1922-11-01 Kraków - Bielsko 5:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Kraków


pilka_ico
mecze towarzyskie Kraków
Kraków, Stadion Cracovii, środa, 1 listopada 1922

Reprezentacja Krakowa - Reprezentacja Bielska

5
:
3

(2:1)



Herb_Bielsko


Skład:
Wisła Kraków herb.pngWiśniewski
Wisła Kraków herb.png Kaczor
Cracovia herb.png Fryc
Cracovia herb.png Styczeń
Wawel Kraków herb.png Seichter I
Wisła Kraków herb.png Gieras
Wisła Kraków herb.png Danz
Wisła Kraków herb.png Czulak
Cracovia herb.png Reyman III
Wisła Kraków herb.png Kowalski
Cracovia herb.png Szperling

Sędzia: Fiedler
Widzów: 1000

bramki Bramki
Cracovia herb.png Reyman III x2
Wisła Kraków herb.png Kowalski x2
Wisła Kraków herb.png Danz
Biała Lipnik herb.png Gänser
BBSV Bielsko herb.png Kramer
samob.
Skład:
BBSV Bielsko herb.pngFolga
Biała Lipnik herb.png Krebock
Sturm Bielsko herb.png Maschka
Biała Lipnik herb.pngTomaszczyk
BBSV Bielsko herb.png Reichel
Sturm Bielsko herb.png Borski
BBSV Bielsko herb.png Kramer
BBSV Bielsko herb.png Juziczek
Biała Lipnik herb.png Gänser
BBSV Bielsko herb.pngDick
BBSV Bielsko herb.png Stűrmer



Opis meczu

"1 listopada, Kraków—Bielsko 5:3 (2:1)." -
Przegląd Sportowy

1 listopada, Kraków—Bielsko 5:3 (2:1).

Relacja z meczu w tygodniku Przegląd Sportowy cz.1
Relacja z meczu w tygodniku Przegląd Sportowy cz.2
Kraków: Wiśniewski; Kaczor (Wisła), Fryc, Styczeń (Cracovia), Seichter I (Wawel). Gieras ; Danz (W.), Czulak (Sparta), Reyman III (Crac.), Kowalski (W.), Szperling (Crac.), Bielsko: Folga (BBSV); Krebock (B. Lipnik), Maschka (Sturm); Tomaszczyk (B. Lipnik), Reichel (BBS V), Borski (Sturm); Kramer, Juziczek (BBSV), Gänser (B. Lipnik), Dick, Stűrmer (BBSV).

Nielicznie — mimo wcale znośnej pogody — zebrana publiczność (około 1000 osób) opuszczała boisko Cracovii z dość nieprzyjemnem uczuciem. Pod względem sportowym zawody stały na bardzo niskim poziomie. Szczególnie od drużyny krakowskiej oczekiwano znacznie więcej. Przez pierwszy kwadrans gra była wprawdzie bardzo żywa i zajmująca; po uzyskaniu jednak w tym czasie dwu bramek zaczęła drużyna krakowska grać niedbale i bez ambicji. Prawie żaden gracz nie osiągnął swej zwykłej formy. Najlepszą częścią był atak, natomiast pomoc, a zwłaszcza obrona grały słabo. Fryc strzelił sobie pierwszą bramkę przy wybitnym współudziale Wiśniewskiego, który albo wybiega za późno — jak w danym wypadku — albo wcale niema ochoty do opuszczania bramki. Błąd Kaczora przyniósł przeciwnikowi drugą bramkę, a i przy trzeciej dał się ten gracz wyminąć Kramerowi. W pomocy szczególnie słaby był środkowy (przed pauzą Seichter, w drugiej połowie Styczeń). W ataku Czulak współpracował dobrze z Danzem Szperling zatrudniony był tylko w początkach gry, z jego też center padły dwie pierwsze bramki, uzyskane ładnie przez Reymana (w 3 i 5 min.); po pauzie Szperling nie zjawił się bez dostatecznego powodu na boisku. Gdy jeszcze w 14 min. po pauzie sędzia p. Fiedler usunął z boiska Dicka za ciągłe krytykowanie go i wreszcie za słowną obrazę, gra straciła zupełnie na wartości, zmieniwszy się w bezładną kopaninę, przerywaną ciągłymi „spalonymi" po obu stronach. Ostatnie dziesięć minut gra Bielsko w dziewiątkę (kontuzja Maschki).

Z gości wyróżnili się bramkarz (kilka razy ładnie odbił piłkę pięścią), Tomaszczyk (najlepszy pomocnik w polu), Kramer. Bielszczanie lepsi technicznie, ustępowali tylko startem i szybkością. Bramki uzyskali dla Krakowa Reyman III i Kowalski po 2, Danz 1, dla Bielska Gänser, Kramer i własna bramka Krakowa. Rogów 3:2 dla Bielska.

Bilans tych zawodów niewesoły: anemiczna z obu stron gra, rażący brak dyscypliny na boisku i poza boiskiem, nieświetna organizacja, (brak piłki i koszulek dla Bielska, które grało w koszulkach reprezentacji polskiej bez orzełków). Nawet finansowo zawody te nie udały się, gdyż zawody z Bielskiem nie są atrakcją, przytem nie były wcale reklamowane (poza rozlepieniem afiszów), a to jedynie dlatego, że były zaaranżowane zbyć późno.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 44 z 3 listopada 1922



Mecze sezonu 1922 (Kraków)