Mecze następnego dnia:

1932-03-13 I.ČsŠK Bratislava - Cracovia 7:2
1932-03-13 Wawel Kraków - Cracovia II 3:2

Drużyna S.K. Zidenice

Gościna Cracovii w Brnie wywołała nadspodziewanie wielkie zainteresowanie. Powodem tego była przedewszystkiem doskonała opinja, jaką eksmistrz Polski cieszy się w Czechosłowacji. Ujawniło się to już w niezwykle serdecznem przyjęciu. Drużynę Cracovii oczekiwała na dworcu oprócz przedstawicieli Żidenic z Vohralikiem na czele, liczna kolonja polska.

Piękna pogoda na godzinę przed meczem się zepsuła, zaczyna padać śnieg. Cracovia wychodzi na boisko w nowych kostjumach. Biało-czerwone, ponoć pechowe, zastąpione zostały przez ciemno-niebieskie z żółtemi wyłogami. Drużyna polska gra w normalnym składzie z Malczykiem II, Piątkiewiczem i Kossokiem. Żidenice w składzie wzmocnionym.

Przywitanie, wymiana podarunków i Żidenice rozpoczynają grę. Polacy przejmują odrazu inicjatywę w swoje ręce. Piękny przebój Kossoka, na którym skupia się cała uwaga publiczności, wstrzymuje obrońca Lugr. Cracovia osiąga lekką przewagę. Bramka gospodarzy jest często zagrożona. W tej części gry najlepszym graczem na boisku był Mysiak, który całkowicie unieszkodliwił malutkiego, ale znakomitego skrzydłowego Szterca. Ten ostatni w 10 minucie w pięknym stylu bije wolny, obroniony przez Otfinowskiego. W minutę później Kossok rewanżuje się w identyczny sposób. Przewaga Cracovii wzmaga się. Tyły jej są znakomicie usposobione.

Cracovia przewyższa pod każdym względem drużynę gospodarzy i swą mądrą, kombinacyjną grą zdobywa sobie sympatję publiczności. Obaj bramkarze muszą często interweniować. W 23-ej minucie piękna akcja po prawej stronie Cracovii. Piłkę otrzymuje Kossok, ostry strzał broni obrońca ręką; karny wykorzystuje Kubiński. 1:0. Zdobycie bramki zbiega się z kontuzją Zielińskiego, którego zastępuje Ptak.

Cracovia osłabia trochę tempo. Żidenice jednak mimo to nie mogą sobie dać rady. Jedynym graczem gospodarzy, który zagraża Cracovii, jest Szterc. pod koniec pierwszej połowy Żidenice przejmują inicjatywę w swoje ręce. Tuż przed pauzą rozgrywa się dramatyczna scena pod bramką Cracovii. Ostry strzał odbija po pięknej robinsonadzie Otfinowski tuż pod nogi nadbiegającego Blahy, któremu w zdobyciu bramki i to z dwóch metrów przeszkodził Seichter.

W drugiej połowie Cracovia dyktuje nadal tempo. Kossok zmienia miejsce z Piątkiewiczem, obejmując kierownictwo napadu. W 6-ej min. po ładnej akcji udaje się Stercowi z winy zresztą Cracovii, zdobyć wyrównującą bramkę, którą notabene Otfinowski w straszny sposób puścił. 1:1.

Gospodarzom daje to bodźca do dalszych ataków. Krakowianie speszeni nie mogą nadążyć za szybkiemi akcjami gospodarzy. Za przypadkowy foul na polu karnem Cracovii dyktuje sędzia rzut karny wykorzystany przez Lugra. 2:1.

Z ta chwilą Cracovia załamuje się, zaczyna grać słabo i żadna akcja jej się nie udaje. Gra staje się ostra, tak, że sędzia często musi interwenjować. Jedynym graczem, który w tym okresie nie traci głowy, to Piątkiewicz. Kossok, który w pierwszej połowie często strzelał, teraz to czynić zaprzestał. Seichter strasznie spuchł.

