Opis zawodów

"Nowiny z Krakowa" -

Nowiny z Krakowa

Relacja z zawodów w tygodniku Przegląd Sportowy
Mistrzostwo torowe sprinterów miasta Krakowa, rozegrane zostało w niedziele na torze Cracovii. Na starcie stanęło 11 kolarzy. Mimo tak małej ilości startujących. zawody te były dość interesujące, Przedbiegi wybrali: Iwczenko. Kluger. Bialik. Skórka. Barzycki oraz Felczer (ten ostatni w. o.). W repesażu przybyli Wolfowicz i Steger. Ćwierćfinały wygrali: Barzycki 13 sek.. Bialik. Skórka i Kluger. W półfinale Skórka bije Klugera, zaś Barzycki Bialia. W finale pierwszych Barzycki bije dwukrotnie z łatwością Skórkę w czasie 13 tek., zdobywając poraz trzeci tytuł mistrza Krakowa. W finale drugich bile Kluger Bialika o dłoń w czasie 14 sek. W biuru pocieszenia pierwsze miejsce zajmuje Iwczenko (Crac.). W biegu za motorami (ad hoc przygotowanemi) na 10 obrażeń toru, zwycięża Barzycki w czasie 5:25. bijać Klugera o pól okrążenia I n 400 mtr. Bielika.
Po pauzie zgromadzono wszystkich startujących kolarzy przed trybunami, zarządzając na cześć zmarłego prezesa ZPTK ś. p . M. Bodalskiego 1 minutową ciszę. W smutnej tej uroczystości wzięli również udział przepełniona widownia.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 85 z 24 października 1931