1919-08-03 Cracovia - Wiener Sport-Club 5:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

przerwany w 28 minucie i dokończony następnego dnia o 17:30


Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, niedziela, 3 sierpnia 1919

Cracovia - Wiener Sport-Club

5
:
1Herb_Wiener Sport-ClubSędzia: dr Hiebl ze Lwowa


Mecze tego dnia:

1919-08-03 Cracovia - Wiener Sport-Club 5:1
1919-08-03 Tarnovia Tarnów - Cracovia II 1:1


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny
(relacja z pierwszego dnia meczu)

Relacja z pierwszego dnia meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Match wczorajszy "Sportclubu" wiedeńskiego z "Cracovią" nie skończył się. Sędzia przerwał go po 28 minucie pierwszej połowy. Boisko po ulewnym deszczu przedstawiało się jak staw, a sędzia dr. Hiebl ze Lwowa nie chciał wziąć odpowiedzialności na siebie za wypadki, grożące graczom. "Cracovia" nie bez znacznych ofiar finansowych skłoniła Wiedeńczyków do pozostania, tak, że match zostanie dzisiaj, tj. w poniedziałek, dokończony. Początek o godz. wpół do 6. Bilety z dnia wczorajszego ważne.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 211 z 5 sierpnia 1919


Goniec Krakowski
(relacja z pierwszego dnia meczu)

Relacja z pierwszego dnia meczu w dzienniku Goniec Krakowski
Match wczorajszy Sportclubu wiedeńskiego z Cracovią nie skończył się. Sędzia przerwał go po 28 minucie pierwszej połowy. Boisko po ulewnym deszczu przedstawiało się jak staw, a sędzia dr Hibal ze Lwowa nie chciał wziąć na siebie odpowiedzialności za wypadki, grożące graczom. Cracovia skłoniła nie bez znacznych ofiar finansowych Wiedeńczyków do pozostania, tak, że match zostanie dzisiaj, tj. w poniedziałek dokończony. Bilety wczorajsze ważne: początek o godz. 5 i pół.
Źródło: Goniec Krakowski nr 209 z 5 sierpnia 1919


Nowa Reforma
(relacja z pierwszego dnia meczu)

Relacja z pierwszego dnia meczu w dzienniku Nowa Reforma
Match wczorajszy "Sportclubu" wiedeńskiego z "Cracovią" nie skończył się. Sędzia przerwał go po 28 minutach pierwszej połowy. Boisko po ulewnym deszczu przedstawiało się jak staw, a sędzia dr. Hiebl ze Lwowa nie chciał wziąć odpowiedzialności na siebie za wypadki grożące graczom. "Cracovia" skłonił, nie bez znacznych ofiar finansowych, Wiedeńczyków do pozostaniatak, że match zostanie dzisiaj, tj. w poniedziałek dokończony. Początek o g. 5 i pół popoł. Bilety z dnia wczorajszego ważne.
Źródło: Nowa Reforma nr 316 z 5 sierpnia 1919


Goniec Krakowski
(relacja z drugiego dnia meczu)

Relacja z drugiego dnia meczu w dzienniku Goniec Krakowski
Nieskończone niedzielne spotkanie Cracovii z wiedeńskim "Sportklubem" zakończyło się wspaniałą grą naszej drużyny i pięknem zwycięstwem w stosunku 5:1. Wiedeńczycy grali ładnie i dobrze, lecz nie czuli się pewnie na mokrem boisku. Gracze krakowscy lżejsi a przedewszystkiem dobrze oryentujący się grali znakomicie, nużąc tempem i kombinacyą swego przeciwnika. Publiczność, która utyskiwała w niedzielę na to, że zawodów nie dokończono, wyszła rozanielona tak zwycięstwem jak i naprawdę piękną grą naszej drużyny.
Źródło: Goniec Krakowski nr 210 z 6 sierpnia 1919


Nowa Reforma
(relacja z drugiego dnia meczu)

Relacja z drugiego dnia meczu w dzienniku Nowa Reforma
W niedzielę odbyły się zawody footballowe między wiedeńskim "Sportklubem" a "Cracovią". Z powodu ulewy przerwał sędzia grę w 28 minucie, która dała wynik 1:1. W poniedziałek popołudniu zakończono grę z wynikiem 4:0 na korzyść "Cracovii", co z niedzielnym wynikiem daje 5:1.
Źródło: Nowa Reforma nr 317 z 6 sierpnia 1919