"Międzynarodowy turniej tennisowy w Zakopanem" -
Nowy Dziennik

Międzynarodowy turniej tennisowy w Zakopanem

Relacja z zawodów w dzienniku żydowskimNowy Dziennik
Międzynarodowy tu niej tennjsowy w Zakopanem przedłużył się z powodu niepogody ponad zapowiedziane 4 dni. Dziś rozegrały się finały, z następującemi wynikami: Gra pojedyncza panów: pierwsze miejsce zajął Liebling (KKT), który pobił w finale Zachara (AZS) w stosunku: 6:1 6:0, 6:4. Gra pojedyncza pań: pierwsze miejsce zajęła Jędrzejowska (AZS Kraków), która pobiła Czerską (L.K.T.) w stosunku 6:1, 6:4. Gra podwójna na panów’: Zachar—Liebling—Jendys—Tyszkiewicz 6:4, 6:2, 6:2. Gra mieszana pań i panów Jędrzejowska—Zachar—Czerska—Llebling 6: 6:4. pojedyncza pań z wyrównaniem: Zychrówna—Marguljesowa 4:, 6:4, 8:6. Jutra gra poj. jedyncza panów z wyrównaniem. Grają panowie: Dunaj (Czarni, Jasło) — Czyżowski (Cracovia). Zwycięzca z tego spotkania będzie gra o pierwsze miejsce i Zacharem.
Źródło: Nowy Dziennik nr 227 z 22 sierpnia 1928

"Zakończenie turnieju tennisowego w Zakopanem" -

Zakończenie turnieju tennisowego w Zakopanem

Dziś zakończył się tur niej tenisowy w Zakopanem. W ostatniej grze panów z wyrównaniem pomiędzy Czyżowskim (Cracovia— Kraków) a Dunajem (Czarni- Jasło) zwyciężył Czyżowski 6:4. 6:3. Zwycięzca w tej grze miał się spotkać z Zacharem. Ponieważ Zachar ustąpił, przeto Czyżowski zajął pierwsze miejsce w grze juniorów. Zachar zaś miejsce drugie. Dzisiaj odbyło się rozdanie nagród. Pan Liebling gra bardzo dobrze, jest szybkim i silnym w ofenzywie. znakomitym zwłaszcza przy siatce.
U pani Jędrzejowskiej dobrą była gra zarówno w mieście, jak i w singlu. P. Jędrzejewska ma silne uderzenie i dobrze gra przy siatce, polepszył się u niej start. Gra pani Kierskiej wykazuje dużą rutynę. Zaznczyć nalepy. że wy szła ona lepiej ze spotkania z panią Jędrzejowską, aniżeli z tegoroczną mistrzynią Warszawy p. Friedetzky z Opawy. Z pośród panów piękną grą wyróżnił się p. Zachar. Co do 16-letniej pani Jędrzejewskiej znawcy wyrażają oplinję, że jest to przyszła Konopacka tennisu. W uderzeniu i serwisie równać się z nią może w Pol.
Źródło: Nowy Dziennik nr 228 z 23 sierpnia 1928