1919-09-23 Cracovia - Poznań 10:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, wtorek, 23 września 1919, 16:30

Cracovia - reprezentacja Poznania

10
:
0

(7:0)Herb_Poznań


Skład:
Wiśniewski
Gintel
Grabowski
Strycharz
Cikowski
Synowiec
Dąbrowski
Mielech
Kałuża
Czulak
Kubiński

Sędzia: Wojakowski

bramki Bramki
Mielech x3
Kałuża x4
Czulak x3


Zapowiedź meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Pierwsza zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym (ostatni akapit)
… O ile nam wiadomo zjeżdża na najbliższą niedzielę do Lwowa reprezntacyjna drużyna Poznania, która najprawdopodobniej zatrzyma się w przyszły wtorek w naszem mieście celem rozegrania matchu z Cracovią. Świat sportowy lwowski czyni wielkie przygotowania na przyjęcie miłych gości.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 254 z 18 września 1919


"ZE SPORTU" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

ZE SPORTU

Druga zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym (ostatni akapit)
… Poznaniacy w Krakowie. Reprezentacyjna drużyna Poznania spotka się z Cracovią we Wtorek o godz. 4 ½.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 259 z 23 września 1919


"Poznańczycy w Krakowie" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Poznańczycy w Krakowie

Trzecia zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W poniedziałek wieczorem przyjechała do Krakowa sportowa wycieczka z Poznania z posłem Alfonsem Krainą na czele. Gości poznańskich podejmowano we Lwo¬wie nadzwyczaj serdecznie i wystawnie. Wydany na cześć gości bankiet odbył się przy współudziale prezydyum m. Lwowa, przedstawicieli władz i instytucyi naukowych. U nas niestety takie przyjęcie gości nie jest do pomyślenia. Spodziewać się jednak należy, że krakowska publiczność sportowa zjawi się licznie we wtorek na boisku „Cracovii”, by sympatycznym gościom sprawić gorącą owacyę. Poznańscy footbaliści grają u nas po raz pierwszy. Początek zawodów o godz. w pół do 5.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 260 z 24 września 1919


"ZE SPORTU" -
Goniec Krakowski

ZE SPORTU

Zapowiedź meczu w dzienniku Goniec Krakowski
Poznańczycy w Krakowie. W poniedziałek wieczorem przyjechała do Krakowa sportowa wycieczka z Poznania z posłem Alfonsem Krajną na czele. Gości poznańskich podejmowano we Lwowie nadzwyczaj serdecznie i wystawnie. Wydany na cześć gości bankiet odbył się przy współudziale prezydyum miasta Lwowa, przedstawicieli władz i instytucyi naukowych. U nas niestety takie przyjęcie gości nic jest do pomyślenia. Spodziewamy się jednak, że krakowska publiczność sportowa zjawi się licznie we wtorek na boisku Cracovii, by sympatycznym gościom sprawić gorącą owacyę. Poznańscy footbaliści grają u nas po raz pierwszy. Początek zawodów o godz. 4 i pól.
Źródło: Goniec Krakowski 24 września 1919Opis meczu

Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
Wczorajsza "zabawa" w piłkę nożną, zapowiedziana afiszami jako match footballowy, zakończyła się wynikiem 10:0 na korzyść "Cracovii". "Zabawa" ta raz jeszcze wykazała, że gra "Cracovii" słabnie coraz bardziej, gdyż mimo korzystnego dla siebie wyniku, klub poznański okazał się tak mało technicznie wyszkoloną drużyną, że tylko bezmyślnie grająca drużyna wynik taki osiągnąć mogła. Odnosi się to przedewszystkiem do napadu "Cracovii", a prawy łącznik wprost celował w bezmyślności. Reszta drużyny, z wyjątkiem pomocy, grała rozmaicie, przeważnie każdy gracz dla siebie.
Źródło: Nowa Reforma nr 366 z 25 września 1919


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Sympatyczni goście poznańscy, których dotąd jako footballistów nie znaliśmy, przedstawili sport zupełnie jeszcze pierwotny. To też z rozpoczęciem gry zawładnęła "Cracovia" piłką w zupełności i tylko skutkiem kiepskich strzałów ilość bramek nie osiągnęła jeszcze bardziej katastrofalnej cyfry.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 263 z 27 września 1919


Kurjer Poznański

Relacja z meczu w dzienniku Kurjer Poznański
Pierwsze drużyny klubów sportowych Unii i Posnanii osiągnęły na turnieju we Lwowie i Krakowie następujące rezultaty: (...) W Krakowie przeciw Krakowii 0-10 dla Poznania przegrane.
Źródło: Kurjer Poznański nr 223 z 27 września 1919


Gazeta Lwowska

Wynik meczu w dzienniku Gazeta Lwowska
Wyniki zawodów z ub. tygodnia. (...) w Krakowie: (...) Cracovia - Poznań (ta sama drużyna, która gościła u nas w niedzielę) we wtorek z wynikiem 10:0.
Źródło: Gazeta Lwowska nr 224 z 28 września 1919