1916-05-08 Cracovia - Drużyna wojskowa :

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

z relacji prasowych wynika, iż drużyna wojskowa przegrała


Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, Stadion Cracovii, poniedziałek, 8 maja 1916, 17.00

Cracovia - Drużyna Wojskowa


:Plik:Drużyna Wojskowa herb.png


Zapowiedź meczu

"Z »Cracovii«" -
Nowa Reforma

Z »Cracovii«

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
Pierwszy w tym sezonie match piłki nożnej odbędzie się w dniu 8 b. m. o godzinie 5 po południu w parku »Cracovii«. — Dzięki chwilowej obecności graczy pierwszej drużyny »Cracovii« i innych naszych klubów, zapowiadają się zawody bardzo interesująco. Wstęp do parku 20 h, na trybunę 40 h.
Źródło: Nowa Reforma nr 227 z 6 maja 1916


"Piłka nożna" -
Czas

Piłka nożna

Zapowiedź meczu w dzienniku Czas
Pierwszy w tym sezonie match piłki nożnej, odbędzie się w dn. 8 b. m. o godz. 5 popołud. w parku „Cracovii”. Dzięki obecności graczy pierwszej drużyny „Cracovii” i innych klubów krakowskich za powodują się zawody interesująco. Wstęp do parku 20 h., na trybunę 40 hal.
Źródło: Czas nr 229 z 6 maja 1916


"Matche footballowe" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Matche footballowe

Zapowiedź meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Pierwszy w tym sezonie match piłki nożnej odbędzie się w dzień św. Stanisława o godz. 5-ej popoł. w parku Cracovii. Dzięki chwilowej obecności w Krakowie graczy pierwszej drużyny Cracovii i innych naszych klubów, zapowiadają się zawody bardzo interesująco. Wstęp do Darku 20 hal., na trybunę 40 hal.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 125 z 7 maja 1916


Uwaga: wg. dziennika Czas drużyna wojskowa przegrała. Nie znamy jednak wyniku. Brak informacji o meczu w kronikach Cracovii

Opis meczu

Głos Narodu

Relacja z meczu w dzienniku Głos Narodu
… Poniedziałek przeznaczony był właściwie dla footballu, połączenie obu sportów wyszło na korzyść widzów, którzy po wyścigu kolarzy zajęli jak najdogodniejsze miejsca, aby przypatrzyć się dawno niewidzianej grze i by ocenić klasę i siłę drużyny zestawionej obecnie z trudom przez Cracovię. Przeciwnika stanowiła drużyna wojskowa złożona z graczy wybitnych klubów austro-węgierskich. Nieskoszona trawa na boisku utrudniała w wysokim stopniu grę, którą mimo to prowadzono chwilami w znacznem tempie i przy dobrej kombinacyi tak, że momentów ładnych i ciekawych nie brakło. Potrzebny obydwu drużynom treining podniesie w krótkim czasie poziom następnych zawodów.
Źródło: Głos Narodu nr 234 z 10 maja 1916


Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas
... Zawody te budzą ogólne zainteresowanie ze względu, iż drużyna wojskowa wystąpi w silnym składzie, by zrehabilitować porażkę, poniesioną w ostatnim spotkaniu z "Cracovią".
Źródło: Czas nr 237 z 11 maja 1916