W 20-ej minucie z winy tego ostatniego Smolka II zdobywa trzecią bramkę. Gra odbywa się teraz wśród zapadających ciemności i coraz gęściej padającego śniegu. 10 minut później róg dla Żidenic wykorzystuje Smolka II, zdobywając 4-ą bramkę.

Żidenice rozpoczynają imponujący finisz. W 32-ej minucie za rękę obrońcy Lugra strzela Kossok nieuchronnie rzut karny, zdobywając druga bramkę i ustanawiając w ten sposób wynik dnia 4:2. Gra do końca stoi pod znakiem przewagi miejscowych.

Wyróżnili się w Cracovii Otfinowski, choć pierwszą bramkę mógł obronić, dalej Zastawniak, Mysiak i Seichter w pierwszej, Piątkiewicz zaś w drugiej połowie. Zieliński niezły, Kossok słaby, Chruściński bardzo słaby.

U miejscowych obok bramkarza klasą dla siebie był prawoskrzydłowy Sterz.

Sędziował przed blisko trzytysięczną publicznością p. Humpolik.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 22 (719) z 16 marca 1932 [1]

"Niepotrzebna wyprawa Cracovii do Czechosłowacji" -
Raz, dwa, trzy

Niepotrzebna wyprawa Cracovii do Czechosłowacji

Brno, 12 marca.

Z wielkiem zainteresowaniem oczekiwane spotkanie Cracovii z Zidenicami zgromadziło liczne rzesze publiczności. żądnej widzenia rewanżu miejscowych za klęskę krakowską.
Cracovia, która przyjechała w piątek o 11 godz. w nocy do Brna, oczekiwana była na dworcu przez delegata klubu S. K. Zidenice, przedstawicieli polskiej prasy sportowej i grupę Polaków studentów.
Punktualnie o godzinie 4-lej wchodzą Krakowianie na boisko, gdzie zostali oficjalnie przywitani przez zarząd klubu. Po wzajemnej wymianie proporczyków, gwizdek sędziego daje znak do rozpoczęcia zawodów.
Z miejsca narzuca Cracovia ostre tempo i po kilku krótkich podaniach znajdują się pod bramką miejscowych. gdzie centrę Kubińskiego skierowuje Piątkiewicz nad bramkę Zidenic. Kilka zmiennych ataków załamuje się na linjach obronnych, które popisują się długiemi wykopami. Cracovia zaznacza swą przewagę kilku posiebie następującemi kornerami, niestety nie wyzyskinemi.
10 minuta przynosi rzut wolny z linji pola karnego przeciw Żidenkom. Potężną bombę Kossoka zdołał jednak bramkarz z trudem skierować na róg.
Teraz przejmują inicjatywę w swe ręce Żidenice, forsując głównie swe skrzydła. W tej fazie gry wyróżnia się świelnemi pociągnięciami Mysiak, który z powodzeniem szachuje prawą stronę ataku Zidenic. Cracovia atakuje głównie lewą stroną, gdzie Kossok wspólnie z Zielińskim stwarzają moc niebezpiecznych sytuacyj. Jedna z tych przynosi w 22 minucie centrę Zielińskiego, którą wspaniałym voleyem zamienia Kubiński w bramkę, przyjętą burzą oklasków przez sympatyzującą z gośćmi publiczność.
Brneńczycy zdeprymowani utratą bramki, narzucają ostrą grą, której ofiarą pada Zieliński, zastąpiony przez Ptaka. Dalszej swej przewagi nie umie jednak Cracovia zaznaczyć cyfrowo. Tuż przed samą pauzą następuje niebezpieczny moment pod bramką Cracovii. której z nie zwykłem szczęściem broni Otfinowski.
Po pauzie, z pierwszym gwizdkiem sędziego, narzucają miejscowi szalone tempo, zmuszając gości do obrony, czego wynikiem była wyrównująca bramka, nie bez winy Otfinowskiego.
Zdetonowana tem Cracovia ogranicza się do defenzywy, którą przypłacają utratą dalszych dwóch bramek, z których pierwszą uzyskują miejscowi z rzutu karnego, nazbyt pochopnie przez sędziego podyktowanego. Wyczerpana zbyt oatrem tempem gry Cracovia nie może przeciwstawić się żywiołowym atakom Zidenic, którzy z zamieszania podbramkowego uzyskują czwartą bramkę.
Cracovia widząc widmo poważnej klęski, zbiera ostatnie siły aby poprawić wynik spotkania. Częściowo im się to udaje przez Kossoka, który z karnego rzutu ustala ostateczny wynik dnia. Najlepsi na boisku Mysiak i Zastawniak.

