1921-10-16 Cracovia II - Union Łódź 2:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
Mistrzostwa Polski klasy B (Cracovia II) , 5 kolejka
Kraków, niedziela, 16 października 1921

Cracovia II - Union Łódź

2
:
2

(0:2)Herb_Union Łódź


Skład:
gracze m.in.
Strycharz
Alfus
Grabowski
Just

Sędzia: Auerbach

bramki Bramki


Just (64'-głową)
Strycharz (70')
0:1
0:2
1:2
2:2
(40')
(45')
Skład:
gracze m.in.
Jzrael
Kukla
Hermans II
Mecze tego dnia:

1921-10-16 Cracovia II - Union Łódź 2:2
1921-10-16 Cracovia III - Korona II Kraków 5:0
1921-10-16 ŁKS Łódź - Cracovia 0:4Opis meczu

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym cz.1
Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym cz.2
Rozstrzygająca walka o mistrzostwo Polski kl. B, zakończyła się wprawdzie nierozegraną, ale z powodu lepszego stosunku bramek, zwycięstwem Cracovii w mistrzostwie. Mimo to objektywnie przyznać należy, iż Union jest drużyną lepszą, jako całość stanowczo wyżej stojącą. Tak sympatycznej, ambitnej, zgranej, technicznie i kombinacyjnie jednolitej drużyny, nie widzieliśmy wogóle u drugoklasowych klubów, a nawet u drużyn I-szej klasy. Gra Unionu do pauzy zasługuje na uznanie i klasyfikację I. klasy. Cracovia z Grabowskim na środku ataku, była do pauzy bardzo kiepską i tylko nerwowości bramkarza Unionu ma do zawdzięczenia wynik remisowy. Każda zmiana pozycji, choćby tylko jednego gracza, wpływa odrazu na całość i w efekcie znajduje swój wyraz.
Zaraz z początku gra ostra, tempo silne. Union prowadzi kombinacją krótką, płaską. Współgranie tyłów z atakiem znakomite. Przewaga Unionu wybitna. Atak Unionu prowadzi świetnie krakowianin Kukla. Celowe podawanie, piękne i pewne strzały środkowej trójki gości. W 40 min. zdobywa z pięknej centry lewego skrzydłowego, prawy łącznik Unionu pierwszego goala, a w 44 min. z centry tegoż przeniesionej na prawe skrzydło i z podania takowego drugą bramkę. Chaotyczna sytuacja w 43 min. pod bramką Unionu bez rezultatu. Do pauzy 2:0 dla Unionu. — Po przerwie Cracovia gra z większą ambicją. Union natomiast w ataku mniej energiczny, zdaje się być zmęczony i wyczerpany. Kukla nie kieruje już atakiem, jak przed pauzą. Z wolnego, bitego przez Grabowskiego, zdobywa w 20 min. Just pierwszą bramkę dla Cracovii, która zaczyna grać systemem jednobackowym i paraliżuje skutkiem tego ataki Unionu. Napad Cracovii gra chaotycznie i bezmyślnie. Alfus i Grabowski psują szereg sytuacji i nie wykorzystują wielu momentów. Pomoc musi za nich pracować. W 26 min. zdobywa Strycharz dalekim strzałem, z braku orjentacji u bramkarza Unionu, wyrównującego goala. Do końca usiłowania wzajemne ataków, niweczone przez obrony. Rogów 2: 2. Sędziował pedantycznie i pewnie p. Auerbach.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 23 z 21 października 1921


Przegląd Sportowy

Do zawodów tych stanęła Cracovia w osłabionym składzie i tylko błędowi bramkarza gości zawdzięcza ona wynik remisowy. Przed pauzą Cracovia gra przeciw wiatrowi, przez co goście uzyskują przewagę. Cracovia jednak skutecznie się broni, aż dopiero w 40 min. wykorzystuje prawy łącznik gości centrę z lewego skrzydła, pakując piłkę w bramkę. Następuje niebezpieczny moment pod bramką Unionu, poczem w 45 min. tenże sam gracz gości strzela drugiego gola dla swych barw. Po pauzie przewaga Cracovii, której atak jednak zdradza dużo nieudolności. Dopiero w 19 min. uzyskuje Just głową pierwszą bramkę dla biało-czerwonych. W 5 min. później nie wykorzystuje Grabowski pewnej szansy, poczem w 25 min. strzela Strycharz niespodziewającemu się rzutu bramkarzowi gości w ręce, z których piłka potoczyła się w bramkę. Dalsza gra nieco ostra, nie przynosi żadnej zmiany rezultatu. Kornerów 2:2. Sędziował p. Auerbach.
H.B.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 23 z 22 października 1921 [1]