pogonią". Żaden inny match nie wzbudził jeszcze takiego zainteresowania we Lwowie i "Pogoń" zdobyła dziś dzięki gościom krakowskim cyfrę rekordową frekwencji lwowskiej: dwa tysiące osób. Krakowian powitano sympatycznie, oklaskami. "Pogoń" pracowała z wytężeniem wszystkich sił, "Cracovia" dość lekko, pomimo to prawie nieustannie gra toczyła się na połowie lwowskiej; z trzech ataków "Pogoni" przed pauzą jeden uwieńczony był skutkiem: w zamieszaniu piłka padła w siatkę krakowską z odległości kilku metrów. Sukces ten ożywił jeszcze bardziej drużynę lwowską, ale niewiele wpłynął na biało czerwonych, którzy jak poprzednio, atakowali nieustannie, ale popisywali się raczej kombinacją i techniką, niż starali o zdobycie punktów. Stosunek przed pauzą 1:0. Po pauzie "Cracovia" zacząwszy nieco "iść na bramki", co dziesięć minut, bez nadmiernego wysiłku, zdobyła cztery punkty, "Pogoń", żadnego, dzięki dobremu prawemu obrońcy i bardzo dobremu, nowemu bramkarzowi. Rezultat ostateczny 4:1 "Cracovia" grała całkiem poprawnie, "Pogoń" również (z wyjątkiem jednego gracza), ale ta ostatnia, pracując gorączkowo, popełniała częste foule, co narażało ją na niezliczone rzuty wolne przeciw niej i jeden karny. Sędzią trochę mało orientującym się, ale bezstronnym i energicznym był p. Schindler, sędzia kolegium wiedeńskiego. Zapowiedziane na przyszłą niedzielę zawody "Cracovii" z "Czarnymi", tegorocznymi mistrzami Lwowa, budzą jeszcze większe zainteresowanie. Będzie to walka o mistrzostwo drużyn polskich w Galicyi, które "Cracovia" będzie się starać utrzymać z roku ubiegłego.
Źródło: Czas nr 285 z 26 czerwca 1911


Nowiny

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny
"Cracovia" zwyciężyła wczoraj "Pogoń" we Lwowie w stosunku 4:1. Pierwsza połowa przynosi 1:0 na korzyść "Pogoni", w drugiej "Cracovia" uzyskuje cztery bramki przez Szeligowskiego, Singera i Poznańskiego.
Źródło: Nowiny nr 143 z 27 czerwca 1911


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
"Cracovia" we Lwowie. Na niedzielę wyjechała I drużyna "Cracovii" do Lwowa, gdzie rozegrała match-rewanż z I drużyną "Pogoni". Mimo za małej energii ze strony "Cracovii", a intensywności gry ze strony "Pogoni" wynik matchu przedstawił się 4:1 na korzyść "Cracovii". We Lwowie poczyniono podobno mnóstwo zakładów za "Polonią", gdyż powszechną była opinia, iż Lwowianie na własnym terenie odbiorą laury "Cracovii".

W nadchodzącą niedzielę rozegra "Cracovia" match z najlepszą lwowską drużyną "Czarni I" którzy jednakże również zostaną pobici, jak głoszą znawcy. W ten sposób "Cracovia", która w ubiegłym roku zdobyła mistrzostwo Galicyi, utrzyma się prawdopodobnie przy tem mistrzostwie i w tym roku.

Zakończenie sezonu footbalowego. W Krakowie zakończyła "Cracovia" swój sezon sportowy 18 b.m. walką z W.A.C. z Wiednia[1], natomiast Wisła w ubiegła niedzielę matchem ze "Slavią" czeską. Rozegraniem matchu "Cracovii" i "Czarnych I" we Lwowie dn.30 b.m. zakończy się ostatecznie w całej Galicyi wiosenny sezon footbalowy. Po feryach wakacyjnych z dniem 1 września przystąpią nasze kluby do otwarcia sezonu jesiennego na rok 1911.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 145 z 28 czerwca 1911


Głos Narodu

Relacja z meczu w dzienniku Głos Narodu
Match „Cracovii“ we Lwowie zakończył się awyclęstwem ,Cracovli“ 4:1 (0:1). — W pierwszej połowie uzyskała „Pogoń" Jedną bramkę, grając następnie sprawnie i z kombinacyą.
W drugiej połowie była w przewadze „Cracovia", z której wyróżniali się pp. Singer, Traub i Poznański. Sędziował p. Schindler z O. F. Verbandu.
Źródło: Głos Narodu nr 145 z 28 czerwca 1911


Przypisy

  1. pomyłka, rywalem nie był WAC, lecz WAF