Opis spotkania

"Porażka hokeistów Cracovii w Opawie." -

Porażka hokeistów Cracovii w Opawie.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W niedzielą odbył się rewanżowy mecz między goszczącą tu drużyną Cracovii a miejscowem Troppauer E. V-, który zakończył się ponowną porażką drużyny krakowskiej tym razem w stosunku 4:0. Cracovia wystąpiła w następującym składzie: Łyczak, Trytko, Ziętkiewicz, Czerny, Kalman, Wołkowski, Piątkiewicz, Piechota i Balcer (bez Kellera, który poprzedniego dnia został skontuzjouowany).

W pierwszej tercji gra naogół wyrównana, drużyna krakowska dzielnie odpiera liczne ataki gospodarzy, dopiero pod koniec tercji zupełnie niespodziewany strzał Schindlera z przed obrony przynosi Opawie pierwszą bramkę.
W drugiej tercji drużyna krakowska gra już o wiele słabiej i bardziej chaotycznie i zaraz w pierwszych minutach ze strzału Steffana pada druga bramka dla drużyny opawskiej. Następuje serja ataków ze strony drużyny opawskiej, które jednak zostają dzielnie odparte przez bramkarza Łyczaka, oraz obronę Cracovii. Pod koniec tercji jednak w zamieszaniu podbramkowem pada trzecia bramka ze strzału „samobójczego” Balcera.
Trzecia tercja przynosi wzmożone tempo i grę znacznie zaostrzoną, w wyniku której Trytko zostaje skonuzjonowany. W ostatnich minutach Mattern strzela czwartą bramkę dla Opawy, ustalając wynik dnia.

Naogół drużyna krakowska grała znacznie lepiej niż w sobotę, co w pierwszym rzędzie przypisać należy wypoczynkowi nocnemu. Z drużyny krakowskiej najlepszymi byli Ziętkiewicz i Wołkowski, z drużyny opawskiej Mattern. Widzów około 1.000. — Sędziował p. Eislinger.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 47 z 16 lutego 1932