1925 turniej siódemkowy Cracovii

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
zwycięska drużyna Cracovii
Cała galeria ››
zdjęcia meczowe
Relacja z turnieju w Tygodniku Sportowym
Relacja z turnieju w tygodniku Kurjer Sportowy cz.1
Relacja z turnieju w tygodniku Kurjer Sportowy cz.2

14-15 lutego 1925

Zapowiedź turnieju

Tygodnik Sportowy

Zapowiedź turnieju w Tygodniku Sportowym
Turniej siódemkowy urządza Cracovia w najbliższą niedzielę.
Źródło: Tygodnik Sportowy 10 lutego 1925


Nowy Dziennik

Zapowiedź turnieju w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
W sobotę i niedzielę, odbędzie się na boisku Cracovii turniej siódemkowy, w którym wezmą udział Cracovia. Jutrzenka, Wawel, Sparta, Zwierzyniecki, Urania, Unia, i kilka innych, klubów. Makkabi nie mogła przyjąć zaproszenia do turnieju, ponieważ rozpoczyna sezon dopiero dnia 1 marca. Wisła gra w niedzielę ze swym drugim „Wyborczym” sprzymierzeńcem Krowodrzą. …
Źródło: Nowy Dziennik nr 36 z 13 lutego 1925


"Turniej footballowy Cracovii" -
Nowy Dziennik

Turniej footballowy Cracovii

Zapowiedź turnieju w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.1
Zapowiedź turnieju w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.2
Klub sportowy „Cracovia“ urządza w sobotę i niedziele (14 i 15 bm.) turniej piłki nożnej, do którego zaprosił kluby sportowe krakowskie. Nie jest to oczywiście jeszcze oficjalne rozpoczęcie sezonu, lecz tylko sposobność do przeglądu sił zarówno Cracovii, jak i innych klubów krakowskich. Nie małą też role przy powzięciu przez miarodajne czynniki Cracovii odnośnej decyzji odegrała chęć nawiązania do przedwojennej tradycji turniejów t zw. siódemkowych.

Turniej obecny będzie rozegrany systemem puharowym, przez drużyny, złożone z siedmiu graczy. Każdy mecz trwać będzie 2 razy po 15 minut (wyjątek finał który trwa 2 razy po 20 minut), poza tem gra różnić się będzie od normalnej zupełnem zawieszeniem reguły offside‘owei. Ponieważ każdy klub może zgłosić dwie drużyny, przeto rozgrywki zapowiadają się nader interesująco. Bliższe szczegóły podamy po zamknięciu zgłoszeń i wylosowaniu par. Po turnieju boisko Cracovii będzie zamknięte i zaopatrzone w nowa nawierzchnie (trawnik).

Sekcja tenisowa K. S Cracovia przystępuję w najbliższym czasie do odbudowy czterech przedwojennych kortów, tak, że z rozpoczęciem sezonu będzie miała do dyspozycji ośm doskonałych kartów lawn-tennisowych.

Przewidziane są również adaptacje w szatniach tenisowych, które oddane zostaną do użytku również z początkiem sezonu.
Źródło: Nowy Dziennik nr 45 z 14 lutego 1925


Mecze turnieju

  • 1/8 finału
5 Dyon Samochodowy - Orlęta Kraków 3:1
Orzeł Kraków - Krakowianka B Kraków 2:0
Zwierzyniecki Kraków - Legia A Kraków 4:0
Cracovia A - Krakowianka A Kraków 8:0
Garbarnia B Kraków - Legia B Kraków 3:0 (walkower, na boisku 0:2)
Wawel A Kraków - Sparta Kraków 0:1
Cracovia B - Garbarnia A Kraków 1:0
Wawel B Kraków - Olsza Kraków 3:1
  • ćwierćfinał
Zwierzyniecki Kraków - 5 Dyon Samochodowy 4:0
Cracovia B - Sparta Kraków 2:1
Wawel B Kraków - Garbarnia B Kraków 8:0
Cracovia A - Orzeł Kraków 3:0
  • półfinał
Zwierzyniecki Kraków - Cracovia B 1:1
Cracovia A - Wawel B Kraków 4:2
  • mecz o 3. miejsce
Cracovia B - Wawel B Kraków (Cracovia B oddała 3. miejsce Wawelowi B bez gry)
  • finał
Cracovia A - Zwierzyniecki Kraków 2:1

Opis meczów

"Piłkarski turniej siódemkowy." -
Stadjon

Piłkarski turniej siódemkowy.

Relacja z meczu w tygodniku Stadjon cz.1
Relacja z meczu w tygodniku Stadjon cz.2
W dniach 14-go i 15-go b. m. odbył się staraniem K. S. Cracovia na boisku tegoż klubu turniej piłkarski drużyn siódemkowych. Impreza ta dała nam widowisko mimo słabej formy graczy interesujące, gdyż system gry zawodów siódemkowych nie zna zasady pozycji spalonych, co znacznie ułatwia stwarzanie tak bardzo emocjonujących widza krytycznych sytuacyj podbramkowych. Z punktu widzenia czysto sportowego był turniej dobrym treningiem dla naszych zawodników, których forma po wywczasach zimowych pozostawia wiele do życzenia.

Do zawodów zgłosiło się 16 drużyn miejscowych.
Wyniki pierwszego koła: Sparta—Wawel A 1:0, Cracovia B—Garbarnia A 1:0, Zwierzyniecki — Legia A 4:0, V dyon samochodowy — Orlęta 3:1, Garbarnia B— Legia B 0:2, Wawel B—Olsza 3:1, Cracovia A—Krakowianka A 8:0, Orzeł — Krakowianka B 2:0.
Wyniki ćwierćfinału: Cracovia B—Sparta 2:1, Zwierzyniecki — V dyon samochodowy 4:0, Wawel B—Garbarnia B 8:0, Cracovia A—Orzeł 3:0. Ostatnie spotkanie było sensacją ćwierćfinału! Ambitna C-klasowa drużyna Orzeł posiada dobre tyły i dobrego bramkarza, którego też zasługą jest stosunkowo korzystny wynik.
Do finału wchodzą : Cracovia A, bijąc w półfinale dobrą drużynę Wawelu B w stosunku 5:2 oraz Zwierzyniecki wynikiem z Cracovią B 1:1. zwyciężając korzystniejszym stosunkiem rzutów wolnych oraz outów. Ostatnie spotkanie Zwierzyniecki — Cracovia A, daje zwycięstwo tej ostatniej w stosunku 2:1.
Całość turnieju dała nam jeszcze raz sposobność do zaobserwowania braku zaprawy zimowej u przeważnej ilości graczy. Bardzo wielu zawodników nie wytrzymało tempa półgodzinnej gry I Drużyny Wawelu oraz Olszy odpadają już w pierwszym kole, ulegając B-klasowym przeciwnikom. Drużynie Cracovii B brak talentów, któreby mogły zasilić zdekompletowaną pierwszą drużyną. Najkorzystniej przedstawił się zwycięzca turnieju Cracovia A, za wyjątkiem pomocy (Strycharz, Zastawniak), która nie wytrzymała tempa. Najlepszy Szperling na lewem skrzydle.

Sędziowali kolejno : Dr. Lustgarten, Kubiński. Sternberg, Rząsa i Seidler. Pogoda w oba dni dopisała w zupełności. Publiczności na widowni niewiele.
Źródło: Stadjon nr 8 z 19 lutego 1925


Wzmianka


Fotogaleria

Zobacz też