Cracovia - Czarna Trzynastka Poznań

31
:
27

"Cracovia przed Polonią i Czarną 13-tką w turnieju piłki koszykowej o mistrzostwo Polski" -

Relacja z zawodów w tygodniku Przegląd Sportowy
Niedziela rano. Po zwycięstwie Polonii nad Sokołem 42:10 odbyt się mecz Czarna Trzynastka — Cracovia. Na boiska szczelnie otoczonem czarnym pierścieniem publiczności, starty się te dwie drużyny w niezwykle zażartej I emocjonującej walce.

Trzynastka prowadzi początkowo, dzięki fenomenalnej grze łączników Nie Stołowskiego I Pa trzy konta. Stan 5:2, zmienia się na 7:2, później. 8:4, potem Cracovia poprawia stan na 8:8 dzięki dwom przepięknym strzałom Trytki by później opaść na silach i przegrać pierwszą połowę 11:15.
Po pauzie Cracovia dopingowana przez rozgorączkowaną publiczność na daje grze mordercze tempo; 15:15 potem 19:15 l 20:15, nagle dwa wspaniale strzały Niesiołowskiego i karny za foul Trytki i Trzynastka wyrównuje. Parę zmiennych ataków i normalny czas gry kończy się przy stanie 24:23 dla Cracovii.
W dogrywce tempo się wzmaga, Trzynastka prowadzi 27:23 ale to Już ostatni wysiłek, nawet filary harcerzy, Kasprzakowie, nie mogą nadążyć błyskawicznym podaniom miejscowych. Wyrównanie jest kwestią minuty, potem 31:27 I koniec. Rozentuzjazmowana publiczność znosi swych faworytów z boiska. Delegat PZGS por. Woskowicz wręcza Cracovii mistrzowski puhar wędrowny, ufundowany przez Dra E. Cetnarowskiego.