1916-05-14 Cracovia - Drużyna wojskowa 7:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 14 maja 1916, 17:00

Cracovia - Drużyna Wojskowa

7
:
0Plik:Drużyna Wojskowa herb.png


Skład zespołu Cracovii

Skład zespołu Cracovii pominięty w kronikach klubowych Cracovii.

Zapowiedź meczu

"Match footballowy" -
Czas

Match footballowy

Zapowiedź meczu w dzienniku Czas
Drużyna biało-czerwonych rozegra w niedzielę o godz. 5 popoł. match footballowy tutejszą najlepszą drużyną wojskową. Zawody te budzą ogólne zainteresowanie, ze względu, iż drużyna wojskowa wystąpi w silnym składzie, by zrehabilitować porażkę, poniesioną w ostatnim spotkaniu z „Cracovią”.
Źródło: Czas nr 237 z 11 maja 1916


"Piłka nożna" -
Nowa Reforma

Piłka nożna

Zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
Drużyna białoczerwonych „Cracovia“ rozegra w niedzielę o godziwie 5 po południu match footbalowy z tutejszą najlepszą, drużyną wojskową. Zawody te budzą ogólne zainteresowanie, ze względu, że wzmiankowana drużyna wojskowa wystąpi w silnym składzie, by zrehabilitować porażkę, jaką ponieśli wojskowi „piłkarze“ przy ostatniem spotkaniu z „Cracovią".
Źródło: Nowa Reforma nr 238 z 12 maja 1916Uwaga: wg. dziennika Czas wynik brzmiał 5-0. Brak informacji o meczu w kronikach Cracovii

Opis meczu

Głos Narodu

Relacja z meczu w dzienniku Głos Narodu
Matche footbalowe mają szczęście do pięknej pogody. Toteż trybuna Cracovii zaroiła się w niedzielę od bardzo licznie zebranej publiczności, w której przeważały mundury studenckie i wojskowe. Nie brakło jednak i „cywilnej ludności”, gdyż starzy bywalcy matchowi nie opuścili tak rzadkiej obecnie sposobności przyjrzenia się zawodom w piłce nożnej. Aczkolwiek przebieg zawodów nie był takim jak się go spodziewano mam na myśli grę do pauzy, to jednak na ogół byli widzowie z przebiegu gry zadowoleni. Z początku grano trochę za ciężko — brak było tempa i kombinacji; dopiero po pauzie rozpoczął atak Cracovii silnie pracować, pędząc piłkę raz po raz pod bramkę przeciwnika. Padały więc strzały w miarowych odstępach czasu, dając biało-czerwonym siedem zwycięskich punktów. Drużyna wojskowa próbowała często odwzajemnić się swym młodym w wieku kolegom sportowym, lecz bezskutecznie, atakom ich brakło precyzyi niezbędnej do uzyskania punktu.

Obecnie trudno jest skwalifikować siłę biało-czerwonych, gdyż do tego potrzeba znacznie silniejszego przeciwnika niż nim był niedzielny. Toteż trudne zadanie czeka naszych graczy w spotkaniu z budapeszteńską drużyną Nemzeti.

Źródło: Głos Narodu nr 248 z 18 maja 1916


Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas
Zawody w piłkę nożną odbyły się wczoraj pomiędzy drużyną krakowską, a wojskową. Krakowiacy zwyciężyli zdobywając 5 bramek zwłaszcza po przerwie przewaga techniczna krakowskich graczy była bardzo widoczna.
Źródło: Czas nr 243 z 15 maja 1916