1929-06-30 zawody Cracovii

Nowy Dziennik

Relacja z zawodów w dzienniku żydowskimNowy Dziennik
DWUDNIOWE WYŚCIGI TOROWE KOLARSKIE na torze Cracovii zgromadziły tylko 3 podkrakowskich jeźdźców i nic stały na wysokim poziomie. W pierwszym dniu odznaczył się głównie Barzycki (Cracovia), który zdobył ponownie tytuł mistrza torowego miasta Krakowa, bijąc rezerwującego się na dzień następny Kendzię z Warszawy, swego pogromcę na mistrzostwach w Warszawie, W drugim dniu wybijali się Podgórski, wicemistrz Polski z Warszawy, Barzycki i Kendzia, który w meczu rewanżowym zdołał jednak pokonać Barzyckiego. Bardzo dobrymi okazali się również Kluska, Łaptaś, Leibler i Kluger. Szczególnie ostatni dwaj zawodnicy Makkabi wykazali wcale wielkie umiejętności. Kluger zakwalifikował się do półfinału sprinterskiegoi wygrał niespodziewanie bieg na 1000 m za 100 mtr. handicapem, nadto bieg kwalifikacyjny, do-; wodząc wielki postęp. Leibler zaś, nowicjusz na. torze, startował poraź pierwszy z silnymi przeciwnikami. zajął drugie miejsce w biegu kwalifikacyjnym m Klugerem, ale pokonał go w biegu premiowym. W biegu amerykańskim okazał się doskonałym taktykiem, posiadającym rutynę dystansowca, a niemniej dobry finisz sprinterski. Leibler jest talentem kolarskim i powinien wytrwale nad sobą pracować.
Źródło: Nowy Dziennik nr 175 z 3 lipca 1929