)

"Mistrzostwo Polski w siatkówce." -

Mistrzostwo Polski w siatkówce.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Tegoroczne mistrzostwa Polski w siatkówce rozegrane na boisku Cracovii, zgromadziły na starcie w Krakowie trzech mistrzów grup, t. j. Łódzki Klub (Sportowy, A. Z. S. warszawski i lokalnego mistrza Cracovię.
W sobotę spotkały się: ŁKS—Cracovia z wynikiem 25:12 (15:5) dla ŁKS u. W pierwszych minutach bezhołowie króluje na boisku. gdyż obie drużyny dawno nie grały w pełnych składach. Stopniowo zaznacza się przewaga ŁKS-u, który dysponuje szóstką rasowych „siatkarzy", podczas, gdy u gospodarzy jedynym pełnowartościowym graczem jest Lubowiecki I. Na porządku drugiego sita Cracovia zagrywa ambitnie, lecą niezgranie drużyny przekrośla możliwość zwycięstwa i ŁKS, zdobywając 8 punktów w drugim secie ma już zapewnione zwycięstwo. Meczu nie ukończono, gdyż Madzia p Kwast z Warszawy przerwał go przy stanie 25:12 dla ŁKS-u z powodu nieprzychylnych okrzyków publiczności pod jego adresem.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 178 z 29 czerwca 1932