1927-07-17 Fulgerul Bukareszt - Cracovia 3:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Herb_Fulgerul Bukareszt


pilka_ico
mecz towarzyski
Czerniowce, niedziela, 17 lipca 1927

Fulgerul Bukareszt - Cracovia

3
:
1

(0:1)Herb_Cracovia
bramki Bramki

Tänzer
Barbu
Ciomac
0:1
1:1
2:1
3:1
Mysiak

Mecz poprzedniego dnia:

1927-07-16 Hakoah Czerniowce - Cracovia 0:5

Opis meczu

drużyna Fulgerulu

Przegląd Sportowy

„Wypompowana” upałem dnia poprzedniego Cracovia wystąpiła do tych zawodów z tą zmianą, że zamiast Rzepki wstawiono Dońca na lewe skrzydło, czem sytuacji w niczem nie poprawiono.

Zawody te grała Cracovia naprawdę tylko w połowie pierwszej doskonale, uzyskując prowadzenie 1:0. W tym okresie czasu widziano na boisku football – jak to prasa czerniowiecka nazywa – demonstracyjno-propagandowy. Niestety, szalony upał był sprzymierzeńcem Rumunów, bardziej do niego przyzwyczajonych i wypoczętych. To też, wprowadziwszy w drugiej połowie do gry dość dużą dozę brutalności, wskutek czego został nawet 1 Rumun usunięty z boiska, fizyczną swą przewagą rozstrzygnęli dla siebie wynik zawodów, niezasłużenie zresztą.

W pierwszej połowie przewagę znaczną ma Cracovia, ataki jednak dochodzą do pola karnego bez strzału, na który nikt zdobyć się nie może. Dopiero w 38 m. Mysiak uzyskuje prowadzenie.

W drugiej połowie po kilkunastu minutach równorzędnej gry następuje dziwny okres słabości w Cracovii, który wyzyskuje Fulgerul przez solowe wypady Tänzera, Barbu i Ciomac, uzyskujących w przeciągu kilku minut 3 bramki.

Sędziowie obu dni są bezstronni.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 30 z 30 lipca 1927 [1]

"CRACOVIA ZAGRANICĄ." -
Stadjon

CRACOVIA ZAGRANICĄ.

Cracovia jak wiadomo wyjechała przed dwoma tygodniami na tourneé do Rumunji i Bułgarij. Pierwsze spotkanie z żydowskim Hakoahem w Czerniowicach, Cracovia wygrała bezapelacyjnie 5:0 (0:0). Drugiego dnia natomiast Cracovia w bardzo słabym składzie poniosła klęskę 3:1 (0:1) z Fulgerulem. W dniu tym był straszny upał co nieprzyzwyczajonych do takiego gorąca graczy Cracovii wkrótce uczyniło niezdolnych do walki.

Dnia 23 b. m. Cracovia rozegrała w Sofji z Brigittenauer A. C., drużyną stojącą na drugiem miejscu w tabeli mistrzostw Austrji, przegrywając w stosunku 5:2, co nie jest jednak wynikiem kompromitującym. Cztery bramki strzelił Hofbauer, znajdujący się w wyjątkowo dobrej formie, piątą Kapłan.

Dnia 24 i 26 lipca Cracovia rozegrała jeszcze dwa mecze z jedną z najlepszych drużyn bułgarskich Slavią. Oba mecze przyniosły Cracovii zwycięstwa w stosunku 1:0 i 4:1.
Źródło: Stadjon nr 31 z 2 sierpnia 1927 [2]