Sędziował zawody p. Vrchlik dość dobrze.
Źródło: Raz, dwa, trzy nr 11 z 15 marca 1932

"Porażka Cracovii w Czechosłowacji" -

Porażka Cracovii w Czechosłowacji

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Dziś po południu na boisku S.

K. Żidenice rozegrała bawiąca tu w gościnie drużyna piłkarska Cracovii mecz z miejscową drużyną Z. K. Żidence, który zakończył się zwycięstwem drużyny miejscowej w stosunku 4:2 (0:1).
Gra stała po obu stronach na doić wysokim poziomie i odznaczała się szczególnie efektownie przeprowadzonemi atakami. Już w 15 minucie z ataku, przeprowadzonego przez lewoskrzydłowego Zielińskiego, uzyskuje Kubiński z volleya pierwszą, bardzo ładną bramkę dla Cracovii. — Dalsze ataki gości przechodzą bez skutku i stanem 1:0 dla Cracovii kończy się pierwsza połowa gry.
Po przerwie Żidenice z miejsca przypuszczają ostry atak, przyczem poszczególni gracze tej drużyny odznaczają się niezwykłą brutalnością, na którą niestety sędzia nie reaguje. W piątej minucie z winy Seichtera prawoskrzydłowy Żidenic uzyskuje pierwszy punkt dla Brna. Pięć minut później sędzia dyktuje wątpliwy rzut kar¬ny, który przez gospodarzy zostaje zamieniony na drugą bramkę.
Żidenice napierają coraz silniej, uzyskują cornera, z którego środkowy pomocnik uzyskuje w 20 minucie trzecią, najładniejszą bramkę dnia. Za chwilę ponownie środkowy napastnik Brna nie pilnowany należycie przez niedysponowanego Seichtera, uzyskuje 4-tą bramkę. Dopiero teraz gracze Cracovii otrząsają się z przygniatającej, chwilowej przewagi przeciwnika i przystępują do ataków, które jednak koń¬czą się bez wyniku przed bramką Żidenic. Po jednym z tych ataków sędzia dyktuje rzut karny za potrącenie Piątkiewicza przez gracza Brna, a Kossok uzyskuje drugą bramkę dla Cracovii, ustalając temsamem wynik dnia.
Sędzin p. dość dobry, jednakowoż niepotrzebnie dopuszczał do zbyt ostrej gry, nie reagując na foule Żidenic, odgwizdując natomiast każdy foul Cracovii. Publiczności 5.000.
Z graczy wyróżnić należy: z Cracovii świetnie grającego Otfinowsklego, Mysiaka i Lasotę, z Żidenic bramkarz, środkowy oraz prawoskrzydłowy pomocnik.

