1932-08-07 Makkabi Kraków - Cracovia 5:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Makkabi K. - Cracovia 5:1 (2:1)
finał mistrzostw polski piłki wodnejopis zawodów

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Finał mistrzostw piłki wodnej o mistrzostwo Polski zakończył sio porażką Cracvii, która wystąpiła bez Boczara. Makkabi wystąpiwszy bez zdyskwalifikowanego ad hoo Schӧnfelda, grała nadspodziewanie dobrze, to też zwycięstwo mistrza Polski uważać należy za zasłużone, chociaż przebiegowi gry odpowiadałby najlepiej stosunek 3:5. Wszystkie bramki dla Makkabi zdobył bezsprzecznie najlepszy w tym dniu Rittermian II, znajdujący się w świetnej formie, któremu nie mógł przeszkodzić w strzelaniu nawet Trytko I. Rezerwowy Pawełek z Cracovii nie podołał swemu zadaniu i nie zastąpił ani w połowie Boczara. Honorowy Eunkt dla Cracovii uzyskał z podania Sieńowskiego Kowalski. Sędziował p. Szteinberg dobrze. Widzów około 700.

Cracovia II — Makkabi II 1:3 (1:2). Gra stała na dość wysokim poziomie. Bramki dla Makkabi uzyskali Landau (2) i Rosenbaum (1). Dla Cracovii jedyny punkt uzyskał Meglicz. Sędziował dobrze p. Bieńkowski.

Po dzisiejszych rozgrywkach — zadecyduje o mistrzostwie mecz pomiędzy EKSm a Makkabią, które to drużyny posiadają równą ilość punktów (8). Spotkanie finałowe winno sio odbyć na neutralnym grun¬cie. Wypadają z Ligi Hakoah i Unja, które posiadają gorszy stosunek bramek od Cracovii.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 219 z 9 sierpnia 1932