POZNAŃ—KRAKÓW 2:1

Relacja z meczu w tygodniku Stadjon
Oto składy obu zespołów: Kraków: Malczyk (Cr.), Nowak (Wawel), Zastawniak (Cr.), Bajorek (W.), Chruściński (Cr.) Seichter (Cr.), Landmann (Mak.), Rusinek (Cr.), Milusiński (Podgórze), Malczyk (Cr.), Ściborski (Podgórze).

Poznań: Fontowicz, Śmiglak, Fligjr, Przykucki, Wojciechowski, Scherfke I, Radojewski, Knioła, Scherfke II, Staliński, Rochowicz (wszyscy z Warty).

Gra stała na niskim poziomie i ani na jotę nie przypominała Warta — tej — z przed tygodnia, kiedy to imponowała na Ujpesti. Tak już dzisiaj jest z Wartą, że przystosowuje się ona zupełnie do poziomu gry przeciwnika; a że Kraków grał bez szkoły więc i Poznań był nielepszy, słowem: gra była nudna. Zwycięstwo zasłużenie przy, padło Poznaniowi, grał on mimo wszystko lepiej; gra Krakowian rwała się ciągle, zwłaszcza brak było porozumienia obrony z bramkarzem, co w efekcie dało bramkę strzeloną przez Rochowicza. Po przerwie wyrównuje Kraków z pięknego strzału Rusinka, a wynik ustala Wojciechowski. Pod koniec gry krakowianie uciekają się do sztuczek znanych już tak dobrze, że ich opisywać nie trzeba. Sędzia p. Wardaszkiewicz (Łódź) dostroił się do poziomu drużyn.
Źródło: Stadjon nr 29 z 18 lipca 1929

"Międzynarodowe zawody Poznań-Kraków 2:1 (1:0)" -

Międzynarodowe zawody Poznań-Kraków 2:1 (1:0)

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Poznań, 14 lipca (Sz). W niedzielę na boisku Warty odbył się mecz reprezentacyj powyższych miast o puhar „Ilustracji Wielkopolskiej0. Reprezentację Poznania tworzyła Warta bez Przybysza, którego zastąpił Szerfke. Zespól Krakowa stanowili: Malczyk I Zastawuiak Nowak (Wawel), Bajorek, Chruściński, Seichter, w napadzie: Landmann, Rusinek, Mitusiński, Malczyk II, Ściborowski. Krakowianie grali bardzo nierówno, widać było nieomal od początku, że dorywczo sklecony zespól musi ulec zgranej i ambitnej Warcie, która ponadto górowała siłą fizyczną. Gra była mało ciekawa, od czasu do czasu Warta pokazywała wcale ładne posunięcia, jednak nie potrafiła ich wyzyskać. Pierwszych 20 minut należały do Poznańczyków, którzy też zdobywają w czwartej minucie przez Rochowicza pierwszy punkt, poczem następuje szereg ataków bezskutecznych. Po jakimś czasie do głosu przychodzą Krakowianie, jednak bez powodzenia. Po pauzie Kraków gwałtownie atakuje i uzyskuje już w drugiej minucie bramkę efektownie strzeloną przez Rusinka. Jeszcze przez kilkanaście minut Krakowianie mają przewagę, aby ostatecznie opaść na siłach. Wyzyskują to Poznaniacy, rozpoczynając ataki bez przerwy, lecz tylko raz uwieńczone bramką. Sędzia p. Wardęszkiewicz z Łodzi nieudolny. Kornerów 7:2 dla Poznania.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 191 z 16 lipca 1929