W dniu dzisiejszym o godz. 9 wieczorem Cracovia wyjechała do Bratysławy, gdzie spotka się z tamtejszą drużyną Ś. K. Bralisława.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 74 z 14 marca 1932

Mecze sezonu 1932

Legia Kraków 1932-01-06 Cracovia - Legia Kraków 5:3  Wisła Zakopane 1932-02-27 Wisła Zakopane - Cracovia 1:7  Wisła Kraków 1932-02-28 Cracovia - Wisła Kraków 4:2  KS Roździeń 1932-03-06 Cracovia - KS Roździeń 8:2  Zbrojovka Brno 1932-03-12 Židenice Brno - Cracovia 4:2  Slovan Bratysława 1932-03-13 I.ČsŠK Bratislava - Cracovia 7:2  Chorzów 1932-03-20 Cracovia - Chorzów 2:0  Slovan Bratysława 1932-03-28 Cracovia - I.ČsŠK Bratislava 1:0  Warta Poznań 1932-04-03 Warta Poznań - Cracovia 3:2  Pogoń Lwów 1932-04-10 Cracovia - Pogoń Lwów 2:1  Ruch Chorzów 1932-04-17 Ruch Wielkie Hajduki - Cracovia 1:1  Makkabi Kraków 1932-04-21 Makkabi Kraków - Cracovia 0:5  Czarni Lwów 1932-04-24 Czarni Lwów - Cracovia 0:3  Vienna 1932-05-01 Cracovia - Vienna 0:5  Wisła Kraków 1932-05-03 Cracovia - Wisła Kraków 0:3  Garbarnia Kraków 1932-05-08 Cracovia - Garbarnia Kraków 5:0  Czarni Radom 1932-05-16 Czarni Radom - Cracovia 0:6  Radom 1932-05-17 Radom - Cracovia 0:2  22 Strzelec Siedlce 1932-05-22 Cracovia - 22 p.p. Siedlce 3:1  Warszawianka Warszawa 1932-05-26 Warszawianka Warszawa - Cracovia 0:6  Wisła Kraków 1932-06-12 Wisła Kraków - Cracovia 2:2  Rapid Wiedeń 1932-06-22 Cracovia - Rapid Wiedeń 2:2  Polonia Warszawa 1932-06-26 Cracovia - Polonia Warszawa 6:2  ŁKS Łódź 1932-06-29 Cracovia - ŁKS Łódź 3:1  Hakoah Bielsko 1932-07-03 Hakoah - Cracovia 2-2  Wacker Wiedeń 1932-07-16 Cracovia - Wacker Wiedeń 1:3  Czarni Lwów 1932-07-24 Cracovia - Czarni Lwów 4:1  Legia Warszawa 1932-08-07 Legia Warszawa - Cracovia 0:1  Ruch Chorzów 1932-08-14 Cracovia - Ruch Wielkie Hajduki 1:3  Metal Tarnów 1932-08-15 Metal - Cracovia 1:1  Polonia Warszawa 1932-08-21 Polonia Warszawa - Cracovia 2:2  Warszawianka Warszawa 1932-08-28 Cracovia - Warszawianka Warszawa 5:1  Wisła Kraków 1932-09-04 Cracovia - Wisła Kraków 3:0  Lechia Lwów 1932-09-04 Cracovia II - Lechja lwów 3:0  Garbarnia Kraków 1932-09-11 Garbarnia Kraków - Cracovia 4:0  Pogoń Lwów 1932-09-18 Pogoń Lwów - Cracovia 1:1  BBSV Bielsko 1932-09-25 BBSV - Cracovia 0:4  Podgórze Kraków 1932-10-08 Cracovia -Podgórze Kraków 3:3  ŁKS Łódź 1932-10-16 ŁKS Łódź - Cracovia 4:1  Warta Poznań 1932-10-23 Cracovia - Warta Poznań 0:1  Śląsk Świętochłowice 1932-10-30 Cracovia - Śląsk Świętochłowice 0:3  22 Strzelec Siedlce 1932-11-06 22 p.p. Siedlce - Cracovia 2:2  Wawel Kraków 1932-11-06 Cracovia II - Wawel Kraków 2:4  Makkabi Kraków 1932-11-12 Makkabi Kraków - Cracovia 2:3  Legia Warszawa 1932-11-20 Cracovia - Legia Warszawa 2:0