1918-07-14 Cracovia II - Czarni Jasło 9:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
mecz towarzyski (Cracovia II)
Kraków, niedziela, 14 lipca 1918

Cracovia II - Czarni Jasło

9
:
0

(2:0)Herb_Czarni Jasło
bramki Bramki
Kogut (23')
Kogut (33')
Śliwa (47')
Śliwa (51')
Kogut (52')
Śliwa (65')
Sperling (70')
Kogut (75')
Śliwa (85')
1:0
2:0
3:0
4:0
5:0
6:0
7:0
8:0
9:0

Mecze tego dnia:

1918-07-14 BBSV Bielsko - Cracovia 0:4
1918-07-14 Cracovia II - Czarni Jasło 9:0


Zapowiedź meczu

"Piłka nożna" -
Czas

Piłka nożna

Zapowiedź meczu w dzienniku Czas (ostatnie zdanie)
W niedzielę d. 14 b. m. rozegra rezerwa »Cracovii« match footballowy z klubem sportowym » Czarni « z Jasła. »Czarni« jasielscy są jedną z najsilniejszych prowincyonalnych drużyn footballowych. W rezerwie »Cracovii« grają gracze, znani publiczności z występów w pierwszej drużynie, a obok nich także młodzi, dużo obiecujący gracze. Pierwsza drużyna »Cracovii« wyjeżdża w tę niedzielę na match rewanżowy do Bielska.
Źródło: Czas nr 300 z 13 lipca 1918


Krakauer Zeitung

Zapowiedź meczu w dzienniku Krakauer Zeitung
      Jeśli możesz, przetłumacz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) 14 lipca 1918


"PIŁKA NOŻNA" -
Nowa Reforma

PIŁKA NOŻNA

Zapowiedź meczu w Nowa Reforma
Dzisiaj, w niedzielę, rozegra rezerwa „Cracovii” match footbalbwy z klubom sportowym „Czarni" z Jasła. „Czarni" jasielscy są jedną z naj silniejszych drużyn footballowych prowincyonalnych. Pierwsza drużyna „Cracovii“ wyjeżdża dzisiaj na match rewanżowy da Bielska.
Źródło: Nowa Reforma 14 lipca 1918


"Zawody w piłkę nożną" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Zawody w piłkę nożną

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W niedzielę dnia 14 lipca rozegra rezerwa „Cracovii” match footballowy z klubem sportowym „Czarni” z Jasła. „Czarni” jasielscy są jedną z najsilniejszych drużyn footballowych prowincyonalnych. W rezerwie „Cracovii” grają gracze, znani publiczności z występów w pierwszej drużynie, a obok nich także młodzi, dużo obiecujący gracze. Pierwsza drużyna „Cracovii” wyjeżdża w tę niedzielę na match rewanżowy do Bielska.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny 15 lipca 1918


Opis meczu

Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas (drugi akapit)
W Krakowie rezerwa Cracovii spotkała się z Czarnymi z Jasła bijąc ich w stosunku 9 do 0. Z powodu rozmaitych przejść Czarni grali w końcu bez bramkarza i jednego z graczy napadu.
Źródło: Czas nr 302 z 15 lipca 1918


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Cracovia – Rezerwa – Czarni (Jasło) 9:0

Byłoby pożądanem, aby Cracovia jak najczęściej sprowadzała drużyny prowincjonalne dla spotkań ze swoją rezerwą na mecze wstępne przed głównymi zawodami, to bowiem przyczyni się do podniesienia gry w Galicyi. Rzecz naturalna, iż uprzejmość i gościnność powinna w tem odgrywać dużą rolę… Drużyna z Jasła przedstawiała się bardzo sympatycznie. Przyjechała młodzież jasielska z muzyką, jak na prawdziwą wycieczkę. Szkoda, że tej muzyki na zawodach nie słyszeliśmy – szkoda, że nie czuli się goście dość u nas swobodnie… w przyszłości będzie zapewne lepiej…

Aczkolwiek zawody skończyły się dużą przegraną sympatycznych gości, po 9:0 – to bynajmniej nie sądźmy, aby gra Czarnych nie mogła być lepszą. Gorączka, trema przeszkadzały widocznie gościom.

W pierwszej połowie strzelił Kogut dla Cracovii bramkę w 23 m., w 10 minut później drugą.

W drugiej połowie strzela Śliwa w 2 minucie, tenże znowu w 6 min, Kogut w minutę później robi piątego goala, Śliwa w 20 minucie, Sperling w 25 m., Kogut w 30 m., i ostatnią Śliwa w 40 m.

Goście garli w drugiej połowie bez bramkarza i bez jednego z graczy. W grze rezerwy Cracovii nie widzieliśmy precyzji – bardzo dobrym był obrońca Brejak i środek pomocy.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 100 z 16 lipca 1918


Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
.. Równocześnie z matchem w Bielsku, rezerwa „Cracovii” rozgrywała w Krakowie match z drużyną „Czarnych” z Jasła. I tutaj na swoim tere¬nie ,,Cracovia“ zwyciężyła na całej linii. Rezultat 9:0.
Źródło: Nowa Reforma nr 302 z 16 lipca 1918


Krakauer Zeitung

Relacja z meczu w dzienniku Krakauer Zeitung
Niezwykle sympatyczna i ambitna drużyna prowincjonalna nie mogła pomimo ofiarnej gry stać się chociaż na moment na tyle niebezpieczną, aby zmusić do działania także starszych graczy Cracovii, którzy swego czasu grali w pierwszej drużynie. Bramkarz Jasła zapobiegł jeszcze większej porażce swojego zespołu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) nr 186 z 16 lipca 1918