Opis spotkania

"Cracovia mistrzem hokejowym okręgu krakowskiego." -

Cracovia mistrzem hokejowym okręgu krakowskiego.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Wisła bez inż. Sroubka, Cracovia w komplecie. Już w pierwszej minucie gry zdobywa Wisła z ładnego przeboju Krupy prowadzenie. Cracovia oswaja się powoli z terenem i bierze inicjatywę w swe ręce. — Z dalekiego strzału Ziętkiewicza w 5 minucie uzyskuje Cracovia wyrównanie, by w niedługo potem wskutek błędu bramkarza Wisły Cebulaka uzyskać dalsze 2 bramki.

Druga tercja przynosi grę spokojną i zupełnie wyrównaną, atak Wisły nie umie się zdobyć na skuteczną akcję. Trzecia tercja prowadzona była w bardzo silnem tempie i trzymała w napięciu około 1.500 widzów Ze strzałów Czesiewicza i Rosiewicza zdobywa Cracovia dalsze 2 bramki, ustalając wynik 5:1. Wynik ten nie odpowiadał rzeczywisetmu okładowi sił. porażkę zawdzięcza Wisła swemu bramkarzowi. Sędziował znakomicie jak zwykle p Osiek, jeden z najlepszych sędziów związkowych.

Dzięki temu zwycięstwu Cracovia zdobyła mistrzostwo okręgu krakowskiego, uzyskując 10 pkt., drugie miejsce zajął Sokół z 9 pkt., trzecie Wisła 5 pkt., czwarte Makkabi 0 pkt.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 44 z 18 lutego 1930