1932-05-01 turniej Cracovii

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

turniej Cracovii
z okazji jubileuszu CracoviiRelacje z zawodów

"Turniej tenisowy K. S. Cracovia." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Turniej tenisowy K. S. Cracovia.

Pierwsza relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W dniu 1 b. m. rozpoczął się 4-rodniowy turniej tenisowy wchodzący w program zawód ów jubileuszowych K. S. Cracovia. Turniej ten zebrał na starcie czołowe rakiety Krakowa za wyjątkiem jednej Jędrzejowskiej, która — jak wiadomo — bawi obecnie w Warszawie.

Ze względu wiec na dobór konkurencyj, turniej ten może uchodzić za nieoficjalne mistrzostwo Kra¬kowa, a jest tem więcej interesujący, że obok starych i rutynowanych graczy bierze udział także szereg młodych, dobrze zapowiadających się tenisistów.

Na pierwszy plan wśród dotychczasowych wyników wybijają się zwycięstwa młodych tenisistów Sokola „Tarłowskiego” i Parafińskiej, którzy w grze mieszanej wyeliminowali tak rutynowaną parę.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 124 z 6 maja 1932


"Drugi dzień turnieju tenisowego Cracovii." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Drugi dzień turnieju tenisowego Cracovii.

Druga relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Przerwany na skutek niepogody turniej tenisowy Cracovii doszedł już do rozgrywek półfinałowych. Ogółem rozgrywki były nader ciekawe, niektóre zaś nich bardzo zacięte i dowodzące, że tenisiści krakowscy. mimo, iż to dopiero początek sezonu, znajdują się w niezłej formie. Na czoło rozgrywek wysunęło się spotkanie Hebda z Tarłowskim, które zakończyło się zwycięstwom Horaina. Podkreślić jednakże należy ofiarna i zacięta grę Tarłowskiego, który zapowiada ale bardzo dobrze.

Wyniki spotkań ważniejszych były następujące: Horain—Tarłowski 5:7. 6:2, 6 3, Nawratil — Lechner 6:8, 7 9, 6:3, Prochowski — J. Grabowski 6:1, 6:1. Prochowski — Baran 6:1, 12:10, Liebling — Herbst 6:3, 6:1.
Gry pań: Dubieńska — dr Boniecka 8:6. 6:3. 6:1. Bielecka — Bystrzonowska 5:7, 6.1, 6:1. Porowska— Parafińska 6:1, 6:4.

Gry podwójne: Horain i Nawratil Lotringer i Dobrowolski 6:3, 6:4. Liebling i Prochowski — Lechner i Gajewski 6:2, 6:1. Gra mieszana: Pozowaka i Horain - Bystrzonowska i Lechner 3:6 6:3 6:3.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 125 z 7 maja 1932


"Finały turnieju tenisowego Cracovii." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Finały turnieju tenisowego Cracovii.

Trzecia relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Ciekawie się zapowiadający turniej tenisowy Cracovii wykazał pod koniec pewne osłabienie zainteresowania, gdyż z jednej strony ciekawsze walki stoczono już w eliminacjach, a powtóre zasłabnięcie Nawratila i Lieblinga znacznie wpłynęło na fakt, iż rozgrywki finałowe nie były już tak emocjonujące.

W wyniku finałów pierwsze miejsce w grze par nów zdobył W. Horain, który pokonał we finale Prochowskiego 6:1, 6:4, 6:2. Finał gry pań za¬kończył się zwycięstwem p. W. Dubieńskiej nad p. Pożowską w stosunku 6:3, 6:2.
<

Grę mieszaną wygrała para Pozowska—Horain, bijąc parę Parafińska-Tarłowski 6:4, 6:2. Ci ostatni po pokonaniu doskonałej pary Dubieńska-Liebling zwyciężyli również rutynowaną parę Cracovii Marguliesowa-Prochowski 6:2, 6:8, 6:3. — Wreszcie grę podwójną wygrała para Gajewski- Lechner, która pokonała w' finale po zaciętej walce parę Eder-Feldman 6:4, 6:3, 4:6, 4:6, 6:4.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 128 z 10 maja 1932