Allmänna Idrottsklubben Sztokholm herb.pngBergström 1:0

Skład reprezentacji Krakowa z kronik klubowych Cracovii.

"Szczegóły matchu" -

Szczegóły matchu

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Jak już donosiliśmy, zawody międzymiastowe Kraków-Sztokhdm zakończyły się nieznaczną porażką 1:0. Wedle otrzymanych przez nas tel. informacyi drużyna krakowska miała w zasadzie przewagą, której niestety z powodu aa ostrej gry Szwedów nie zdołała cyfrowo zaznaczyć. — Do pauzy też żadna ze stron nie uzyskała punktu. W drugiej połowie matchu obie drużyny pokazały bardzo ładną Krakowianie atakowali bez przerwy, a prym wodzi) niezmordowany Kałuża, który wspaniałem podawaniem piłek wywołał ogólny entuzyazm. Niestety wskutek nieszczęśliwego wypadku musiał Kałuża opuścić boisko, miejsce jego zajął Rejman, tegoż Styczeń. Drużyna wypadkiem tym została zdetonowaną i ujawniło się znaczne zdenerwowanie. Moment ten wykorzystali Szwedzi, przeprowadzili energiczny atak odparły wprawdzie przez obroną, jednak uzyskali rzut z rogu, przemieniony następuj przez Bergstroerna w bramką, powitaną burza, oklasków. Nie zraziło to Krakowian i atakowali, wytrawnie — natomiast Szwedzi prawie już do końca gry ograniczali się do skutecznej obrony.

Opuszczającą stadyon drużynę krakowską żegnała wielotysięczna publiczność długotrwałymi oklaskami i serdecznymi wiwatami.

Prasa szwedzka jednogłośnie podnosi doskonalą grę Polaków i stawia ich w rzędzie pierwszych drużyn w Europie.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 149 z 3 czerwca 1922