Wójcik
Turmiński

Wiadomości Sportowe

Relacja z meczu w tygodniku Wiadomości Sportowe
Zawody powyższe o mistrzostwo klasy B odbyły się we czwartek dnia 25 b. m. po południu na boisku Cracovii.

Obie drużyny stanęły do spotkania w swoich pełnych składach. Przez cały niemal przeciąg pierwszej połowy ma drużyna Cracovii nad swoim przeciwnikiem widoczną przewagę, zarówno techniczną jak i kombinacyjną. Toteż uzyskują białoczerwoni do pauzy dwie bramki, jedną strzeloną przez Łańkę, drugą przez Chruścińskiego. - Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie. Napad Cracovii bierze z miejsca tempo żywe i przeprowadza szereg skombinowanych ataków. W 2 min. po ładnej kombinacji prawej strony ataku strzela Reyman trzeciego gola dla swej drużyny. W minutę później Chruściński zdobywa czwartą bramkę. Natychmiast po rozpoczęciu ze środka odbiera Cracovia piłkę czerwonym i niebawem oddaje Łańko silny strzał. Piłkę odbitą przez bramkarza Wisły, łapie Chruściński i pakuje ją po raz piąty i ostatni w siatkę przeciwnika. Odtąd napad Wisły budzi się z uśpienia i zaczyna pracować, jednak bez poważniejszego rezultatu. Przewaga Cracovii maleje, wynik atoli do końca nie ulega zmianie. - Stosunek rzutów z rogu 5:0 dla Cracovii.

Z Wisły wydatnie pracowały jedynie tyły drużyny, szczególnie obaj obrońcy Stopa i Wójcik, oraz Turmiński w pomocy. Napad natomiast zawiódł. - Cracovia II bez zarzutu. Atak chodził bardzo sprawnie i stwarzał wiele groźnych sytuacyj. W pomocy dobry dzień miał Strycharz i Bielecki. Obrońcy, szczególnie Zasada, stanowili ciężką do przebycia zaporę.

Sędziował poprawnie naogół p. Fischer, przeoczył jednak kilka obustronnych "spalonych".
Źródło: Wiadomości Sportowe nr 12 z 26 maja 1922

Tygodnik Sportowy

Relacja z meczu w Tygodniku Sportowym
Przewaga przed i po pauzie. Tyły Wisły pracowały ofiarnie, nie mogły jednak uchronić swej bramki przed celowymi atakami białoczerwonych. Goale strzelili Łańko 1, Chruściński 3, Reyman 1. Sędziował p. Fischer. Boisko Cracovii.
Źródło: Tygodnik Sportowy nr 59 z 2 czerwca 1925

Przy bardzo słabym udziale publiczności odbył się powyższy match, przysparzając Cracovii II. dalsze dwa punkty i pięć bramek. Cracovia pokazała grę piękną, do samego końca interesującą. Wypadałoby pochwalić całą drużynę, która zebranej publiczności sprawiła bardzo miłą niespodziankę swoją grą. Drużyna Wisły grała bardzo słabo. - Sędzia p. Fischer bardzo dobry.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 22 z 2 czerwca 1924 [1]

Sport

Relacja z meczu w lwowskim tygodniku Sport
25 maja. Mistrz. kl. B. Boisko Cracovji. Zasłużone zwycięstwo Cracovji. , która technicznie i kombinacyjnie przewyższała swego przeciwnika. Sędzia p. Fisher.
Źródło: Sport nr 12 z 2 czerwca 1922